Pāriet uz saturu

Laika Rata pietura Evertos – piedzīvo sevi! Saruna ar Kristīni Sīli

Laika Rata pietura Evertos – piedzīvo sevi! Saruna ar  Kristīni Sīli

Kristīne Sīle – neirografikas instruktore, estētiskais koučs, kursa “Speciālists” pasniedzēja, astroloģe, pirtniece, seno un mūsdienu rituālu vadītāja.

Man un manai ģimenei jau par labu tradīciju ir kļuvis piedalīties labu ļaužu sanākšanā “Laika Rata pieturā Evertos” – vasaras festivālā, kas ik gadu norisinās augusta otrajā nedēļas nogalē. Tur gūstu jaunas zināšanas, un tā ir kopā būšana ar mīļiem draugiem, līdzīgi domājošiem. Pēc pasākuma katrs aiziet savu ceļu, atgriežas savā ikdienā, un sirdi silda atmiņas par divām vasaras dienām, kad vienā telpā tikās tik daudz skaistas dvēseles! Enerģija, ko tur iegūstam, dod spēku radīt un darboties uz priekšu. Tādi sajūsmas pilni vārdi par šo festivālu, – noteikti ieplāno 10., 11. augustu! Kristīne ar savu brīnišķīgo komandu ir šī festivāla radītāja. Šogad jau desmito gadu.

Prieks, ka šogad festivālā varēsi sastapt arī Retrīts.lv komandu!

Attēlā pa labi: Ivars un Kristīne - Festivāla radītāji

Tik daudz talantu vienam cilvēkam! Ieskicē, kā līdz tam nonāci! Kādi dzīves līkloči izveduši tevi līdz pirtniecei, neirografikas instruktorei, rituālu vadītājai?

Zini, esmu bieži domājusi par talantiem, spējām un resursiem. Kurā mirklī tie ir mani talanti, kurā esmu vienkārši instruments Dieva rokās. Es ļoti mīlu dzīvi, cilvēkus un dabu. Šī svētā trīsvienība arī ir visas manas mūžīgās attīstības mērķis. Iemācīties pieņemt savu dzīvi, cilvēkus un notikumus tajā, nepārstāt brīnīties par tik daudzveidīgu cilvēka izpausmi un saplūst līdz smalkākai šūniņai ar dabu, sadzirdēt to un runāt vienā valodā. Man galvenais mūža skolotājs bija mana mamma – viņa pat pēc profesijas bija pedagoģijas zinātņu profesore. Viss, ko esmu dzīvē apguvusi, ir pateicoties mammai, jo mācījos ar viņu sadzīvot. Nu jau pāris gadus viņa ir tai Saulē, tā kā tālāk man jāiet pašai, esmu izaugusi.

Esmu dzimusi zem skorpiona zvaigznāja ietekmes, tāpēc mans atslēgas vārds ir – transformācija. Tad nu visu savu apzinīgo mūžu tam arī veltu. Pirmā darba vieta bija veco ļaužu pansionāts, kur strādāju par frizieri, griežot matus gulošiem cilvēkiem. Floristika, kāzu organizācija un citas radoši kalpojošas sfēras. Kārē izzināt sevi un cilvēkus līdz kosmosa smalkumam apguvu astroloģiju, kristolozofiju, taro. Katra no šim burvīgajām metodēm ir jauka, bet nespēj viennozīmīgi palīdzēt dziļos trasformatīvos procesos, un tā es iepazinos ar pirts unikālo spēku. Pirts ir visdabiskākā un dzīvākā vieta, kur satikties divām dvēselēm un piedzīvot Dieva klātesamību.

Kā astroloģija, neirografika palīdz tev ikdienā?

Savā ikdienā es aizmirstu visu, ko zinu, un paļaujos uz to, ko redzu, dzirdu, sasmaržoju un jūtu. Lai arī viss ir ciklisks un notiek pēc precīzas kosmiskās kārtības, tomēr visu laiku ir mainīgs. Tikai no rīta ceļoties pirms Saules, es varu saprast, kāds būs dienas enerģētiskais fons, nevis pēc iepriekš izskaitļotiem algoritmiem. Saules dienu neskatu pēc Mēness kalendāra un otrādāk. Saules gadskārtu punktus nosaku pēc miglāju dejas rītos, tāpat arī citu rituālu īstos laikus pačukst vēja virziens, plaukstošie ziedi vai Pērkontēva bargā balss. Neirografika ienāca manā dzīvē pirms septiņiem gadiem. Es to redzu kā fantastisku metodi, kas palīdz savienoties ar jaunā laika domāšanas un uztveres vibrācijām.

