Pāriet uz saturu

Dabas spēks tavai labsajūtai un veselībai.

Dabas spēks tavai labsajūtai un veselībai.

Saruna ar Lauru Tidriķi, Baha ziedu terapijas praktiķi, sistēmisko terapeiti, daudzu grāmatu par Baha ziedu terapiju autori – 2. daļa

Turpinām sarunu!

Šislers vai Šuslers?

Citvalodu īpašvārdu atveide latviešu valodā nav patvaļīga, to regulē likumi. München mēs izrunājam un rakstām kā Minhene, Düsseldorf – kā Diseldorfu. Tieši tāpat Wilhelm Schüßler ir Vilhelms Šislers. Starp citu, pagājušā gadsmita 30. gados latviešu valodā bija izdota maza grāmatiņa “Dr. Vilhelma Šislera bioķīmija”. Kurš sāka izmantot vārdu ‘Šuslers’ nezinu, taču tas uzskatāms par neprecīzu ārsta uzvārda atveidojumu.

Šislera sāļi, kas tas ir? Kas ir to pamatlicējs?

Par Šislera sāļiem dēvē augsti atšķaidītas minerālvielas, organisma funkcionālās vielas. Šie līdzekļi nosaukti tā atklājēja, vācu ārsta, Vilhelma Šislera vārdā. Pirms aptuveni 150 gadiem tā laika zinātnieki secināja, ka cilvēks slimo, ja slimas ir organisma pamatvienības – šūnas. Tās kļūst slimas, ja ir radies minerālvielu deficīts, turklāt tieši šūnās, nevis ārpus tām. V. Šislers loģiski secināja, ka, atjaunojot minerālvielu rezerves šūnā, tās izveseļojas, un līdz ar to organisms spēj optimāli funkcionēt un būt vesels. Turklāt ārsts atklāja, ka tieši augsti atšķaidītas minerālvielas (to molekulas) organisms spēj uzreiz uzņemt un aiztransportēt uz šūnām.

Kas ir Šislera sāļu sastāvā? Vai tos var lietot arī bērni?

Tātad, Šislera sāļi (iekšķīgi – pamatā tablešu formā) ir augsti atšķaidītas minerālvielas, kuras sastopamas organismā (asinīs, muskuļos, orgānos utt.). Organismam šīs vielas vairs nav jāpārstrādā, tikai jāizmanto. Šie līdzekļi ir droši lietošanā, tos var lietot ikviens, arī grūtnieces, zīdaiņi un mazi bērni. Šislera sāļus var lietot arī ārīgi – komprešu, putriņu, krēmu un ziežu veidā. Lietojot šīs minerālvielas iekšķīgi, organisms pats nolemj, kur izmantos uzņemtās vielas – stiprinās zobus vai padarīs elastīgāku ādu, vēnu sieniņas vai cīpslas un saites. Ārīgi lietojot, mēs varam minerālvielas nogādāt tajā vietā, kur tās ir ļoti nepieciešamas – locītavu, vēdera, sprandas un citā zonā.

Kad var noderēt Šislera sāļu terapija?

Ikreiz, kad sūdzības radušās funkcionālo vielu deficīta dēļ. Imunitātes stiprināšana, akūtas vai hroniskas slimības, miega traucējumi, psoriāze, astma, čūlas, sastiepumi, kaulu lūzumi, drudzis, alerģija, saišu un cīpslu elastība, anēmija, toksīnu izvadīšana, nervu sistēmas darbības traucējumi, migrēna, pH līmeņa atjaunošana organismā, hronisks nogurums, akmeņi žultspūslī, nierēs un urīnpūslī, aptaukošanās un ar to saistītās sekas, tūska, diabēts, podagra, reimatisms – šo un vēl daudzu citu simptomu un slimību gadījumā veselības stāvokli var uzlabot vai pilnībā izveseļoties, lietojot Šislera sāļus.

Vai ar tiem var stiprināt imunitāti rudens sezonā, skolas gaitas uzsākot?

Protams, imunitātes stiprināšana ir pirmais solis. Ja ir stipra imunitāte, tad arī nemaz nevajag slimot vai katrā ziņā slimošana būs retāka un vieglāka. Galvenais imunitātes stiprināšanas līdzeklis Šislera sāļu terapijā ir minerālviela Nr.3 Ferrum phosphoricum (dzelzs fosfāts), to laiku pa laikam var lietot ikviens pat tad, ja nav nekādu sūdzību.

Cik daudz Šislera sāļu ir?

V. Šislers atklāja 12 minerālvielas, tās dēvē par pamatlīdzekļiem, kurus vērts iekļaut savā mājas aptieciņā, – tie noderēs! Pēc ārsta nāves ir atklātas vēl 21 dažāda minerālviela, kuras sastopamas organismā. Kopumā tātad ir 33 Šislera sāļi. Pirmie 12 sāļi ir bieži nepieciešami, pārējie noder specifiskākos gadījumos, piemēram, ja ir vairogdziedzera darbības traucējumi vai ir piedzīvots izdegšanas sindroms.

Kā zināt, kuru no Šislera sāļiem jālieto?

