Pāriet uz saturu

Dzimumattiecības pēc dzemdībām

Dzimumattiecības pēc dzemdībām

Bailes, nedrošība, sāpes, maksts sausums, libido trūkums, – ir tik daudz faktori, kas ietekmē brīdi, kad dzimumattiecības pēc bērniņa piedzimšanas vairs nešķiet kā baiss un traumatisks tuvības notikums. Medicīnā nav noteikta termiņa, cik ātri drīkst, vai tieši pretēji, nedrīkst atsākt mīlēties. To ietekmē gan dzemdību veids, gan norise, gan traumatisms, ja tāds bijis, gan sievietes pašsajūta. Vidēji tās ir 6-8 nedēļas.

Visbiežāk sievietes baidās tieši no sāpēm vai sūdzas par maksts sausumu, kas arī var izraisīt sāpes. Par dzimumattiecību uzsākšanu noteikti nevajadzētu kautrēties runāt ar savu ārstu. Ārsts, izvērtējot dzemdības, vislabāk spēs pēc apskates noteikt periodu, cik ilgi makstij nepieciešams miera režīms. Ja pēc tā atturību veicina bailes, tad pirmais un galvenais priekšnoteikums ir būt draudzīgās attiecībās ar lubrikantu. Maksts sausums ir pilnīgi dabīgs fizioloģisks stāvoklis pēc dzemdībām, kas saistīts ar hormonālajām izmaiņām zīdīšanas laikā, kad estrogēna līmenis ir zems un tas ietekmē maksts gļotu dziedzerus. Otrs un ne mazāk būtisks faktors ir vīrieša izpratne par notikušajām izmaiņām sievietes ķermenī un apziņa, ka varbūt traki kaislīgs sekss ir jāpataupa vēlākām reizēm, kad sieviete būs pilnībā droša par savām izjūtām. Ja šie abi faktori ir ievēroti un ir jūtams diskomforts vai sāpes, iemesls var būt arī cits.

Seksam ilgstoši pēc dzemdībām nav jāsāp! Ja dzimumakts ir sāpīgs ilgu laiku pēc dzemdībām, tas liecina par kādu iegurņa disfunkciju. Primāri ir pašai izanalizēt un saprast, kur tieši, kādos brīžos un kas sāp. Sāpes var izraisīt neskaitāmi faktori: plīsumi, šuves, rētaudi, minētās hormonālās izmaiņas krūts barošanas laikā, epiziotomija, dzemdes kakla traumas, ķeizara rētas, orgānu noslīdējumi, kas rodas no vājiem iegurņa pamatnes muskuļiem, neiroloģiska ķermeņa atbildes reakcija un citi faktori. Arī ķeizara gadījumā sāpes var izraisīt rētaudi un orgānu izkustināšana ķeizara laikā.

Visas minētās disfunkcijas ir novēršamas, ja sieviete meklē palīdzību un ir gatava savam ķermenim palīdzēt.

Tāpēc, ja šī tēma ir tev aktuāla, nekautrējies meklēt speciālistu, kas specializējas pēcdzemdību iegurņa rehabilitoloģijā.

Mīlestībā,

Zane

Raksta autore: Zane Vorma / www.sajuti.lv