Mājvietas enerģētiskā attīrīšana
Māja ir mūsu cietoksnis, laimes un miera saliņa. Kā rīkoties, ja zem dzimtā jumta parādījusies nemiera un disharmonijas sajūta? Iespējams, kāda no šīm situācijām tev izklausās pazīstama: tu ieej istabā neilgi pēc strīda un joprojām jūti spriedzi; tu ievācies jaunā dzīvoklī vai mājā un joprojām vari sajust sava priekšgājēja negatīvās enerģijas. Viss ir enerģija un savstarpēji saistīts. Arī mūsu domas un jūtas ir enerģija. Mājokļa enerģētiku kā neredzami diegi caurvij pozitīvas vai negatīvas enerģijas plūsmas. Atkarībā no tā, kas ir pārsvarā – labā vai sliktā ietekme – enerģētiskais lauks iegūst attiecīgu nokrāsu.
Dažas pazīmes, kas liecina, ka tavā mājā ir uzkrājusies negatīva enerģija:
- Tu bieži redzi murgus vai esi pastāvīgi noguris;
- Tu vienkārši jūties neērti savās mājās, precīzi nezinot, kāda varētu būt problēma;
- Dažās telpās neparasti ātri uzkrājas putekļi, kas arī var liecināt par zemu enerģijas līmeni;
- Mājās ir daudz strīdu;
- Tu esi pārdzīvojis grūtu posmu vai ilgstoši slimojis;
- Parādās prusaki, skudras un citi kukaiņi;
- Pazūd vai pazaudējas lietas;
- Pārāk bieži izdeg elektriskās spuldzītes, saplīst sadzīves tehnika;
- Ir dzirdamas nesaprotamas skaņas un troksnis;
- Parādās sliktas smakas bez redzama iemesla un to avota;
- Mājās bijuši sveši cilvēki, kuru patiesums izraisa lielas šaubas;
- Mājā kāds ir nomiris;
- Intuīcija saka, ka laiks veikt mājas tīrīšanu.
Enerģētiskā attīrīšana nozīmē atbrīvot sevi un savu apkārtni no enerģijām, kuras tev vairs neder, kuras tev ir kaitīgas, nevajadzīgas.
Sakārtojot savu mājokli, tu radīsi ne tikai vairāk vietas mājā, bet arī savā galvā – viss ir saistīts. Jo mazāk nekārtības mājā, jo vairāk vietas jaunām lietām.
Atvadies no vecajām enerģijām, kas darbojas kā bremzes.
Astroloģe Aija Austruma mājas attīrīšanu iesaka veikt pirms saulstāvjiem un saulgriežiem, Saules un Mēness aptumsumiem. Labi der arī dilstoša mēness laiks, īpaši 19., 23. un 29. mēness diena, 13., 15., 24. saules diena un brīdis 3–4 dienas pirms mājokļa saimnieces dzimšanas dienas.
Mājvietas attīrīšanu varētu sadalīt vairākos posmos:
Iepriekšējā vakara darbi: telpu stūros izliec, izkaisi sāli vai uz pusēm pārgrieztus sīpolus. Sāls ir pazīstama ar savu spēju absorbēt negatīvo enerģiju, sīpols tāpat. Arī mājas atslēgas uz nakti ieliec sālī. Nākamajā dienā atslēgu saišķi nomazgā tekošā ūdenī. No rīta noteikti sāli un sīpolus iznes laukā no mājas kopā ar pārējiem gružiem, atdod tos zemei.
Pirms sāc uzkopt māju, nepieciešams noņemt negatīvo enerģiju no sevis. Ieej dušā, noberzies ar sāli. Ūdenī izšķīdināta sāls spēj nomazgāt negatīvo enerģiju. Domās vērsies pie ūdens ar lūgumu nomazgāt visu slikto, lieko, nevajadzīgo, vērsies pie ūdens kā pie dzīvas radības. Esi patiesa un lai vārdi nāk no sirds, jutīsi – uzreiz paliks vieglāk un gaišāk ap sirdi, bet ķermenis kļūs viegls un neparasti tīrs. Visu, ko dari, dari ar nodomu.
Uzsākot darbu – vēlams būt enerģētiski pilnīgi neitrālai, labāk neķeries klāt nekam, ja esi aizkaitināta vai dusmīga. Svarīgi to veikt brīdī, kad jūties mierīgi, harmoniski un mīlestības piepildīti.
Pieaicini talkā palīgus. Eņģeļus, mājas gariņu, Dievpalīgu, kam tici.
Visā mājā vai dzīvoklī, atver logus, ja iespēja, arī ieejas durvis. Nebaidies no caurvēja, caur to aizies visa negatīvā enerģija.