Konkrēts minerālvielu deficīts izpaužas ar konkrētiem simptomiem. Piemēram, ja mums trūkst Šislera sāļa Nr.8 Natrium cholratum (nātrija hlorīds), var būt novērojams viens vai vairāki no šiem simptomiem: tekošs deguns, blaugznas, aukstas rokas un kājas, knakšķošas locītavas, nav ožas un garšas, izteikta svīšana vai sviedru trūkums, izteikta vajadzība dzert vai pilnīgs slāpju iztrūkums (nevar iedzert ūdeni), sausas gļotādas (degunā, mutē), cilvēks viegli saaukstējas, turklāt viņam izteikti kārojas sāļi ēdieni. Taču minerālvielu deficīts redzams arī burtiski – izpētot seju. Minētās minerālvielas organismam trūkst, ja sejas ādā redzamas lielas poras. Vairāk informācijas par visu Šislera sāļu lietošanu iegūsiet G. Geigeres grāmatā “Šislera sāļi – minerālvielas tavam organismam”.

Kādi ir biežāk lietotie Šislera sāļi ikdienas grūtību pārvarēšanā?

Kā jau minēju, ikviens laiku pa laikam, taču arī kā pirmās palīdzības līdzekli vai pirmo saslimšanas pazīmju gadījumā var lietot Šislera sāli Nr.3 Ferrum phosphoricum (dzelzs fosfātu), to izmanto arī tad, ja ir paaugstināta temperatūra – līdz 38,5 °C. Savukārt, ja temperatūra ir augstāka, lieto Šislera sāli Nr.5 Kalium phosphoricum (kālija fosfāts). Šīs minerālvielas nav pretdrudža zāles, bet gan piegādā organismam funkcionālās vielas, lai organisms spētu cīnīties, jo paaugstināta temperatūra, galu galā, nozīmē, ka organisms cīnās ar kādu “iebrucēju”. Saaukstēšanās gadījumā noderēs Šislera sāls Nr.8 Natrium chloratum (nātrija hlorīds), kas organismā atbild arī par termoregulāciju. Vērtīgs ir arī Šislera sāls Nr. 7 Magnesium phosphoricum (magnija fosfāts) un tā īpašā lietošanas recepte – “Karstais septītnieks”, kuru izmanto, lai mazinātu sasprindzinājumu, kā arī dažādu spazmatisku va kolikveidīgu sāpju gadījumā, kā arī, sajūtot pirmās saslimšanas pazīmes. Šislera sāls Nr.7 ir arī pirmais, kuru lieto, ja ir traucēts naktsmiers. “Karsto septītnieku” pagatavo vienkārši: 10 tabletes Šislera sāļa Nr.7 aplej ar vārītu ūdeni un pagatavoto dzērienu lieto pa karotītei iespējami karstu. Savukārt pirmais enerģijas atjaunošanas līdzeklis ir Šislera sāls Nr.5 Kalium phosphoricum (kālija fosfāts).

Vai var kombinēt Baha ziedus ar Šislera sāļiem?

Jā, pilnīgi noteikti. Manuprāt tā ir ideāla kombinācija.

Baha ziedi rūpējas, lai mūsu prātā un dvēselē valdītu miers, savukārt Šislera sāļi nodrošina organisma optimālu funkcionēšanu.

Ja prātā vai sirdī mīt bažas, bailes un valda nemiers, tas neļauj organismam rimti darboties un tiek nevajadzīgi patērētas funkcionālās vielas. Jā, negatīvās emocijas arī vairo minerālvielu deficītu organismā!

Kas abām metodēm kopīgs un kas – atšķirīgs?

Šislera sāļus un Baha ziedus var kombinēt ar ikvienu citu tradicionālās vai alternatīvās ārstniecības metodi vai līdzekļiem. Abas metodes ir dabiskas, vienkāršas un drošas lietošanā. Tās tiek dēvētas par tautas ārstniecības līdzekļiem – ikviens, kurš vēlas, tos var izmantot savas veselības stiprināšanā vai atgūšanā. Nedz Baha ziedu esences, nedz Šislera sāļus nevar pārdozēt. Gan Šislera sāļus, gan Baha ziedus var lietot iekšķīgi un ārīgi. Abus var lietot ikviens – topošās māmiņas, zīdaiņi, mazi un lieli bērni, pieaugušie, kā arī dzīvnieki!

Kas ir atšķirīgs? Šislera sāļi ir minerālvielas. Baha ziedi – savvaļas augu ziedu esences. Šislera sāļi apgādā organisma šūnas ar tām nepieciešamajām minerālvielām. Baha ziedi – līdzsvaro mūsu psihoemocionālo stāvokli.

Kā izvēlēties un lietot Baha ziedus un kā – Šislera sāļus?

Izvēloties Baha ziedus, mēs ielūkojamies savās emocijās un domās – ko gribam vai ko ir nepieciešams mainīt, arī mūsu rīcība un uzvedība palīdz saprast, kura negatīvā emocionālā stāvokļa varā esam nonākuši. Savukārt Šislera sāļu izvēle pamatā notiek, pievēršot uzmanību fiziskiem simptomiem (piemēram, galvassāpes, zobu, matu vai nagu stāvoklis, smakojoša mute, nogurums utt.). Daudzos gadījumos abu terapiju kombinēšana ir dubultieguvums mūsu veselībai un pašsajūtai.

Ar Lauru Tidriķi sarunājās: Laura Grīnvalde