Piepildi savu iekšējo trauku ar mīlestību. Saruna ar čakroloģi Inetu Zaharevsku
Sarunas 2. daļa
Pirmo daļu lasi ŠEIT
Ineta veica man diagnostiku. Sākumā likās, ka man ir tikai viens jautājums – par savu realizāciju. Bet Ineta lieliski jūt, ka viss vēl nav atrisināts. Atminos sajūtas: kā viņa to zina? Par šo es sen sevi šaustu. Ak, šo es pat sev klusībā neatzīstu! Tik dziļi ieslēpta informācija pēkšņi izpeld virspusē un liek uz sevi paskatīties. Tirpas skrēja, kad ķermenis signalizēja, dzirdot atslēgas vārdus. Šķiet, nav jautājuma, uz kuru Ineta nevarētu atbildēt.
Kas ir čakroanalīze?
Čakroanalīzes konsultācija ir īpaša saruna, kuras laikā mēs kopā ar klientu gremdējamies viņa ģimenes vēsturē, dzimtas un karmas uzdevumos, viņa talantu un spēju atspoguļošanā, dabiskā potenciāla iespējās, attiecību jautājuma līdzsvarošanā, veselības tēmas sakārtošanā, skaidrojumā par dzīves periodiem un gada un mēneša tēmām.
Saruna ilgst vairākas stundas, vismaz divas, trīs, un viss tiek ierakstīts audio versijā un nosūtīts klientam pēc konsultācijas. Konsultācija notiek gan klātienē, gan ar videozvana palīdzību, kuras laikā man uzdod jautājumus un ar klientu notiek intensīvs dialogs. Konsultācijai ir nepieciešami cilvēka dzimšanas dati, dzīvesvieta un jautājumi.
Pastāsti par katru čakru, pazīmēm, kad tās ir bloķētas, harmoniskas. Kas liecina par aizvērtiem enerģijas centriem?
Viss Visums sastāv no enerģijas, un mūsu ķermenis nav izņēmums. Senās kultūras zināja jau ilgi pirms mūsdienu tehnoloģijām, ka visas dzīvās būtnes sevī nes dzīvības spēku. Septiņus enerģijas centrus, kas pastāv mūsos, viņi sauca par septiņām čakrām. Cilvēka ķermenī rotē septiņi enerģijas centri, kas atrodas visā ķermenī, no mugurkaula pamatnes līdz galvas vainagam. Veselam, līdzsvarotam cilvēkam septiņas čakras nodrošina nepieciešamo enerģijas daudzumu katrai ķermeņa daļai, prātam un garam.
Pirmā čakra – sakne – Muladhara
Šīs čakras oficiālais nosaukums Muladhara sastāv no vārda mula, kas nozīmē sakne, un dhara, kas nozīmē atbalsts. Čakras uzdevums ir savienot mūsu enerģiju ar zemi, ko, citiem vārdiem sakot, var saukt par sazemēšanu. Sakņu čakra ir mūsu ikdienas izdzīvošanas pamats šeit, uz Zemes. Šī enerģijas centra uzdevums ir sniegt mums visu, kas mums nepieciešams, lai izdzīvotu. Mūsdienu pasaulē tas parasti nozīmē finansiālu un emocionālu drošību.
Kā Muladhara jūtas līdzsvarā?
Kad mūsu pirmā čakra ir līdzsvarota, mēs jūtam sasnieguma sajūtu. Mes esam mierīgi, domājot par tādām lietām kā nauda, drošība un pajumte. Mēs jūtamies stabili un apmierināti.
Kā Muladhara jūtas bloķēta?
