

Bailes ir normāla un pat vajadzīga emocija, sajūta, kas signalizē par briesmām. Pateicoties bailēm, mēs veicam rīcības, kas mūs pasargā.

Kāpēc citu dzīvēs viss notiek, bet manā ne?
Iemesls, kāpēc tu nāci šeit, nav ne ciest, ne atstrādāt karmu. Tavs uzdevums ir mainīt sevi, savu uztveri, domas, izpausmes.

Nemīlēt savu bērnu
Pieņēmums, ka visi vecāki, sevišķi mātes, mīl savus bērnus, ir fundamentāla mūsu uzskatu sistēmas daļa.

Empāta attiecības ar emocionālo varmāku. Kā no tām aiziet?
Kādēļ empāti izveido attiecības ar emocionālām varmākām? Emocionālā vardarbība ļoti bieži ir gadiem ilga un šajā laikā upura ticība saviem spēkiem, lēmumu saprātīgumam.

Kāda ir atšķirība starp sāpēm un ciešanām?
Sāpes ir īslaicīga reakcija uz situāciju un notikumu, kas ir izraisījis traumu jeb atstājis nospiedumu kādā no ķermeņiem. Ciešanas ir sekas notikumiem.

Kas ir garīgums?
Patiesais garīgums ir beigt darīt sev pāri un melot sev.
Garīgums ir par īsto tevi. Pilnīga sevis pieņemšana un saplūšana ar saviem impulsiem. Tur pazūd jautājumi, tur notiek dzīve - notiek ļaušanās.

Kad pazaudēta dzīves jēga
Pārsvarā ir viens un tas pats scenārijs: es daru to, ko patiesībā darīt negribu, taču man šobrīd nav citu iespēju. Un tu tam patiesi tici? Un vienmēr atbilde ir: jā, es esmu apstākļu, notikumu un savas dzīves vergs.

Kurš ir vainīgs? Neviens nav vainīgs. Saruna ar sistēmisko sakārtojumu praktiķi Ivetu Apini
Kas ir sistēmisko sakārtojumu metode?
Sistēmisko sakārtojumu metode tika izveidota pagājušā gadsimta 80. gados un tās autors ir vācu psihoterapeits un filozofs Berts Helingers. Stāsta Iveta Apine par sistemātiskajiem sakārtojumiem.

Psiho-neiro-imunoloģija – Seminārs Rīgā ar Jure Biečonski
Starptautiskās analītiskās un kognitīvās hipnoterapijas un psihoterapijas skolas SACH International dibinātājs un direktors, TERVIKLIK MINA skola – Transpersonālā psiholoģija un hipnoterapija. THA (Transpersonālā hipnoze) dibinātājs un veidotājs. Transpersonālās hipnoanalīzes radītājs. Studējis vēsturi, filosofiju, pedagoģiju, franču literatūru un psiholoģiju. Vada nodarbības Sičuaņas Universitātē Čendu, Ķīnā, kur ieguvis Goda profesora titulu, Tartu Universitātē Igaunijā, Vasco De Qiroga universitātē Morelijā, Meksikā. Vieslektors dažādās medicīnas un biznesa koledžās visā pasaulē. Praktizējošs psihoterapeits (darba pieredze 35 gadi).

Tik vajadzīgais pieskāriens. Saruna ar klīnisko psiholoģi ar specializāciju seksoloģijā Kristīni Balodi
Ir pamatvajadzības, kuru nepieciešamība un neatsverami lielā nozīme cilvēka dzīvē nav apstrīdama. Ūdens, gaiss, ko elpot. Un arī pieskāriens ir cilvēka pamatvajadzība.
Kāda ir pieskāriena loma cilvēka dzīvē? Pieskāriens ir pirmā maņa, ko apgūstam, vēl esot mammas vēderā. Mēs šūpojamies augļūdeņos un pieskāriena sajūta mūs nomierina, satur, rada drošības un piederības sajūtu.

Pasaku terapija un latvieša identitāte. Saruna ar psihoterapijas speciālisti Ivetu Gēbeli
Novembris ir Latvijas svētku mēnesis. Mēneša izskaņā, kamēr vēl esam īpaši latviskās noskaņās, piedāvājam sarunu ar psihoterapijas speciālisti Ivetu Gēbeli, kura savā praksē izmanto arī pasaku terapiju.

Kā jūtas vīrietis? Saruna ar transpersonālās psihoterapijas speciālistu Uno Lāci
Uz sarunu aicinājām Uno Lāci, aizsākot rakstu sēriju par vīrieša pasauli, garīgo ceļu, emocijām un izaicinājumiem.
PIESAKIES PIE MŪSU SADARBĪBAS PARTNERIEM
Neesi pārliecināts, kurš sadarbības partneris ir Tev piemērotākais?
Sazinies ar mums