Kādēļ visi brauc uz bali?
Indonēzijas garīgais centrs, Bali sala, kļuvusi gluži kā magnēts tiem, kas vēlas izrauties no ikdienas rutīnas un pieredzēt dzīvi ar brīvības elpu, tiem, kas vēlas uzņemt saules enerģiju arī tikmēr, kamēr dzimtajā zemē ir ziema, un tiem, kas iet savu garīgās izaugsmes un sevis meklējumu ceļu. Un ne velti tā, jo ir iemesls, kādēļ īsāka vai ilgāka laika pavadīšana Bali nav vien modes lieta, – Bali ir enerģētiski īpaši spēcīga sala.
Rakstā ARĪ ZEMEI IR ČAKRAS jau apskatījām 7 pasaules vietas, kas tiek uzskatītas par Zemes čakrām. Tās ir vietas, caur kurām enerģija virzās īpaši spēcīgi. Šis septiņas lielās Zemes čakras ir Šasta kalns, Titikakas ezers, Eiersa klints, Tora kalns, Gīzas piramīdas, Kailaša kalns un trešās acs čakra, kas periodiski maina savu atrašanās vietu, bet pašreiz atrodas Rietumeiropā.
Arī Bali pieder pie pasaulē spēcīgākajām spēka vietām, kur ir īpaši ietekmējoša enerģētika (vēl tādas ir Bermudu trijstūris, Fudži kalns, Maui Havaju salās, Sedonas pilsēta Arizonā, Taupo ezers Jaunzēlandē un citas).
Un vēl aizraujošāk – uzskata, ka Bali ir tā pasaules vieta, kur atrodas Zemes kundalini enerģija (kundalini enerģija – dzīvības spēks, pamats, enerģija, kas mūs iedzīvina, uzmundrina, virza). Bali šķērso divi lieli Zemes enerģijas “asinsvadi” (angļu val. – ley lines), kas savā starpā krustojas. Tās pasaules vietas, kurās šīs spēcīgās enerģijas līnijas krustojas, uzskata par Zemes čakrām – īpaši jaudīgiem enerģijas portāliem.
Parasti tās jau no senatnes ir kulta vietas, reliģiskas vai kultūras nozīmes vietas, vulkāni, piramīdas, svēti kalni, kas vienmēr bijušas īpašas vietējiem iedzīvotājiem, tautām un kultūrām. Minētās divas enerģijas līnijas krustojas arī Peru. Caur šiem enerģijas portāliem, enerģētiskajiem centriem tiek attīrīta Zeme, tās “asinsrite”. Bet ko tas nozīmē cilvēkam un dvēselei? Dabā ir spēka vietas, un bez tās – bez Zemes, bez dabas, – cilvēks vien ir biorobots. Kad cilvēks savā miesā un garā ir saskaņā ar dabu, atjaunojas un atdzimst arī cilvēka ķermenis un dziedinās dvēsele, notiek garīga izaugsme.
Saka, ka Bali ar cilvēkiem notiek brīnumi. Transformācijas, pēc kurām tu neatgriezies tāds, kāds biji. Jo pastāv vēl kāds vērojums – Bali ir ne vien Kundalini enerģijas čakra, bet tajā atrodas seši portāli, caur kuriem notiek Zemes attīrīšanās. Bali ir ap 1000 tempļu un neaptverams daudzums piedāvājumu garīgās paplašināšanās meklētājiem – gan jogas prakses, gan dziedināšanās, gan ilglaicīgāki retrīti. Un tieši pēc tā šeit ierodas arī ceļotāji no visas pasaules – lai attīrītos, dziedinātos, pavadītu laiku meditācijās un jogas praksēs.
Arī no praktiskiem aspektiem raugoties, tā ir vieta, kur aizmirst visu līdzšinējo dzīvi redzēto rutīnu. Pārdomāt – vai tas, kas bijis līdz šim, ir tas, kā vēlos pavadīt savu turpmāko laiku. Te var sastapties ar visu. Vienkāršību. Pārpilnību. Sirds laipnību. Pieticību. Tas, ko šeit piedzīvosi, ir individuāls brīnums, kas atkarīgs gan no tavas gatavības, gan vajadzības pēc noteiktas dziedināšanās, un no jūtības. Transformācija sevī ietver izaicinājumus, tādēļ nav nekāds brīnums, ja atbraucot uz Bali, cerētā viegluma, gaišuma un rotaļīguma vietā iziesi cauri pamatīgiem iekšējiem satricinājumiem. Bali prot purināt, ja tas ir ceļš, kurš šobrīd tev ir visnepieciešamākais.
Sešas Bali svētvietas
Iepriekš minētās Zemes enerģijas līnijas šķērso sešas Bali svētvietas. Uzskata, ka šajās vietās attīrās dažādu elementu enerģija. Apskatām šīs sešas vietas!