Pirmā čakra izraisa tādas problēmas kā nemiers un nervozitāte. Tas ir tāpēc, ka bailes ir balstītas uz nepieciešamību izdzīvot. Tāda ir baiļu loma, lai saglabātu mūs dzīvus. Tādējādi pārāk aktīva sakņu čakra burtiski kliedz, lai cilvēks izdzīvotu, pat ja nav reālu draudu. Tā rezultātā cilvēks būs nemierīgs. No fiziskā viedokļa var rasties gremošanas problēmas, muguras lejasdaļas, gūžas sāpes, olnīcu cistas (sievietēm) vai prostatas problēmas (vīriešiem). Pazemināti hemoglobīna, feritīna un dzelzs rādītāji asinīs. Ja čakra nav bijusi pietiekami aktīva, tad, iespējams, jūs daudz sapņojat, jums var būt problēmas ar koncentrēšanos.
Kā līdzsvarot pirmo čakru
Ir svarīgi parūpēties par savu izdzīvošanu – vai esi paēdis, padzēris, izgulējies; par mājas drošību, vai “ienaidnieka” nav blakus. Pēc tam nomieriniet šo čakru, koncentrējoties uz savienību ar dvēseli. Katru dienu veltiet laiku savas dvēseles kopšanai meditējot. Fiziskai aktivitātei ir liela nozīme, – dažāda veida sports, dārza darbi, pastaigas būtiski sabalansēs čakras enerģiju. Laipnība un līdzjūtība palīdzēs novirzīt lieko enerģiju no sakņu čakras uz citiem jūsu ķermeņa enerģijas centriem.
Otrā čakra ir sakrālā čakra jeb Svadhistana,
kas nozīmē “patiesās būtības vieta”. Šī čakra tiek identificēta ar mūsu personību. Šī čakra sniedz mums radošo enerģiju, palīdz baudīt dzīvi, ir radošā spēka enerģijas centrs, kas palīdz baudīt dzīvi šeit, uz Zemes. Šī enerģija motivē jūs baudīt dzīvi, tostarp seksuālo baudu.
Kā jūtas Svadhistana līdzsvarā?
Kad mūsu otrā čakra ir līdzsvarota, mēs izbaudām dzīves sniegtos priekus, bet nepārsātinot. Sekss, labs ēdiens un radošas aktivitātes iedvesmos un iepriecinās, mēs jūtamies labi, dzīvē visa ir pārpilnībā.
Kad šī čakra ir pārāk aktīva, mazaktīva, bloķēta?
Sakrālā čakra bieži ir pārāk aktīva, kad jūtamies atkarīgi vai mēdzam pārēsties. Prieks ir labs, un nekad nevajadzētu justies vainīgam, izbaudot dzīves sniegtās priekšrocības. Tomēr, ja izbaudāt lietas, kas nebaro dvēseli un nedara veselīgu, tad sakrālā čakra, visticamāk, nav līdzsvarota. Ja esat pavadījis daudz laika, koncentrējoties uz ļoti praktiskām lietām, neizbaudot sava darba augļus, jūsu sakrālā čakra var nebūt pietiekami aktīva. Šīs situācijas simptomi ir depresija, impotence, samazināta dzimumtieksme un kaislības, un radošuma trūkums.
Kā līdzsvarot otro čakru?
Lai līdzsvarotu otro čakru, ir lietderīgi enerģiju novirzīt no liekajām baudām uz sirdi. To var izdarīt, uzdodot sev vienkāršus jautājumus: “Vai tas man nāks par labu? Vai tas ir veselīgs, nepieciešams, noderīgs man? Kādi ir ieguvumi no konkrētām darbībām, ko es gatavojos veikt? Fiziskās aktivitātes – dejojot, priecājoties, apjūsmojot skaistu dabu. Tas ir lielisks veids, kā līdzsvarot savu čakru.
Mūsu otrās čakras enerģija ir jautrība. Vienkāršiem vārdiem sakot – izbaudīt dzīvi! Veidot mākslas darbu, ēst veselīgu un patīkamu ēdienu, mīlēt savu partneri. Veltīt laiku sev un izbaudīt neticamas dāvanas, ko var piedāvāt apkārtējā pasaule.