Veic ģenerāltīrīšanu. It visur notraus putekļus – zem gultas, aiz skapjiem, stūros. Uzmazgā grīdas ar ūdeni, kurā pievienoti zāļu novārījumi: vērmele, asinszāle, kadiķis, priede. Svaigam aromātam pievieno ūdenim dažus pilienus ēteriskās eļļas vai arī to maisījumu. Ja nekas no tā nav pieejams, der arī sālsūdens. Vecas lietas glabā atmiņas par pagātni un uzkrāj negatīvu enerģiju. Izmet visu nevajadzīgo, jo īpaši – pirms gadu mijas, atbrīvojies no putekļiem un atkritumiem. Sakārtojot māju, uzreiz jutīsi, ka elpot kļuvis vieglāk. Viss, ko tu neesi lietojusi vairāk kā gadu, savāc negatīvu enerģiju. Salabo visu saplēsto tehniku, bet, ja nav iespējams, tiec no tās vaļā. Nekrāj nevajadzīgas grāmatas, žurnālus. Neglabājiet mājās saplēstus traukus, pat tos, kuros ir kaut mazākā plaisa. Caur to aiziet pozitīvā enerģija, bet ar to arī ģimenes un mājas labklājība.
Kad fiziskā tīrīšana pabeigta, ķeramies pie enerģētiskās
Kopš seniem laikiem senči ir kvēpinājuši augus, lai enerģētiski attīrītu savus mājokļus. Folklorā var atrast norādes par to. Mūsu senčiem bija krietni plašs arsenāls, ko izmantot gara un miesas attīrīšanai. Derēja egļu zari, vībotnes, dažādu koku mizas, sevišķi jauks aromāts ir lavandas lapām un ziediem, asinszāles ziediem, viršiem. Šie paši augi labi derēs arī mazgājamajam ūdenim. Senatnē atnesa no meža viršu zarus, lika uz pannas, karstumizturīgā traukā un aizdedzināja. Ar šo pannu izstaigāja visu māju, ar degošiem viršiem kvēpinot visus stūrus. Uzskatīja, ka viršu dūmiem piemīt milzīgs attīrošs spēks. Augam sadegot, telpā izplatās ne vien fiziskā uguns enerģijas izpausme – siltums un dūmi, bet arī smalkās enerģijas, kuras spēj pozitīvi ietekmēt telpu un cilvēkus, kas tajā atrodas. Piemēram, mārsils tiek uzskatīts par svētu augu, kuru izmanto svētajos rituālos.
Uzskata, ka mārsila dūmi piesaista dievus un ir tiem tīkami. Mārsila kvēpināšana veicina vienotas un stipras ģimenes saglabāšanu. Tas nomierina nervu sistēmu, paglābj no skumjām, vairo drošsirdību, ar to apkvēpina bērnus pret nobīli. Mārsila kvēpināšana ļaujot rast grūtas problēmas risinājumu, palīdz pret noskaudumu, padzen poltergeistu, nomierina sadusmotu Mājas gariņu. Mājvietu var kvēpināt arī ir kvēpināmo nūjiņu, protams, ir nopērkami vīraki, taču es ļoti silti iesaku pašiem sarūpēt augus, kas aug tavā sētā un tās apkārtnē un kvēpināmo nūjiņu pagatavot pašai. Par kvēpināmās nūjiņas pamatu var ņemt dievkociņa un vērmeles kātus, pietin svaigu raudeni, mārsilu, pelašķi, asinszāli, vērmeli, vībotni. Ieklausies savā intuīcijā, kas šai mirklī ir visvairāk vajadzīgs tev un tavam miteklim. Visu apņem ar kadiķa zariņu. Šo zāļu saišķīti visā tā garumā stingri pietin ar lina diegu. Lai pēc izžūšanas skujas nedurtu pirkstos, pagatavoto nūjiņu var ietīt lina drāniņā un stipri sarullēt plaukstās. Izveidotā kvēpināmā nūjiņa ir jāžāvē ēnainā vietā.
Vēl mitekli var tīrīt ar vaska sveci, pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Ieliec šai procesā nodomu attīrīt. Attīri arī spoguļus un logus. Visos stūros izmet krustus vai citas tīrošās zīmes. Kad nonāc līdz ārdurvīm, paver tās un izlaid ārā nevēlamās enerģijas. Tīrīšanai izmantoto sveci atstāj izdegt. Telpas var tīrīt arī ar skaņu, izrībini tās ar bungām, tibetas bļodu, zvaniņiem. Sakarini mājā zvaniņus, to skaņa atbiedē smalkās, dzīvās radības un attīra telpu. Astroloģe Aija Austruma pēc telpu attīrīšanas iesaka māju piepildīt ar nolūku, dot tai uzdevumu nodrošināt ģimenei drošu, ērtu un pārticīgu patvērumu. Apstaigā vēlreiz māju, šoreiz pa saulei, un piepildi ar visu labo, ko vēlies redzēt savās mājās. Saki to vārdos, izdziedi, izskandini ar zvanu, trijstūri, izkvēpini mīļākos augus, izšļaksti ar strukturētu ūdeni, sazīmē zīmes pārticībai, aizsardzībai vai kam citam. Kad esi beigusi, apstājies vai piesēdi uz mirkli centrālajā telpā, pasaki paldies stihijām un citiem palīgiem, ko esi aicinājusi piebiedroties tīrīšanas darbos. Vari iztēloties, ka nu tavu mājokli ietver zeltīta piramīda, balts kupols, kas visu nedraudzīgo notur ārpusē, bet vēlamo – iekšpusē.
Lai Top!
Raksta autore: Laura Grīnvalde