Pāriet uz saturu

Ekoloģisks ēdiens. Draudzīgi veselībai un planētai

Kad nonākam līdz patiesai, empātiskai izpratnei, ka daba un Zeme – tie ir dzīvi organismi, ar kuriem esam mijiedarbībā, varam sajusties diezgan pārsteigti par darbībām, ko esam veikuši, pirms uzsākts zaļais dzīvesveids. Iepirkumu maisiņu kalni, izmesta pārtika, ķīmijas patēriņš… Eko dzīvesveids iekļauj dažādus veidus, kā dzīvot dabai draudzīgi, tostarp – ēst dabisku un veselīgu ēdienu.
Lasīt vairāk Dzīvesstils

Tu augi himalajos, bet man jāaug troksnī?

Sākšu ar jautājumu? Jums bieži sanāk apstāties? Tā neplānoti, it kā nevietā, nelaikā? Piemēram, lasot interviju, pārtraukt un neturpināt, paslīdot uz viena vārda vai teikuma? Un tad no tā viena vārda kā Alise savā Brīnumzemē uzpūst veselu ziloni, no kura neredzamu, neskaitāmu pavedienu veidā saslēgties ar visu raibo domu zoodārzu savā galvā. Man tā gadās itin bieži. Un es tam arī ļaujos, precīzāk, vairs nepretojos. Pat mācos atšķirt, kurā brīdī tas ir Lūisa Kerola (Lewis Carroll) izdomātais truša caurums, bet kurā slavenais plūsmas stāvoklis, kad varam domāt un radīt visproduktīvāk.
Lasīt vairāk Dzīvesstils

Mazi soļi pretim lielajam mērķim

Ja esi vienreiz kāpis kalnos, tad, visticamāk, vēlēsies atgriezties vēl un vēl. Tas pārdzīvojums ir vārdos grūti ietērpjams. Vārdi un salīdzinājumi gluži vienkārši šķiet par mazu, par īsu, par vienkāršu. Bet tieši ceļš kalnos labi ilustrē arī cilvēka garīgo ceļu jeb ceļu uz sevis iepazīšanu, emocionālo briedumu un to allaž kāroto mieru saldajā ēdienā. Cilvēka vecumu mērām gados, pēc tā nosakām mūsu atbilstību dažādu pakalpojumu saņemšanai, lēmumu pieņemšanai un, jā, arī atbildībai. Kā mērām garīgo izaugsmi? Kas ir tie mazie soļi pretim lielajam mērķim? Un kas ir pats lielais mērķis?
Lasīt vairāk Dzīvesstils

Dvēseles tumšā nakts

Dvēseles tumšā nakts ir pārbaudes laiks. Un stiprināšanas laiks. Tā nav nekāda ezotērika, jaunais garīgums vai kas tamlīdzīgs. Mēs to vienkārši esam atcerējušies. Jo aktīvi piedzīvojam mošanos – celšanos un krišanu. Šis jēdziens figurē jau kristietībā, tā autors ir 16. gadsimta mistiķis un teologs Krusta Jānis (San Juan de la Cruz). Tumsā cilvēkam šķiet, ka Dievs tam ir uzgriezis muguru. Un Dievs pārbauda – vai tava ticība ir stiprāka par tumsu.
Lasīt vairāk Dzīvesstils

Vairāk kā elpot. Elpošanas tehnikas

Elpa un elpošana šķiet kas tik pašsaprotams. Tomēr viss nav tik vienkārši. Elpošanas prakses ir jaudīgs rīks dažādām situācijām – lai nomierinātos, iemigtu, uzlādētu enerģijas devu, stiprinātu imunitāti vai pielietotu terapeitiskos nolūkos, pat aizstājot vairāku gadu psihoterapeita apmeklējumu (starp citu, psihoterapeiti un fizioterapeiti iesaka izmantot elpošanas metodes). Apkopojam dažas no brīnišķīgām un efektīvām elpošanas tehnikām, sākot ar īsām ikdienā lietojamām, līdz pat terapeitiskām dzīvesstila metodēm.
Lasīt vairāk Dzīvesstils

Sazemēties

Pirms laika kāda draudzene man stāstīja par savu pieredzi atdzimšanas elpošanas sesijā un to, kā spilgti izjutusi sazemēšanos. Un es jautāju: “Kā tas ir?” Un viņa teica: “Ja tu nezini, kā tas ir, tad tu neesi sazemējusies.” Es īsti neizpratu, ko nozīmē sazemēties un priekš kam to vajag. Vēlāk, uzzinot, ka mana dvēsele nākusi no kādas skaistas planētas, kuras iemītnieki pārtika no ziedu nektāra un dzīvoja paradīzes vidē, ko varētu vizualizēt kā Bali, - ar veldzējošiem ūdenskritumiem, daudz zaļiem augiem un neticami krāšņiem ziediem visbrīnišķīgākajās krāsās, nodomāju – hei, kādēļ jūs visi tik daudz runājat par sazemēšanas, par atgriešanos pie dabas?
Lasīt vairāk Dzīvesstils

PIESAKIES PIE MŪSU SADARBĪBAS PARTNERIEM

Neesi pārliecināts, kurš sadarbības partneris ir Tev piemērotākais?

Sazinies ar mums