

Neatkarīgi no tā, vai praktizējat jogu patstāvīgi vai dažkārt atsaucaties sporta kluba grafikā redzamajam nosaukumam un nolemjat izstaipīt stīvos muskulīšus, iepazīstot astoņas jogas pakāpes, pastāv iespēja, ka jogas filozofija nešķitīs tik tāla un sveša, bet gluži otrādi, tik dabiski iekodēta ikvienā no mums.

Kas īsti ir meditācija?
No neskaitāmiem avotiem varam sasmelties informāciju par meditācijas nozīmīgumu un par bezdomu stāvokļa nepieciešamību. Un tad, kad tu beidzot būsi to sasniedzis, tad notiks… kas? Magic!* Notiks saslēgums, nāks enerģijas, būs iespēja redzēt vairāk, sajust kaut ko nebijušu - daudz dažādu apgalvojumu, kas sola brīnumainās prakses visnotaļ pozitīvu ietekmi uz tavu garīgumu un esību.

Kāpēc cilvēki pēkšņi sākuši stāvēt uz naglām?
Divas pēdas lieluma plāksnītes nosētas ar vienāda attāluma naglu rindām jeb sadhu dēlīši pēdējos gados kļuvuši ļoti pieprasīti. Kāpēc stāvēšana uz naglām ir tik populāra? Vai tā ir padziļināta sevis izzināšanas prakse vai vizuāli tīkams demonstrējums? Vai stāvēšana uz naglām ir veselīga un der visiem?

Pirts vēstule
Pirtī atveras daudzi un dažādi vārti un pirtnieks ir šo vārtu sargātājs, ļaužu pavadonis, ķermeņu dziedinātājs, dvēseļu lolotājs, ūdens vārdotājs, augu draugs un Dieva darošā roka. Ļaudīm šķiet, ka tas ir pirtnieks, kas to ķermeņus mazgā, bužina, izjauc un atpakaļ saliek, ka tā pirtnieka balss, kas viņa sirdij un ausīm runā un dzied. Ieskaties pirtnieka acīs, kas ieskautas sviedru lāsīšu ieskautās skropstās!

Garīgo prakšu ABC
Mūsu telpa ir pārpildīta ar dažāda veida informāciju par visādām apmācībām, praksēm, meistarklasēm, čenelingiem un daudz ko citu, kas patiesībā iedzen tādā pamatīgā labirintā. Tajā ierauj, taču nokļūstot tur, ir tāds nenoteiktības stāvoklis, kas līdzinās vispārējam juceklim, un tu nogursti un apjūc vēl vairāk nekā pirms tam, kad tevi vēl neinteresēja nekas vairāk kā TV pults un ikvakara čipsu paka.

Nulles punkts
Tas brīdis, kad tev vairs nepieder nekas no pagātnes, vien pieredze. Kad nevēlies neko no tā, ko vēlējies pirms pusgada, gada, pieciem gadiem – ne kāpt pa sistēmas karjeras kāpnēm, ne hipotekāro kredītu par māju Pierīgā, ne attiecības, kurās nevari būt patiess, bet kurās, kādreiz tu teiktu taču TIK daudz ir ieguldīts. Kad atsakies no vecā un sev vairs nederīgā. Kad saproti, ka nekad vairs nebūs tā kā agrāk. Tas ir nulles punkts. Tas ir sākt visu no jauna. No tīras līnijas, ar lielāku vai mazāku gabaliņu noietu sevis un pasaules iepazīšanas ceļu, spert soli nezināmajā.

Tu augi himalajos, bet man jāaug troksnī?
Sākšu ar jautājumu? Jums bieži sanāk apstāties? Tā neplānoti, it kā nevietā, nelaikā? Piemēram, lasot interviju, pārtraukt un neturpināt, paslīdot uz viena vārda vai teikuma? Un tad no tā viena vārda kā Alise savā Brīnumzemē uzpūst veselu ziloni, no kura neredzamu, neskaitāmu pavedienu veidā saslēgties ar visu raibo domu zoodārzu savā galvā. Man tā gadās itin bieži. Un es tam arī ļaujos, precīzāk, vairs nepretojos. Pat mācos atšķirt, kurā brīdī tas ir Lūisa Kerola (Lewis Carroll) izdomātais truša caurums, bet kurā slavenais plūsmas stāvoklis, kad varam domāt un radīt visproduktīvāk.

Čakras. Ne tikai 7
Ja kāds jums jautā, kas ir čakras, tad atbilde ir pavisam vienkārša – tie ir enerģētiskie centri, kas atbildīgi par enerģijas virzību mūsu ķermenī.

Vairāk kā elpot. Elpošanas tehnikas
Elpa un elpošana šķiet kas tik pašsaprotams. Tomēr viss nav tik vienkārši. Elpošanas prakses ir jaudīgs rīks dažādām situācijām – lai nomierinātos, iemigtu, uzlādētu enerģijas devu, stiprinātu imunitāti vai pielietotu terapeitiskos nolūkos, pat aizstājot vairāku gadu psihoterapeita apmeklējumu (starp citu, psihoterapeiti un fizioterapeiti iesaka izmantot elpošanas metodes). Apkopojam dažas no brīnišķīgām un efektīvām elpošanas tehnikām, sākot ar īsām ikdienā lietojamām, līdz pat terapeitiskām dzīvesstila metodēm.

Sazemēties
Pirms laika kāda draudzene man stāstīja par savu pieredzi atdzimšanas elpošanas sesijā un to, kā spilgti izjutusi sazemēšanos. Un es jautāju: “Kā tas ir?” Un viņa teica: “Ja tu nezini, kā tas ir, tad tu neesi sazemējusies.” Es īsti neizpratu, ko nozīmē sazemēties un priekš kam to vajag. Vēlāk, uzzinot, ka mana dvēsele nākusi no kādas skaistas planētas, kuras iemītnieki pārtika no ziedu nektāra un dzīvoja paradīzes vidē, ko varētu vizualizēt kā Bali, - ar veldzējošiem ūdenskritumiem, daudz zaļiem augiem un neticami krāšņiem ziediem visbrīnišķīgākajās krāsās, nodomāju – hei, kādēļ jūs visi tik daudz runājat par sazemēšanas, par atgriešanos pie dabas?
PIESAKIES PIE MŪSU SADARBĪBAS PARTNERIEM
Neesi pārliecināts, kurš sadarbības partneris ir Tev piemērotākais?
Sazinies ar mums