Pāriet uz saturu

Akmens maģija. Saruna ar Gunu Kārkliņu, sertificētu astroloģi un minerālu eksperti

Akmens maģija. Saruna ar Gunu Kārkliņu, sertificētu astroloģi un minerālu eksperti

Mēdzu kabatā nēsāt akmeņus, izvēlos tos pēc sajūtām. Uzrunāju Gunu, jo vēlējos dziļāk ieskatīties akmens dvēselē. Jau labu laiku pulcēju ap sevi akmeņus, turu tos mājās, lieku kabatā un nēsāju līdzi. Cilvēka un kristāla saskarsmes rezultātā mainās mūsu frekvence, vibrācija. Es ticu, ka katrs paņems rokā to akmeni, kurš konkrētajā brīdī viņam būs nepieciešams. Kāpēc? Jo tieši tas sniedz enerģiju, kuras krājumi tai brīdī nepieciešami iekšējā līdzsvara restaurācijai.

Pastāsti par mīlestības akmeņiem. Kam jābūt katras sievietes akmeņu pūrā?

Katras sievietes akmeņu kolekcijā jābūt rozā jeb rožu kvarcam. Tas nes maigas, labestību dodošas mīlestības vēstījumu. Rozā kvarcs labi izskatīsies ne tikai rotās, bet arī guļamistabas interjerā. Rožaino akmentiņu var arī nēsāt līdzi somiņā vai kabatā. Telpās rozā kvarcu nedrīkst novietot tiešos saules staros un virs radiatoriem, jo tas var izbalot. Vēl skaists akmens, kurš palīdz saglabāt mīlestību ģimenē, ir rozā turmalīns, tas piešķiļ attiecībām jaunu dzirksti. Ir nostāsti, ka senatnē pāri šo akmentiņu likuši guļamistabā zem spilveniem. Mīlestības piesaistei var izvēlēties arī serdoliku, safīru, smaragdu, rubīnu, avanturīnu un mēness akmeni.

Kā ar akmeņiem, lai vairotos labklājība un būtu veiksme biznesā?

Katrs akmentiņš ir noderīgs dažādām dzīves situācijām, tirkīzs un malahīts nes labklājības vēstījumu. Leģendas vēsta, ka tas palīdz arī darījumos. Tirkīzs arī aizsargā no skauģiem un nelabvēļiem, ar ko dažkārt nākas saskarties cilvēkiem, kas kaut ko sasnieguši. Klasisks labklājības simbols ir malahīts. Tas senatnē bieži izmantots interjerā pilīs, un to bieži apvienoja ar zelta elementiem.

Greznas lietas piesaista labklājību.

Lai tirkīzs vai malahīts tev palīdz turības vairošanā, novieto to mājās uz labklājības altārīša. Šos minerālus var nēsāt līdzi lina vai ādas maisiņā.

Universāls akmens ir kalnu kristāls. Tas attīra telpu, cilvēka auru un negatīvās enerģijas aizraida prom. Biznesa cilvēkiem labs palīgs būs kalnu kristāla „obelisks”, kas novietots uz darbagalda tālākā kreisā stūra. Uzņēmēja galdu var rotāt arī ahāta lode (vēlams zaļganos vai brūnos toņos) vai grezns rakstāmlietu turētājs no serpentīna. Ejot uz darba pārrunām vai risinot darījumu sarunas un slēdzot līgumus, kabatā var ielikt nelielu kalnu kristāla gabaliņu. Labklājībai var izvēlēties arī citrīnu, pirītu, serdoliku, dzelteno ahātu, amazonītu, hrizoprāzu, rubīnu, nefrītu, tīģeraci.

Ko tu iesaki aizsardzībai?

Kalnu kristāls saskaņā ar ticējumiem pasargā no negatīvām enerģijām un „ļaunas acs”, to var novietot telpās, tas attīra apkārtni no negatīvām enerģijām.

Aizsardzībai īpaši spēcīgs ir melnais turmalīns jeb šerls. Ļoti stiprs!

Ja paredzams, kas negatīvs, ieliec to kabatā. Dažāda veida aizsardzībai der „acs” akmentiņi: tīģeracs, buļļa acs, vanagacs, kaķacs, aizsardzības efekts darbojas dubultā. Sargājoša ir akmens enerģētika un vēl arī acs efekts. Aizsardzībai var noderēt arī malahīts, heliotrops, melnais obsidiāns, sarkanā jašma. Topāzu vari izvēlēties, dodoties ceļojumā. Akvamarīnu, ja plānots ceļojums pa ūdeni.

Ja aizsardzības vajadzībām nēsāts akmens saplīsis, pazudis, tad tas pasargājis no negatīvas enerģijas. Akmeni nedrīkst izmest atkritumos – tas jāatdod ūdenim, jānoglabā zemē, vislabāk – mežā.

Akmentiņu, kas domāts aizsardzībai, vēlams meklēt tādu, kas mazāk apstrādāts. Protams, ja sajūtas saka, šis ir īstais, tad tas derēs.

Kas vēl būtu jāzina, iegādājoties akmeni?

Akmens vai rotaslieta pēc iegādes jāattīra – zem tekoša ūdens, noliekot saules staros, novietojot starp degošām svecēm, ieliekot raupjajā sālī, ledusskapja saldētavā u.tml. Liela nozīme ir tam, kā akmentiņu izvēlamies. Jāpērk ne tāpēc, ka horoskopos rakstīts, ka tas tev der. Zināšanu papildināšanai informācija noderīga, bet svarīgākais ir sajūtas: vai akmens tevi uzrunā.

Labāk izvēlēties akmentiņu, kura enerģijā pēc iespējas mazāk iejaucies cilvēks. Mazliet piepulēts – nav ne vainas, bet, ja saslīpēts sīkās pērlītēs un vēl ar caurumiņu vidū, lai rotu savērtu, tad enerģija būs vājāka. Neapstrādātai druzai noteikti būs lielāks spēks, nekā mazām noslīpētām pērlītēm. Akmens izmēram nav nozīmes. Iegādājoties akmens jāpatur rokā, jāizjūt tā enerģija.

Paldies!

Ar Gunu Kārkliņu sarunājās Laura Grīnvalde

Titulfoto: Ģirts Ozoliņš