TOP

1 gadus ar mums

IVETA BAŠKEVICA / EKSISTENCIĀLĀ PSIHOTERAPIJA - INDIVIDUĀLĀS KONSULTĀCIJAS

Lielā iela 12, Jelgava, LV-3001

LV, RU

Sūtīt ziņu IVETA BAŠKEVICA / EKSISTENCIĀLĀ PSIHOTERAPIJA - INDIVIDUĀLĀS KONSULTĀCIJAS


Vēlos saņemt ziņu uz


Nosūtot ziņu, es piekrītu Retrits.lv privātuma politikai un lietošanas noteikumiem.

Kategorija

Piedāvājumi

Mani sauc Iveta Baškevica. Es esmu sertificēta konsultatīvā, klīniskā un veselības psiholoģe un  eksistenciālās psihoterapijas speciāliste. Psiholoģijas nozarē esmu vairāk nekā 25 gadus.  Šobrīd, kopš 2012. gada pamatā esmu nodarbināta savā privātpraksē. Piedāvāju individuālo psihoterapiju un psiholoģisko konsultēšanu.

Uzskatu, ka psihoterapeita galvenais uzdevumus ir palīdzēt cilvēkam iepazīt sevi un iemīlēt , lai dzīvē atrast savu ceļu un dotos pa to vēlamajā virzienā. Šāds ceļš ir iedvesmojošs, enerģiju, prieku un gandarījumu par dzīvi vairojošs. Psihoterapijā nozīmīgākais dziedinošais elements ir klienta un psihoterapeita līdzvērtīgas attiecības, kas rada drošus un atbalstošus apstākļus pozitīvām pārmaiņām. Savā psihoterapijas praksē klientiem piedāvāju arī EMDR psihoterapijas metodi.


Nedaudz par to, kas ir  eksistenciālā terapijas. Tās uzmanības centrā ir klienta reālā dzīve, kāda tā ir šobrīd. Eksistenciālisti uzskata, ka terapijā mainīt cilvēku nav pašmērķis – būtiskākais ir klientam skaidri redzēt savu dzīvi kā veselumu, bez bailēm un meliem. Eksistenciālās psihoterapijas procesā klientam ir  iespēja izprast savas attiecības ar cilvēka dzīves universālajiem aspektiem: bailēm, nenoteiktību, brīvību, nāvi, atbildību, mīlestību. Apzināties to, kā mēs patiesībā  dzīvojam, ne vienmēr ir vienkārši, tādēļ pats šis izpētes process sadarbībā ar psihoterapeitu ir tas, kas maina klientu.


Piedāvāju individuālo psihoterapiju un psiholoģisko konsultēšanu:
  • ja Jums ir vēlēšanās sevi labāk saprast, iepazīt un pieņemt tādu kāds esat , būt un dzīvot saskaņā ar sevi, kā arī atklāt un izmantot savus iekšējos resursus;
  • ja Jums ir emocionālas grūtības (piemēram, paaugstināta trauksmainība, dusmas, nomāktība, panikas lēkmes, ‘’izdegšanas’’ sindroms, pārmērīga vainas vai kauna sajūta, pārēšanās/liekais svars );
  • ja jums ir grūtības attiecībās ( ar partneri, darbā, ģimenē, bailes no vientulības, bailes no emocionāli tuvām attiecībām);
  • ja Jums ir zems pašvērtējums (sevis nepieņemšana, grūtības paust savu viedokli, publiski uzstāties, tieksme kontrolēt un apspiest savas emocijas, perfekcionisms, neizlēmība, bailes no pārmaiņām);
  • ja esat piedzīvojis emocionāli traumējošu pieredzi, kas ir atstājusi nevēlamas emocionālas sekas;
  • ja ir pārdzīvoti zaudējumi ( sev nozīmīgu cilvēku nāve, smaga slimība, ieilgušas sēras, šķiršanās);
  • ja Jums ir pakļāvīga uzvedība (izvairāties no konfliktiem, grūtības attiecībās novilkt robežas, pateikt ‘’Nē’', uzstādīt savus noteikumus)

 


EMDR psihoterapijas metode.