Trešā čakra ir saules pinums jeb Manipura,
kas tulkojumā nozīmē “spožs akmens”. Šī čakra ir vieta, kur dzimst pašapziņa, pašidentifikācija un personīgais spēks. Vai esat kādreiz bijis situācijā, kad jutāties neērti? Varbūt jūs nonācāt situācijā, kad, bijāt pārliecināts, ka tā atrisināsies pati no sevis. Kur jūs jutāt šīs norādes savā ķermenī? Lielākā daļa cilvēku saka, ka viņi jūt šos signālus savās zarnās. Tā patiesībā ir jūsu personīgā spēka vieta, jūsu saules pinums, kur jūs varat fiziski sajust šo pašapziņu.
Kad jūsu trešā čakra ir līdzsvarota,
jūs piedzīvojat gudrību, apņēmību un iekšējo spēku. Daudzi cilvēki šo čakru dēvē par karavīru čakru, jo sajūta, ko jūs no tās gūstat, ir salīdzināma ar sajūtu, kad gudrs karavīrs dodas cīņā. Viņam ir pārliecība par uzvaru un patiesību, par kuru viņš cīnās.
Kad šī čakra ir pārāk aktīva, bloķēta:
Trešā čakra kļūst pārāk aktīva, kad mūsu iekšējais spēks tiek attiecināts uz citu cilvēku dzīvi. Kad šī čakra ir pārāk satraukta, jūs viegli aizkaitināties, jums ir nepieciešams visu kontrolēt līdz mazākajai detaļai, jūs jūtaties mantkārīgs, jums nav līdzjūtības. Var būt gremošanas problēmas vai problēmas ar iekšējiem orgāniem, piemēram, apendicīta iekaisumu, aizkuņģa dziedzeri, aknām un nierēm. Mūsu personīgo spēku var pārņemt vai nu cits cilvēks, vai arī kādi apstākļi – tad mēs paliekam bez enerģijas trešajā čakrā. Kad tas notiek, jūs jūtaties neizlēmīgs, nedrošs, bailīgs, nepārliecināts par sevi.
Kā līdzsvarot trešo čakru?
Lai līdzsvarotu trešo čakru, iemācieties atvērt savu sirdi mīlestībai un līdzjūtībai. Padomājiet par to, kā jūs no sirds sūtāt mīlestību un laipnību visiem apkārtējiem. Pārtrauciet būt valdonīgs, atveriet sevī mīlestību. Lai aktivizētu savu saules pinumu, padomājiet par savām spējām. Katram ir savi talanti un spējas. Izveidojiet savu prasmju sarakstu. Sajūtiet, kā pārliecība par šiem talantiem liek jums priecāties no iekšpuses. Nostipriniet šo sajūtu, radot savus pozitīvos apgalvojumus.
Ceturtā čakra ir sirds jeb Anahata čakra,
kas nozīmē “neskarta”. Šī čakra ir vieta, kur mīt jūsu mīlestība, līdzjūtība un laipnība. Mēs visi savas sirdis saistām ar mīlestību, un tas ir vārds, kas vislabāk raksturo ceturto čakru. Tā var būt gan mīlestība pret citiem, gan mīlestība pret sevi, tāpēc šī čakra ir tieši saistīta ar veselību un dziedināšanu.
Kā jūtas čakra līdzsvarā?
Kad jūsu ceturtā čakra ir līdzsvarota, jūs varat vienlīdz izjust mīlestību pret sevi un citiem. Pat tad, kad saskaraties ar grūtībām, jūs joprojām pamanāt citos līdzjūtību un laipnību.
Kad šī čakra ir pārāk aktīva, bloķēta:
Kad sirds čakra kļūst pārāk aktīva, mēs zaudējam savas personīgās robežas un sākam izdarīt neveselīgas izvēles, attaisnojot savu rīcību mīlestības vārdā. Svarīgi ir izturēties pret sevi ar tādu pašu līdzjūtību un labestību, kādu sniedzat citiem, taču, kad sirds čakra ir pārlieku aktīva, citu cilvēku vajadzības liksiet augstāk par savām.
