Ieklausies savā ķermenī – šo padomu dzirdam bieži. Bet ko īsti nozīmē ieklausīties savā ķermenī? Kā sadzirdēt, ko tas mums stāsta? Esmu kontaktā ar savu ķermeni?
Kad pazaudēta dzīves jēga
Pārsvarā ir viens un tas pats scenārijs: es daru to, ko patiesībā darīt negribu, taču man šobrīd nav citu iespēju. Un tu tam patiesi tici? Un vienmēr atbilde ir: jā, es esmu apstākļu, notikumu un savas dzīves vergs.
Par sievišķību un vīrišķību
Atkarībā no kursu un rituālu organizētāju, vadītāju pašu attīstības pakāpes un sievišķības izpratnes, tiek mācīts, ko “īstām” sievietēm jāvelk mugurā, kā viņām jājūtas, ko un kā jārunā, kā jāuzvedas un kā jālieto vai jānelieto kosmētika. Pati arī esmu šim periodam izgājusi cauri, kad pilnībā biju pārliecināta, ka “īstā” sievišķība slēpjas svārkos, kūku cepšanā un mājas uzkopšanā ar prieku (lai tur valdītu “pareizā” enerģija).
Vai es plānoju savu dzīvi? Nē.
Laiks ir paātrinājies, enerģijas pastiprinās un vecās sliedes sāk stipri rūsēt. Tās vairs neiederas šajā mirklī un tāpēc ir nepieciešamība meklēt jaunus ceļus un veidus. Šobrīd svarīgi ir ātri pielāgoties un mainīties līdz ar enerģijām. Ķert iespējas, izaicinājumus un pa ceļam vēl paplašināt savu apziņu, mainot uzskatus un atklājot aizvien jaunas iespējas augt un plaukt. Dzīvojam super intensīvā un brīnišķīgā laikā, kur katrs var izveidot un kļūt par to ko vēlas, vien atceroties kas viņš patiesībā ir.
APZINĀTA PRĀTA KONTROLE. SARUNA AR JOGAS SKOLOTĀJU ANDI MEDNI
Pirms kāda laika biju nodomājusi, ka man vajadzētu atrast sev pielietojamu prāta kontroles rīku. Biju par šo nodomu piemirsusi, līdz sarunā ar jogas pasniedzēju Andi Medni uz jautājumu: “Kas ir joga?” saņēmu atbildi: “Apzināta prāta kontrole”.
Andis Mednis – jogas skolotājs, ieguvis starptautiski atzītu sertifikātu multi jogas stilā, Rišikešas Nath Yogshala skolā Indijā. Viņa jogas stāsts aizsācies deviņdesmitajos gados kā vienkārši hobijs, bet pēcāk kļuvis par dzīvi mainošu pieredzi un dzīvesveidu.
Attiecību rituāli katrai dienai
Kā kopt attiecības? Kopt attiecības – tas nozīmē pievērst uzmanību gan sev pašam, gan mīļotajam cilvēkam, gan arī jūsu savienībai. Attiecību kopšana patiesi sākas no sevis paša. No mīlestības, rūpēm un gādības pret sevi. Savukārt kopā darāmo lietu saraksts ir bezgalīgs. Un nav jāsmādē šķietami vienkāršākās lietas. Varbūt tieši tās ir zelta atslēga uz harmonisku kopdzīvi, partnerattiecībām, kas attīsta gan jūs kā pāri, gan indivīdus.
Mīlestība pret sevi
Daži ieteikumi, kuri palīdzēs transformēt iekšējās negācijas un ļaus ievirzīt savu ikdienu jaunās sliedēs: Izbeidz kritizēt, salīdzināt un vērtēt. Tas attiecas gan uz sevi, gan citiem. Jebkāds vērtējums jau sākotnēji nozīmē, ka tu sāc atdalīt sevi un citus, kaut gan patiesība ir tāda, ka jūs esat viens vesels, vesela, vienota pasaule.
Kurš ir vainīgs? Neviens nav vainīgs. Saruna ar sistēmisko sakārtojumu praktiķi Ivetu Apini
Kas ir sistēmisko sakārtojumu metode?
Sistēmisko sakārtojumu metode tika izveidota pagājušā gadsimta 80. gados un tās autors ir vācu psihoterapeits un filozofs Berts Helingers. Stāsta Iveta Apine par sistemātiskajiem sakārtojumiem.
Par pašvērtējumu, tā ietekmi un savas dzīves piedzīvošanu
Par Karpmana trijstūri nu jau, šķiet, dzirdējuši ir visi. Bet vai viegli sevi tajā ieraudzīt? Pieņemt sevi mainīgajās upura-glābēja-varmākas lomu izpausmēs. Cik patiesi viegli ir atzīt savu līdzdalību visā, kas notiek savā dzīvē, neskaitot apstākļus, kurus patiesi ietekmēt nevar? Un kā vispār atšķirt apstākļus, kurus var un kurus nevar ietekmēt?
Ik – Lamat – Xish laika vilnis
Šis periods ir par gara brīvību un baiļu atmešanu, lai ļautu savai iekšējai sajūtai lauzties ārā un uzsākt ceļu uz mērķi. Ik ir brīvības un neatkarības enerģija, kas izpaužas, kā nepieradināts vējš, kurš tagad ir gatavs izlauzties. Šajā periodā ir jāļaujas kustībai, jāļaujas atmest lieko, lai būtu vieta kam jaunam. Kad vieta ir radusies, tad var sakrist apstākļi, kas dos iespēju piepildīt brīvās vietas, taču, uzsākot ko jaunu, ir jāieklausās savā sirdsbalsī un savās vēlmēs. Piedāvājumi var nāk daudz. Tie var tikt izteikti kārdinoši un balstīti uz sabiedrības, nevis taviem pieņēmumiem, tāpēc tikai tu pats vari izvērtēt, kurš ir tev piemērotākais, ieklausoties sevī un sekojot savām interesēm. Ieklausies un sadzirdi savu sirdi!
Kas ir Bowen terapija
Bowen terapija ir maiga, neinvazīva, holistiska manuālās terapijas metode, kas iedarbojas uz ķermeņa fascijām (saistaudiem) un nervu sistēmu. Tā efektīvi samazina sāpes (muguras sāpes, plecu, elkoņa, ceļu, iegurņa un citu locītavu sāpes, skoliozes izraisītas sāpes, galvassāpes, migrēnas), mazina stīvumu locītavās, uzlabo kustību mobilitāti, paātrina atveseļošanos pēc sporta traumām, mazina gremošanas problēmas, nieru un urīnceļu problēmas, ginekoloģiskas problēmas un daudz ko citu.
Ir laiks
Es zinu, ka ikdienas skrējienā mēs pārāk nēsājamies un aizkraujam sevi ar rutīnas darbiem un domām tik ļoti, ka reāli pazaudējam saikni ne tikai ar sevi, bet arī ar apkārtni, nedēļas beigās ar nopūtu attopoties - piektdiena! Matricas programmās parādās vājās vietas un tie, kuru dvēseles ir gatavojušās šim brīdim gadsimtiem, gaidījušas tieši šo mirkli, tās ir beidzot gatavas atvērt slūžas uz jauno laikmetu! Tās ir gatavas aktivizēt savu gara spēku un mirdzēt.