• Uluvatu templis
Šajā vietā attīrās zemes elementa enerģija. Uluvatu templis atrodas maģiski skaistā vietā – stāvas klints virsotnē 70 metru augstumā virs Indijas okeāna viļņiem. Vieta piesaista interesentus ne vien kā garīgais centrs, bet arī izcili iespaidīga lokācija, no kuras vērot saulrietu. Uluvatu templis tiek ieteikta kā viena no desmit izcilākajām vietām Bali tieši šajā nolūkā. Te var arī gūt priekšstatu par balinēziešu arhitektūru un baudīt senatnes estētiku skulptūrās.
Templi ieskauj neliels mežs, kurā mitinās simtiem pērtiķu. Vietējie iedzīvotāji tic, ka tie ir uzticīgi tempļa sargātāji. Bali hindi tic, ka šeit sastopas vienuviet hindu dievu trīsvienības spēki – Brahma, Višnu un Šiva.
• Batur kalns
Šajā vietā attīrās uguns elementa enerģija. Svētais Batur kalns ir aktīvs vulkāns, un tāpat kā Uluvatu templis, šī vieta ir iecienīta ne vien garīgā ceļa gājējiem, bet kā netverami iespaidīga lokācija saulrieta baudīšanai. Leģenda vēsta, ka te 1926. gadā notika masīvs vulkāna izvirdums, kas iznīcināja veselu ciemu, bet svētnīca kalna templī lieliski saglabājās. Aktīvās vulkāniskās aktivitātes dēļ uzskata, ka kalns ir Brahmas mājvieta. Svēto ceremoniju laikā, lai saglabātu līdzsvaru starp Visuma elementiem un attīrītu apkārtni no ļaunuma, vietējie iedzīvotāji kalnam nes ziedojumus.
• Batukaru templis
Šajā vietā attīrās ūdens elementa enerģija. Hindu templis atrodas Batukaru kalna dienvidu nogāzē. Šis ir viens no 9 tempļiem, kas aizsargā Bali no ļaunajiem gariem. 11. gadsimtā celto templi 1604. gadā iznīcināja, savukārt 1959. gadā – atjaunoja. Tempļa visnozīmīgākā svētnīca ir veltīta Batukaru kalna dievam Mahādevai (Šivas tituls). Arī mūsdienās templī aktīvi norisinās svētās ceremonijas un citi rituāli, kā arī reizi gadā vērojams īpašs notikums, – tad pa kalna takām uz Batukari templi kolektīvi dodas tūkstošiem svētceļnieku.
• Agung kalns
Šajā vietā attīrās gaisa elementa enerģija. Agung kalns ir augstākā salas virsotne, viens no majestātiskākajiem kalniem Bali. Balinēzieši uzskata, ka šeit mitinās dievi. Bali salu ziemeļu un dienvidu daļā sadala četri svētie kalni, Agung kalnu balinēzieši hinduisti uzskata par pašu svētītāko. Šeit joprojām pastāv daudz noteikumu, tādēļ apmeklēt šo vietu ieteicams vietējā gida pavadībā – ne visur drīkst iet, un šajā teritorijā noteiktās vietās pat ir izvietotas aizlieguma zīmes, – kalna svētums no tūristu acīm tiek sargāts.
• Tirta Empul templis
Šajā vietā attīrās ētera elementa enerģija. Šeit vietējie iedzīvotāji dziedinās ar svētavota ūdeni, Tirta Empul templis ir viens no aktīvākajiem ūdens tempļiem Indonēzijā. Šeit ir vairāki svētavoti, un hindi uzskata, ka tos radījis dievs Indra – pērkona, vētras un kara dievs, dievu valdnieks.
Tirta Empul templis veltīts hindu dievam Višnu, bet šeit ir svētnīcas gan Višnu, gan Šivai, gan Brahmai un Indrai. Templis tiek uzskatīts par vienu no pieciem vissvētākajiem tempļiem un vienu no svētākajām ūdens vietām Bali.
• Pulaki templis
Šis vieta palīdz visā attīrīšanās procesā. Templis atrodas kalna piekrastē līdzās skaistai pludmalei. Tas ir viens no lielākajiem hindu tempļiem Singarajas pilsētas piekrastes rietumu daļā. Un, līdzīgi kā Uluvatu templi, vietējie ticīgie iedzīvotāji uzskata, ka Pulaki templi no sliktas ietekmes sargā pērtiķi, kas dzīvo džungļos līdzās templim. Interesanti, ka šeit, tāpat kā citās sabiedrībai pieejamās vietās, pērtiķi ir ļoti ziņkārīgi, un ja dosies uz turieni ar vērtīgām dārglietām, vari rēķināties, ka pērtiķi tās var veikli iekārot. Šeit vienuviet ir galējas pretrunas – troksnis un klusums, uzbāzīgie pērtiķēni un svētceļnieki, garīgā ceļa gājēji, kuri ierodas no visas pasaules piedzīvot svētbrīžus lūgšanās.
Raksta autore: Ieva Simanoviča