Pāriet uz saturu

Garīgo prakšu ABC

Mūsu telpa ir pārpildīta ar dažāda veida informāciju par visādām apmācībām, praksēm, meistarklasēm, čenelingiem un daudz ko citu, kas patiesībā iedzen tādā pamatīgā labirintā. Tajā ierauj, taču nokļūstot tur, ir tāds nenoteiktības stāvoklis, kas līdzinās vispārējam juceklim, un tu nogursti un apjūc vēl vairāk nekā pirms tam, kad tevi vēl neinteresēja nekas vairāk kā TV pults un ikvakara čipsu paka.
Lasīt vairāk Pašizaugsme

Tu nebiji mājās, kad kaunu dalīja jeb kā sevi bezkaunīgi mīlēt?

Nebiju gan. Un labi, ka tā. Vai tomēr biju, kauna sūtījumu saņēmu, un tagad gadiem ilgi strādāju pie tā, lai no tā atbrīvotos? Rodas iespaids, ka uz kauna piegādi mums ir mūža abonements, bet pirmās reizes īpaši atceramies kā bezmaksas slazdus. Kaut kur joprojām dzīvo tā mazā dumpiniece, kura, savilkusi dūrītes kleitas krokās, piesit kāju un saka : “Pasaulīt, pagaidi, es kaunu uz mājām nepasūtīju!”
Lasīt vairāk Pašizaugsme

Nulles punkts

Tas brīdis, kad tev vairs nepieder nekas no pagātnes, vien pieredze. Kad nevēlies neko no tā, ko vēlējies pirms pusgada, gada, pieciem gadiem – ne kāpt pa sistēmas karjeras kāpnēm, ne hipotekāro kredītu par māju Pierīgā, ne attiecības, kurās nevari būt patiess, bet kurās, kādreiz tu teiktu taču TIK daudz ir ieguldīts. Kad atsakies no vecā un sev vairs nederīgā. Kad saproti, ka nekad vairs nebūs tā kā agrāk. Tas ir nulles punkts. Tas ir sākt visu no jauna. No tīras līnijas, ar lielāku vai mazāku gabaliņu noietu sevis un pasaules iepazīšanas ceļu, spert soli nezināmajā.
Lasīt vairāk Pašizaugsme

Tu augi himalajos, bet man jāaug troksnī?

Sākšu ar jautājumu? Jums bieži sanāk apstāties? Tā neplānoti, it kā nevietā, nelaikā? Piemēram, lasot interviju, pārtraukt un neturpināt, paslīdot uz viena vārda vai teikuma? Un tad no tā viena vārda kā Alise savā Brīnumzemē uzpūst veselu ziloni, no kura neredzamu, neskaitāmu pavedienu veidā saslēgties ar visu raibo domu zoodārzu savā galvā. Man tā gadās itin bieži. Un es tam arī ļaujos, precīzāk, vairs nepretojos. Pat mācos atšķirt, kurā brīdī tas ir Lūisa Kerola (Lewis Carroll) izdomātais truša caurums, bet kurā slavenais plūsmas stāvoklis, kad varam domāt un radīt visproduktīvāk.
Lasīt vairāk Pašizaugsme

Mazi soļi pretim lielajam mērķim

Ja esi vienreiz kāpis kalnos, tad, visticamāk, vēlēsies atgriezties vēl un vēl. Tas pārdzīvojums ir vārdos grūti ietērpjams. Vārdi un salīdzinājumi gluži vienkārši šķiet par mazu, par īsu, par vienkāršu. Bet tieši ceļš kalnos labi ilustrē arī cilvēka garīgo ceļu jeb ceļu uz sevis iepazīšanu, emocionālo briedumu un to allaž kāroto mieru saldajā ēdienā. Cilvēka vecumu mērām gados, pēc tā nosakām mūsu atbilstību dažādu pakalpojumu saņemšanai, lēmumu pieņemšanai un, jā, arī atbildībai. Kā mērām garīgo izaugsmi? Kas ir tie mazie soļi pretim lielajam mērķim? Un kas ir pats lielais mērķis?
Lasīt vairāk Pašizaugsme

Dvēseles tumšā nakts

Dvēseles tumšā nakts ir pārbaudes laiks. Un stiprināšanas laiks. Tā nav nekāda ezotērika, jaunais garīgums vai kas tamlīdzīgs. Mēs to vienkārši esam atcerējušies. Jo aktīvi piedzīvojam mošanos – celšanos un krišanu. Šis jēdziens figurē jau kristietībā, tā autors ir 16. gadsimta mistiķis un teologs Krusta Jānis (San Juan de la Cruz). Tumsā cilvēkam šķiet, ka Dievs tam ir uzgriezis muguru. Un Dievs pārbauda – vai tava ticība ir stiprāka par tumsu.
Lasīt vairāk Pašizaugsme

Vairāk kā elpot. Elpošanas tehnikas

Elpa un elpošana šķiet kas tik pašsaprotams. Tomēr viss nav tik vienkārši. Elpošanas prakses ir jaudīgs rīks dažādām situācijām – lai nomierinātos, iemigtu, uzlādētu enerģijas devu, stiprinātu imunitāti vai pielietotu terapeitiskos nolūkos, pat aizstājot vairāku gadu psihoterapeita apmeklējumu (starp citu, psihoterapeiti un fizioterapeiti iesaka izmantot elpošanas metodes). Apkopojam dažas no brīnišķīgām un efektīvām elpošanas tehnikām, sākot ar īsām ikdienā lietojamām, līdz pat terapeitiskām dzīvesstila metodēm.
Lasīt vairāk Pašizaugsme

PIESAKIES PIE MŪSU SADARBĪBAS PARTNERIEM

Neesi pārliecināts, kurš sadarbības partneris ir Tev piemērotākais?

Sazinies ar mums