Kas ir EMDR terapija?

EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) ir psihoterapijas metode, ko jau aptuveni 20 gadus pasaulē ar panākumiem izmanto traumu pārstrādē un tās efektivitāte ir pierādīta virknē
zinātnisku pētījumu.

EMDR metodes pamatā ir dabisks acu kustību process, kurš aktivizē iekšējo traumatisko atmiņu pārstādes mehānismu nervu sistēmā. Traumatiskās pieredzes pārstrādes procesā notiek izmaiņas cilvēka domāšanā, uzvedībā, emocijās, izjūtās, vizuālajos tēlos.

1987. gadā EMDR atklāja  Fransīne Šapiro, un tagad to sauc arī par priekšējās daļas/pieres rievas (frontal line) ārstēšanu.

Noteikta veida acu kustības ļauj piekļūt iedzimtajam fizioloģiskajam traumatiskās informācijas pārstrādes mehānismam, kas rada psihoterapeitisko efektu. Traumatiskās informācijas transformācijas procesā notiek izmaiņas cilvēka domāšanā, uzvedībā, emocijās, izjūtās, vizuālajos tēlos.

EMDR traumu terapijas metode ir ārkārtīgi efektīva emocionālo traumu terapijā, tā būtiski paātrina terapijas procesu salīdzinājumā ar tradicionālajām psihoterapijas metodēm, nav nepieciešama gadiem ilga psihoterapija, lai sasniegtu būtisku uzlabojumu.

Ar EMDR terapijas palīdzību veiksmīgi salīdzinoši īsā laika posmā ir iespējams pārvarēt traumatisku pieredzi, trauksmi, fobijas, panikas lēkmes, veģetatīvo distoniju, depresiju, kas attīstījusies traumatiskas pieredzes rezultātā, ieilgušas sēras, hiperaktivitāti, pēctraumas stresa un ēšanas traucējumus (anoreksija, bulīmija, kompulsīvā pārēšanās), mazināt atkarības simptomus, migrēnu, hroniskas sāpes, nogurumu.

Kādos gadījumos var palīdzēt EMDR terapija?

Pēc nesen pārciesta  traumatiska notikuma, piemēram, auto avārija, uzbrukums, ugunsgrēks, pēkšņs tuvinieka zaudējums: EMDR metode palīdz ātri atgriezties normālā emocionālā stāvoklī un galvenais – traumai nebūs sekas turpmākajā dzīvē;

Ja traumatiskais notikums ir noticis sen, taču cilvēks joprojām izjūt šī notikuma atstātās sekas, bailes atrasties un nokļūt līdzīgās situācijās (piemēram, pirms diviem gadiem ir pārciesta auto avārija un kopš tā laika cilvēks nevar piesēsties pie stūres), atmiņā bieži parādās ainas, kas saistītas ar traumējošo notikumu un nepatvaļīgi raisās domas, kaut arī pašam gribētos visu beidzot aizmirst un nekad neatcerēties;

  • ir smags sērošanas process: tuvinieku zaudējums (dzīvesbiedra, vecāku, bērnu nāve), nedzimuša bērniņa zaudējums (spontāno abortu gadījumos);
  • ir pārciesta vardarbība: emocionāla, fiziska, seksuāla (vai arī redzēta vardarība);
  • ir dažādas fobijas un bailes, piemēram, no augstuma, no ūdens, no
  • publiskas uzstāšanās, no dzīvniekiem rāpuļiem utt.;
  • izjūt trauksmi, spriedzi, paniku;
  • cilvēkam ir zems pašvērtējums, to cēlonis var būt gan neseni notikumi, gan bērnībā pārdzīvotais;
  • jāpārvar psiholoģiskās sekas pēc dzīvesbierda neuzticības;
  • ir bailes no kādas situācijas nākotnē: eksāmens, lidojuma, seksuālu attiecību uzsākšanas, darba intervija, tikšanās.