Hiperaktivitātes simptomi ir sirdsklauves, sirds traumas un attiecību problēmas ar partneriem. Dzīve var sagādāt mums daudz bēdu, tādā veidā cenšoties palīdzēt mums iepazīt sevi un apkārtējo pasauli. Taču dažreiz ir grūti uztvert šīs mācības kā mācības un no tām izdarīt pareizos secinājumus. Kad jūsu sirds čakra kļūst mazāk aktīva, jums būs grūti kādam tuvoties. Tas ir tāpat, kā jūs izveidojat sienu ap savu sirdi un nevienu nelaižat iekšā. Fiziski jūs nejūtat kontaktu ar savu ķermeni un ciešat no asinsrites traucējumiem.
Līdzsvarot savu ceturto čakru
nozīmē pieņemt mīlestību, ko esat dāvājuši citiem, un daļu no tās koncentrēt uz sevi. To var izdarīt, katru dienu veicot kādu no šīm darbībām:
- relaksējieties vannā,
- palutiniet sevi ar masāžu,
- meditējiet ar līdzjūtību pret sevi.
Darbs pie sirds čakras var aizņemt daudz laika. Daudzi no mums smagi strādā, lai ap sevi izveidotu arvien augstāku sienu, pēc kuras to ir ļoti grūti pārvarēt. Sāciet ar mīlestību pret sevi. Ceturtajā čakrā mājo mūsu dvēsele – ieklausies ko saka tava iekšējā balss.
Piektā čakra ir rīkles čakra jeb Vishuddha,
kas tulkojumā nozīmē “ļoti tīra”. Šī čakra izsaka balsi jūsu personīgajai patiesībai. No kurienes nāk jūsu balss? Kas jums dod enerģiju runāt? Fiziskā līmenī, protams, tā ir rīkle, bet enerģētiskā līmenī šī enerģija nāk no jūsu piektās čakras. Šī čakra ļauj runāt patiesību, skaidri izteikt domas.
Kā jūtas līdzsvars?
Kad jūsu rīkles čakra būs līdzsvarota, spēsiet runāt skaidri, jūsu runa ir mīlestības, laipnības un patiesības pilna. Jūs precīzi zināt, kuri vārdi ir piemēroti katrai situācijai. Runājot ar līdzsvarotu rīkles čakru, jūs apgaismojat un iedvesmojat apkārtējos.
Kad šī čakra ir pārāk aktīva, bloķēta:
Mūsu piektā čakra kļūst pārāk aktīva, kad mēs pārāk cenšamies, lai mūs sadzirdētu. Ja jūs bieži jūtaties ignorēts vai nesadzirdēts, iespējams, jau esat mēģinājis to pārvarēt, pārāk skaļi runājot par sevi. Tie, kuriem ir pārāk aktīva rīkles čakra, bieži pārtrauc citus, runā skaļā balsī un vēlas klausīties tikai sevī. Fiziski jūs varat ciest no iekaisuša kakla, biežām infekcijām mutē vai smaganu čūlas. Dažkārt tikām tiktāl ignorēti, ka reaģējām diezgan radikāli – slāpējam balsi un zūd vēlme izteikties. Ja jums ir neaktīva rīkles čakra, jūs, visticamāk, tiksiet raksturots kā kautrīgs vai kluss. Jūs, iespējams, nespēsit izteikt savas emocijas vai jums ir grūti atrast vārdus, kad mēģināt runāt no sirds. Fiziski neaktīvās rīkles čakras simptomi bieži ietver gremošanas problēmas, jo no rīkles čakras izvadītā enerģija bieži tiek “norīta” un nosūtīta uz trešo čakru.
Kā līdzsvarot piekto čakru?
Lai atgrieztu piekto čakru normālā stāvoklī, jums jāsāk domāt, pirms runājat. Ņemiet piemēru no Budas – pirms kaut ko sakāt, pajautājiet sev: “Vai tā ir taisnība? Vai tas ir nepieciešams? Vai tas pats par sevi nes kaut ko labu?” Runāt patiesību!
