Pāriet uz saturu

Uguns stihija un cilvēks

Uguns stihija un cilvēks

Cilvēks ir daba un cilvēks ir vienots ar citiem dabas elementiem. Kad saprotam, ka varam smelties no tiem spēku un nostiprināt elementu spēcīgākās īpašības sevī, dzīve uzņem jaunu jaudu, jaunus apgriezienus. Vai mieru. Kas kurā brīdī mums ir visnepieciešamākais, to varam vairot un kultivēt.

Cilvēku personības un raksturu tipus var iedalīt četros dabas elementos – uguns, ūdens, gaiss un zeme. Cilvēks ir harmonisks tad, ja visi šie elementi ir līdzsvarā. Tomēr bieži vien kāds no tiem izteikti dominē. Šoreiz par uguns stihiju.

Uguns simbolika ir ļoti pretrunīga un tieši tā tā var mijiedarboties savstarpējās attiecībās, – atkarībā kas ar uguni sastopas. Uguns iznīcina, sasilda un spīd, bet nes arī sāpes un nāvi. Visveselīgākā gultne, kurā ugunīgo enerģiju virzīt – karjera, lai mājiniekiem tiek nevis ugunīga plosīšanās, bet gaisma un rūpes, kas silda.

  • Kaisle, mērķtiecība, spēks, jauda, entuziasms, harizma, uzņēmība – stiprās uguns cilvēka īpašības.
  • Dusmas, egoisms, augstprātība, neuzticība, greizsirdība, aizkaitināmība – kad uguni palaižam savā vaļā nepieskatītu, neizprastu vai izmantotu nepareizi.

Uguns ir vīrišķā stihija, līderisma elements. Uguns silda un uguns dod gaismu, bet cilvēki ar vadošo uguns elementu ir dzimuši līderi, kas uzņemas iniciatīvu un droši iet uz mērķi un uzņemas iniciatīvu. Savas idejas realizēšanu cilvēki ar izteiktu uguns stihiju izjūt kā brīvību, un brīvība tie nozīmē vairāk kā daudz. Uguns stihijas cilvēkus var apzīmēt tieši ar šo pašu vārdu – ugunīgi. Tas ietver sevī kaisli, uzņēmību, intensitāti, dinamiku, spēku, jaudu, pašpārliecību, ambīcijas un neatkarīgumu. Uguns elementam piemīt spēja transformēt, – šie cilvēki spēj jebkuru nepatīkamu situāciju pārvērst ieguvumā, tas ir – saredzēt labumu ļaunumā, gūt pieredzi un apgūtas mācībstundas, nevis piesaitētas traumas, ko vilkt līdzi visa mūža garumā.

Ja uguns stihijas cilvēks neprot šo iedzimto māku pareizi lietot, notiek otrādi – kaisle tiek pārvērsta dusmās, aizkaitināmībā par sīkumiem, greizsirdībā un arī kontrolēšanā, apsēstībā ar otru cilvēku. Uguns cilvēki mēdz būt neuzticīgi, viegli sekojot vilkmei un iekārei, egoistiski domājot par savu tieksmju apmierināšanu, un aizmirstot par citu jūtām.

Kaislē un apsēstībā pats sevi var sadedzināt.

Uguns enerģija var būt īpaši apburoša un harizmātiska. Ja cilvēks strādā ar sevi un vada savu uguns stihiju veselīgā gultnē, tam piemīt gluži vai superspējas, jau minētā enerģija, jauda, izlēmība, drosme un aktīvā mērķtiecība, un paralēli – prieks un aizrautība, entuziasms it visā, ko viņš dara. Un dara viņš lietas rotaļīgi, ar vieglumu un aizrautību, bez smagā darba sajūtas. Īsti un dzīvīgi. Apzinātam uguns cilvēkam neuzticības faktors nostrādā pilnīgi pretēji – viņi ir godīgi, tieši un uzticami. Cilvēki, uz kuriem var paļauties. Šāds personības tipāžs uzticamību tur augstā vērtē, godādams arī to, ko ir apsolījis pats sev.

Uguns stihija un attiecības

Lai uguns būtu dzīvotspējīga dabā, tai nepieciešami citi elementi. Gaiss to padarīs vēl spēcīgāku, gādājot uguns stihijai jaunas idejas. Sarežģījumi rodas tad, ja uguns stihijas cilvēks ir pārāk nepacietīgs, – gaisa stihijas cilvēks tam ir pārāk jūtīgs.

Savukārt zeme piezemēs, nomierinās, darīs stabilāku. Ugunij ar zemi ir laba mijiedarbība, zeme uguni disciplinē, bet uguns palīdz celt zemei pašpārliecību.

Ja vīrietim uguns enerģijas ir par daudz, to var nomierināt sievietes maigums, bet, ja uguns jaudas ir par maz – sievietē ir resursi, lai piešķiltu liesmu.

Bet kā ar ūdeni, kas dabā uguni apdzēš?

Tā ir pretstatu satikšanās, kurā sastopas vīrišķā enerģija uguns un sievišķā enerģija ūdens, un pārspīlētas emocijas un nesaprašanās kraso atšķirību dēļ pasaules un lietu kārtības redzējumā ir garantētas. Lai uguns un ūdens būtu kopā, abiem jāspēj pieņemt pretēju viedokli, pieņemt nesaprotamo, citādo. Jāatlaiž kontroles važas, ļaujoties nezināmajam ar atvērtu prātu un maņām. Jāmācās ļauties plūsmai. Viss ir iespējams! Tikai prasa ieguldīt lielāku darbu. Kad uguns un ūdens satiekas, sākotnēji var būt haoss un pretrunu sprādziens, bet vienam otru pieņemot, iepazīstot, atzīstot, veidosies kopīga kārtība.

Kura stihija dominē tevī?

Lasi rakstā: ČETRAS DABAS STIHIJAS. KURA DOMINĒ TEVĪ?

Raksta autore: Ieva Simanoviča

 

PIESAKIES PIE MŪSU SADARBĪBAS PARTNERIEM