Sniedze Sainsa / Sistēmiskie sakārtojumi
Ceļš uz harmoniju sistēmiskajos sakārtojumos
Kategorija:
Dzimtas /sistēmiskie sakārtojumi
Valodas:
SAZINĀTIES AR PARTNERI
Sniedze Sainsa / Sistēmiskie sakārtojumi
Ceļš uz harmoniju sistēmiskajos sakārtojumos
Piedāvājumi
Par mani:
Sistēmisko sakārtojumu metodes pamatlicējs ir Berts Hellingers. Pēc izglītības filozofs, pedagogs, teologs un psihoterapeits. Viņa grāmatas ir dziļi dvēseliskas, patiesas cieņas un mīlestības pilnas pret cilvēci un jebkuru personību. Pasaulē ir daudz viņa metožu piekritēji, citi meistari un mācību grupas, kas turpina Meistara tradīcijas un iestrādnes, kā arī attīsta tās.
Strādājot tikai racionāli, lasot grāmatas vai analizējot (mūsu prāts meklē cēloņus un izskaidrojumus) ik pa reizei tik un tā iestrēgstam vecajās traumatiskajās sajūtās, kas baro mūsu iekšējos kritiķus, bailes, šaubas un mazvērtības sajūtu.
Sistēmiskie risinājumi palīdz šīs traumas ieraudzīt, atpazīt un izdzīvot tās ar atbalstu, tādējādi tās nenododot nākošajām paaudzēm. Reizēm mūsu dzīvēs atkārtojas vieni un tie paši stāsti – darbu maiņas, neizprotamas bailes, regulāras simptomātiskas saslimšanas, vairākas laulības, bērnu vai partneru zaudējumi, tas varbūt saistīts ar pārnesto traumu.
Labākais, ko mēs varam darīt sevis un savu bērnu labā, ir strādāt ar šiem jautājumiem, lai tie netiktu nodoti tālāk mūsu bērniem.. Piedzīvojot šīs emocijas un situāciju risinājumu sistēmiskajos sakārtojumos, tiek rasts risinājums. Mūsu ķermenis, kurā ir šī informācija, iegūst jaunu apzinātu - dzīves kustību citā virzienā nekā līdz šim. Būt brīviem no pagātnes traumu mantojuma
Tā ir iespēja meklēt harmoniju ar sevi, dzīvot bez traumām, bez aizvainojuma, dusmām, nepietiekamības sajūtas un zema pašvērtējuma.
Kā notiek Sistēmiskie sakārtojumi?
- Sakārtojuma vadītājs Tev uzdos jautājumus. Kur tev sāp? Kas tevi satrauc? Saruna notiks līdzīgi kā pie jebkura speciālista. Tev uzdos jautājumus un ieklausīsies Tevī.
- Izvēlēsies tēlus, kas atbilst tavam stāstam un saskaņos to ar Tevi. Ir būtiski, ka Tu ieklausies savās sajūtās, un nevis tajā, ko saka Tavs racionālais prāts. Viņš ir tik gudrs sameklēt argumentus un iemeslus, lai attaisnotu Tavu slikto pašsajūtu jeb notikumus.
- Strādājot cilvēku grupā par tēlu aizstājējiem (piemēram - Tu pats, klepus, galvassāpes, mamma, tētis, priekšnieks, notikums, nauda, darījums) kļūs citi grupas dalībnieki, kurus izvēlēsies Tu.
- Strādājot individuāli, var tikt izmantotas figūras, objekti. Var strādāt arī zīmējot. Strādājot ar zirgiem, arī zirgi varbūt aizvietotāji. Sakārtojumu darbs var notikt arī attālināti, ne tikai klātienē.
- Tu izvieto laukumā aizvietotājus pēc savām sajūtām.
- Tad kopdarbu ar Tevi uzsāk sakārtojumu vadītājs, balstoties uz sistēmisko sakārtojumu principiem jeb noteikumiem. Novērojot attiecības starp aizvietotājiem, tiek atrasta sastrēguma, spriedzes jeb bloķējuma vieta, kas radusies Tavā sistēmā kādu notikumi, vai citu iemeslu dēļ. Tālākais uzdevums ir to atrisināt.
- Tas nav racionālais prāta risinājums pēc shēmām, sistēmiskajos sakārtojumos ir skaidri hierarhijas un piederības principi. Sistēma ir kustīga un mainīga, bieži rodas situācijas, kad kāds ir izslēgts/aizmirsts, vai neatrodas savā vietā, lojalitātes dēļ pret saviem vecākiem vai dzimtu neveicam brīvas kustības savā dzīvē un neatrodamies savā vietā. Tā arī dzīvē, darbā mēs varam justies nepiederīgi - ne savā vietā.
- Sakārtojuma beigās vadītājs Tev lūgs ieņemt savu vietu sistēmā (līdz šim tas bija aizvietotājs), tas Tev dos iespēju pašam sajust (bieži dzīvē mēs darbojamies bez sajūtām, bet tikai racionāli ), gan sastrēgumu, gan emocijas. Vadītājs, pielietojot sakārtojumu vadīšanas pamatprincipus un frāzes, ar savu atbalstu Tev ļaus to izdzīvot. Rast resursu un gūt jaunu emocionālu un ķermenisku pieredzi, kā atrisināt Tavu situāciju vai rast izpratni par tās cēloņiem.