Vēders pēc dzemdībām
Ja par sievietes vēderu apkopotu dažādus ezotēriskus uzskatus, sanāktu grāmatas cienīgs raksts. Vēdera lejas daļa tiek dēvēta par dzīvības centru, sievietes spēka vietu, dzīves enerģijas un seksuālās enerģijas mājvietu, radīšanas krustpunktu, sievišķības spēkavotu un tā varētu turpināt vēl ilgi. Lai no kāda skatu punkta mēs runātu par vēderu, tas, tāpat kā iegurnis, ir pelnījis katras sievietes pateicību un sirds mīlestību par paveikto smago darbu grūtniecības un dzemdību laikā. Tas ir godam pildījis savu radīšanas lomu. Sievietes ar lielu mīlestību grūtniecības laikā cenšas iemūžināt skaisto gaidīšanas brīdi un visbiežāk šīs bildes pauž ne tikai lielu mīlestību pret gaidāmo bērniņu, bet arī mīlestību pret sava ķermeņa aprisēm, īpaši vēderu. Taču brīnumu sagaidot, bieži tieši šī mīlestība paliek piemirsta vai maina savu veidolu nepatikas un neapmierinātības virzienā.
Lai izprastu, kā ķermenim palīdzēt, vispirms ir svarīgi saprast, kas tajā kopumā ir noticis grūtniecības laikā un kā šis notikums to ir izmainījis. Bieži šī izpratne aprobežojas ar vēlmi mesties vēdera preses izaicinājumu programmās, lai iespējami ātrāk atgūtu vēdera formu, vai arī izvēlēties fiziskās aktivitātes, kas sola strauju svara zaudēšanu, lai tikai pirmsdzemdību bikšu rāvējslēdzēja aizvilkšana kļūtu par strauju realitāti. Taču trauslajā pēcdzemdību periodā vēdera “savākšana” ar klasiskiem preses treniņiem nebūt nav pareizākā izvēle, tāpat kā visas citas fiziskās aktivitātes, kas palielina intraabdominālo spiedienu.
Iepriekšējos rakstos esmu skaidrojusi tā ietekmi gan uz vēderu, gan uz iegurni. Arī diastāzes iespējamība ir būtiska, un tās pārbaude būtu nepieciešama katrai sievietei, neatkarīgi no dzemdību veida, skaita, fiziskajām aktivitātēm grūtniecības laikā un jebkādiem citiem faktoriem. Par diastāzi vairāk pastāstīšu nākamajā rakstā.
Visas ķermeņa izmaiņas prasa īpašas rūpes, tāpēc katrai sievietei būtu jāatrod savs speciālists, kurš kopumā novērtētu ķermeņa funkcionalitāti un palīdzētu korekti atgūt gan vēlamās aprises, gan novērst visus pēcdzemdību simptomus. Ne grūtniecība, ne pēcdzemdību periods nav slimība, kas prasa gulēšanu un miera režīmu, taču saudzība, rūpes, cieņa un mīlestība pret sevi nekad nevar būt par daudz.
Mīlestībā,
Zane
Raksta autore: Zane Vorma / www.sajuti.lv