Pat ja neviens jūsos neklausīsies, paudiet savas emocijas skaļi, kad esat viens. Pārāk bieži mēs domājam, ka mums vajadzētu runāt tikai tad, kad kāds mūs klausās. Bet, ja jūs mēģināt aktivizēt savu piekto čakru, nav svarīgi, vai kāds cits klausās jūs, vai jūs pats.
Sestā čakra ir trešās acs čakra jeb Adžna,
kas tulkojumā nozīmē “ārpus gudrības”. Šī čakra atver jūsu prātu informācijai ārpus materiālās pasaules un piecām maņām. Papildu sensorā uztvere, intuīcija vai psihiskā enerģija nāk no trešās acs. Patiesībā jūsu smadzenēs ir mazs dziedzeris, kas jūt gaismu. Šis dziedzeris ir atbildīgs par to, lai jūs dienas laikā nebūtu nomodā un naktī vēlētos gulēt. Ilgi pirms smadzeņu zinātniskās izpētes senās kultūras zināja, ka pastāv trešā acs. Viņi arī saprata, ka tā saņem informāciju no avotiem ārpus piecām maņām.
Kā Adžna jūtas līdzsvarā?
Līdzsvarota trešā acs ir brīnišķīga sajūta, un to jūs mēģināt sasniegt, kad sākat savu garīgās attīstības ceļu. Kad jūsu trešā čakra ir līdzsvarota, jūs jutīsities tikpat labi fiziskajā pasaulē kā nemateriālajā pasaulē. Psiholoģisko informāciju saņemsiet tikpat bieži, cik informāciju no savām piecām fiziskajām maņām, taču tā jūs nepārņems.
Kad šī čakra ir pārāk aktīva, mazaktīva, bloķēta?
Maz ticams, ka jūsu sestā čakra ir pārāk aktīva.
Lielākā daļa no mums ir ļoti pieķērušies savai fiziskajai realitātei, un viņiem ir grūti iegūt informāciju ārpus tās. Tomēr, ja jums ir pārāk aktīva trešā acs, jūs, visticamāk, pavadīsiet lielāko daļu sava laika, nodarbojoties ar tādām aktivitātēm kā Taro kāršu lasīšana, astroloģija, numeroloģija utt., paļaujoties tikai uz zinātnēm. Kad trešā acs čakra ir pārāk aktīva, šīs darbības kļūst nepārvaramas un novērš uzmanību no cilvēka pieredzes.
Lielākajai daļai cilvēku ir nepietiekami aktīva sestā čakra. Mēs dzīvojam pasaulē, kas bieži vien padara nederīgu intuitīvo attīstību. Šī iemesla dēļ mēs aizveram savu trešo aci un ignorējam savu garīgo pieredzi. Tas var likt mums justies atdalītiem no garīgās pieredzes. Fiziski tas izpaužas kā galvassāpes, var rasties deguna problēmas vai dažāda veida alerģijas.
Kā līdzsvarot sesto čakru?
Ja atklājat, ka patērējat pārāk daudz psihiskas informācijas, veltiet laiku, lai atgādinātu sev, ka esat Zemes būtne. Dodieties uz pludmali un sajūtiet smiltis starp pirkstiem. Padarbojieties savā dārzā. Savienojiet savu ķermeni ar Zemi un atkārtojiet: “Es esmu cilvēks. Es uzvedos kā cilvēks.” Lai sajustu trešās acs enerģiju, ir nepieciešama prakse. Jums ir jāvelta laiks klusai, vientuļai meditācijai. Vispirms pierodiet pie sajūtas, kad fokusējat signālus ārpus sava fiziskā ķermeņa. Klausieties savā dvēselē un precīzi saprotiet, kā tā jūtas. Praktizējot, jums kļūs vieglāk un vieglāk savienoties ar trešās acs enerģiju.