EMDR palīdz normalizēt psihoemocionālo stāvokli pēc piedzīvota uzbrukuma, katastrofas, ugunsgrēka u.c. psihotraumējoša notikuma, palīdz būtiski samazināt trauksmi, panikas lēkmes, depresiju, fobijas, seksuālo disfunkciju, atkarības, ēšanas un personības traucējumus.

Ar EMDR metodi ir iespējams mazināt bailes no eksāmena, dzemdībām u.c. satraucošiem notikumiem nākotnē. Tāpat ir iespējams mazināt fiziskus simptomus, piemēram, hroniskas vai fantoma sāpes. 

Ar EMDR var pārstrādāt arī bērnības traumatisko pieredzi, piemēram, seksuālas vardarbības pieredzi, tuvinieka zaudējumu u.c. EMDR ievērojami samazina PTSS (pēc traumas stresa simptoma) izpausmes, tādas kā flash-backs (uzmācīgi traumatiskā notikuma tēli), fiziskas sajūtas, trauksmi, bailes, veicina emocionālu stabilizāciju, adekvāta pašvērtējuma un pašcieņas veidošanos.

Klients pēc EMDR sesijas sāk daudz reālistiskāk un konstruktīvāk uztvert notikušo un daudz pozitīvāk attiekties pret sevi: „Es izdarīju visu, ko spēju”, „Tas, kas notika, jau ir pagātnē. Tagad esmu
drošībā”, „Ar mani un manu ķermeni viss ir kartībā”, „Es esmu labs cilvēks”, „Es spēju tikt galā ar savu dzīvi” utt. Papildus šīm pozitīvajām pārmaiņām būtiski mazinās arī emociju intensitāte atsaucot atmiņā traumatisko notikumu.

Tā darbojas ar bilaterālās stimulācijas palīdzību. Tas nozīmē, ka tiek stimulētas abas smadzeņu puslodes. Pamatā tas notiek ar acu zīlīšu kustību palīdzību.

Acu kustību process aktivizē iekšējo traumatisko atmiņu pārstādes mehānismu nervu sistēmā. Noteikta veida acu kustības ļauj piekļūt iedzimtajam fizioloģiskajam traumatiskās informācijas pārstrādes mehānismam, kas rada psihoterapeitisko efektu. Traumatiskās informācijas transformācijas procesā notiek izmaiņas cilvēka domāšanā, uzvedībā, emocijās, izjūtās, vizuālajos tēlos.

EMDR traumu terapijas metode ir ārkārtīgi efektīva emocionālo traumu terapijā, tā būtiski paātrina terapijas procesu salīdzinājumā ar tradicionālajām psihoterapijas metodēm, nav nepieciešama gadiem ilga psihoterapija, lai sasniegtu būtisku uzlabojumu.

Ar EMDR terapijas palīdzību veiksmīgi salīdzinoši īsā laika posmā ir iespējams pārvarēt traumatisku pieredzi, trauksmi, fobijas, panikas lēkmes, veģetatīvo distoniju, depresiju, kas attīstījusies traumatiskas pieredzes rezultātā, ieilgušas sēras, hiperaktivitāti, pēctraumas stresa un ēšanas traucējumus (anoreksija, bulīmija, kompulsīvā pārēšanās), mazināt atkarība simptomus, migrēnu, hroniskas sāpes, nogurumu.


Es strādāju ar pieaugušajiem cilvēkiem individuāli. Bērni vai pāru terapija nav mana specializācija. Darba valodas man ir divas  - latviešu un krievu. Strādāju gan klātienē Jelgavā, gan attālinātā (online) formātā. Vienas sesijas ilgums ir 50 minūtes. Pierakstīties uz konsultāciju var zvanot  29494077 vai e-pastā:  iveta.baskevica@inbox.lv

Piedāvājumi




Citi pakalpojumu sniedzēji