Maiju kalendārs ir rīks, caur kuru noteikt cilvēka rakstura iezīmes, paredzēt pārbaudījumus un tendences, kas norisināsies, saskanību ar cilvēkiem, izprast notiekošā jēgu un to, kam pievērst uzmanību, ar ko strādāt. Maiju kalendāru veido 260 dienas - dienas dala 20 tonālos, ko veido 13 laika atslēgas. Maiju kalendārā izmantotie apzīmējumi:
Imix-Avots, Ik – vējš, Akbal – veļu māja, Kan – ķirzaka, Chichan – čūska, Kimi – nāve, Manik – briedis, Lamat – zvaigzne, Muluk – debesu rasa, Ok – suns, Chuwen – rūķis, Eb – zāle, Ben – niedre, Ix – jaguārs, Men – ērglis, Kib – pūce, Etnab – spogulis, Kawak – pērkons, Ahaw – Dieviņš.
Lai arī šis senais, bet joprojām mūsdienās lietotais kalendārs, ir nosaukts maiju vārdā, to nav radījuši maiji paši. Maiju kalendāru maiji saņēma no senākas civilizācijas, uzskata, ka tas bija ap 3114. gadu pirms Kristus. Viņi to glabāja slepenībā līdz pat 2012. gada decembrim, tādēļ tas nosaukts viņu vārdā. Kādēļ tik nesen tas nācis atklātībā? Jo uzskata, ka senās zināšanas vairs nav jāslēpj, nu tās var nākt un nāk gaismā. Pamazām gan maiju kalendāra zināšanas atklājās kopš 20. gadsimta vidus. Maiju kalendāra lielākā laika pamatvienība ir 63 miljoni gadu, kas nozīmē, ka laika skaitīšana ilgst no aizlaikiem.
Vēlies, lai par tavu piedāvājumu uzzin plaša auditorija? Sazinies: info@retrits.lv
© 2024 Bez iepriekšējas saskaņošanas satura pārpublicēšana aizliegta.
Veiciet šīs darbības, lai atjaunotu savu kontu