Septītā čakra ir kronis vai Sahasvara,
kas tulkojumā nozīmē “tūkstoš ziedlapu”. Šī čakra ir tīra apziņas enerģija. Kroņa čakra ir viena no tām enerģijām, kuru ir grūti izskaidrot. To var uzskatīt par magnētisko lauku. Kad jūs turat metāla gabalu uz magnēta, jūs jūtat enerģiju un spriedzi, bet nevarat to redzēt. Apziņas enerģija ir visur un it visā. Tā savieno mūs ar visu Visumu. Mūsu personīgā apziņa atrodas septītajā čakrā, taču tā ir vairāk kā universālas enerģijas sēkla, nevis kaut kas personisks vai individuāls.
Kā jūtas čakra līdzsvarā?
Līdzsvarotas kroņa čakras sasniegšana ir katra garīgā karotāja mērķis, un tas nav viegli izdarāms. Jūs varat to uzskatīt par budistu koncepciju par nirvānas sasniegšanu. Kad tu to sasniedz, tu vairs neesi cilvēks, tu esi uzvarējis ciešanas un nāvi. Protams, tas ir ceļš, lai sasniegtu šo līdzsvaru, kas mums nes laimi, labu veselību un gudrību. Mēģinājums līdzsvarot savu septīto čakru palīdzēs dziedēt arī pārējās čakras.
Kad šī čakra ir pārāk aktīva, mazaktīva vai bloķēta?
Pārāk aktīva kroņa čakra ir gandrīz neiespējama. Tā kā tā ir universālas enerģijas vieta, tā ir bezgalīga. Citiem vārdiem sakot, jūs nevarat eksistēt materiālajā pasaulē un būt apziņas enerģijas pārņemts. Neaktīva septītā čakra nozīmē tikai to, ka jūs esat cilvēks. Jūs jutīsities tāpat, kā visi citi. Daži var būt tuvāk šī mērķa sasniegšanai, bet citi var būt tālu. Jebkurā gadījumā, praktizējot garīgo attīstību un līdzsvarojot savas čakras, jūs tuvojieties apziņas enerģijas pieredzei savā kroņa čakrā.
Kā līdzsvarot septīto čakru?
Tā kā nevienam nav pārāk aktīva kroņa čakra, nav jādomā, kā nomierināt tās enerģiju. Tā vietā, lai mēģinātu atvērt un aktivizēt savu kroņa čakru, koncentrējieties uz pārējo sešu čakru līdzsvarošanu.
Meditējiet, klausieties savā dvēselē, līdzsvarojiet šīs darbības ar savu dzīvi un izbaudiet savu cilvēcisko pieredzi. Padomājiet par to kā par mēģinājumu izcīnīt olimpisko zelta medaļu. Jūs ne tikai mēģināt izcīnīt medaļu, jūs vispirms trenējat savu ķermeni un prātu. Vienīgais veids, kā sasniegt tik milzīgu mērķi, ir koncentrēties uz maziem, sasniedzamiem mērķiem.
Ieteikumi harmoniskai ikdienai.
Mīlestība uz sevi, piepildot savu iekšējo trauku, un tad sniegt mīlestību pasaulei. Tā, lai ir sabalansēta attieksme gan pret sevi, gan pret citiem. Ieklausies savā ķermenī tas ir vislabākais indikators tavai pašsajūtai. Katru dienu pamosties ar pateicību par visu, kas tev ir pašlaik. Aizmiedz ar pateicību par burvīgu dienu, par visām iespējām, cilvēkiem un situācijām.
Ja notiek tev nelabvēlīgi notikumi – pateicība par to Visumam, jo viss ir tavā labā. Paskaties no malas, kas šajā notikumā ir pozitīvs? Notikumi ir mūsu paši radīti ar darbiem, domām, vārdiem. Tātad mums ir iespēja mainīt attieksmi un būt laimīgam. Veido pats savu dzīvi tādu, kādu tu vēlies, un dzīve būs harmoniska!
Ar Inetu sarunājās Laura Grīnvalde