Senos laikos tamborēja, adīja izšuva krustdūrienā, mūsdienās zīmē jaunus neironu ceļus uz lapas.

Tavā sētā notiek Laika Rata pietura. Sajūtas pēc tās ir fantastiskas. Piepildītas dienas – zināšanas, koncerti, lekcijas. Kas ir šī pasākuma mērķis?

Mūsu sētā jau desmit gadus augusta otrajās brīvdienās notiek labu ļaužu sanākšana “Laika Rata pietura Evertos”. Pirmo sanākšanu mēs kopā ar Ivaru Valleru noorganizējām tajā gadā, kad pilnībā pārvācos no Rīgas dzīvot uz laukiem – kā tādu draugu un domubiedru tikšanos, kas beigās izvērtās par skaistu pasākumu. Tagad tas ir kļuvis par lielāko pastāvīgo sevis izzināšanas tāda veida festivālu Latvijā.

Evertu sēta ir ar savu ļoti senu stāstu. Mans mazdēls šobrīd ir septītā paaudze, kas šeit dzīvo. Ļaudīm cauri gadsimtiem nav nācies viegli. Senču iemītās takas ir smagnēju dzīves līkloču pildītas, sāpju asaru un grūtību pilnas. Mana vectēva vectēva ģimene bija radoši, mākslinieciski ļaudis, kam pirmā pasaules kara laikā nācās palikt šeit laukos un uzsāk zemnieku gaitas. Pati vieta un vietas gari ir miera un prieka enerģijas pildīta, viņiem patīk daudz cilvēku, pozitīva, viegla mijiedarbība un svētku sajūta. Svinot visus Saules godus, esam atvēruši vēl plašāk šīs vietas gaismas vārtus, tāpēc no sirds aicinām arī uz vasaras lielāko notikumu “Laika Rata pieturu Evertos” 10.-11. augustā. Šis notikums ir paredzēts, pirmām kārtām, ikvienam parastam cilvēkam, lai iepazītu jaunas iespējas, metodes, prakses, kā vairāk palīdzēt sev izprast sevi, uzturēt savu veselību un iet līdzi laikam, otrām kārtām, – garīgā ceļa gājējiem dalīties savā pieredzē un atklājumos, kā arī profesionāļiem, lai veidotu jaunas darbības un interesantus projektus.

Patreiz norit liels plānošanas darbs, gatavošanās festivālam.

Senā sēta uz divām dienām pārtop par plašu tikšanās vietu ļaudīm, kuri vēlas dzīvot harmonijā un mierā, kuri meklē jaunas metodes, kā palīdzēt uzturēt savu fizisko, garīgo un mentālo veselumu, apzināties savu resursu iespējas un likt lietā savas spējas, lai sasniegtu vēlamos rezultātus. Skan diezgan sarežģīti, bet patiesībā viss ir pavisam vienkārši – ļauties dvēseliskai atpūtai divu dienu garumā.

Jā, aicinu gan dalībniekus pieteikties ar savām meistarklasēm, individuālajām konsultācijām vai tematiskajai andelei un citiem, ierezervējiet 10.-11 augustu un brauciet ciemos!! Būs arī naksnīgs kino uz vecās klēts sienas un kādi pārsteigumi desmitajai jubilejai pa godu!

Smalkāka informācija, programma un dalības noteikumi atrodami mājas lapā www.everti.lv un Facebook “Laika rata pietura Evertos”. Ierasties uz festivālu, kā arī doties prom, var jebkurā mirklī. Ieeja festivālā par ziedojumu papīra naudā, ienākot pa īpašajiem festivāla vārtiem.

Uz tikšanos Evertos!


Ar Kristīni Sīli sarunājās Laura Grīnvalde