Kategorija

Piedāvājumi

Rīkstnieki

Jau izsenis māju un citu saimniecības ēku un objektu būvniecības plānošanā izmantoti rīkstnieka pakalpojumi. Rīkstnieks nosaka āderes, āderu tīklus jeb nosaka ūdens atradnes ar rīkstniecības paņēmieniem, lietojot rīkstes un svārstus. Ir zonas, kur ūdens ādere ir ļoti nepieciešama, piemēram, akas rakšanai, savukārt ir vietas, kur tās klātbūtne galīgi nav ieteicama, piemēram, guļvietā. Āderes var noteikt arī dzīvoklī.

Īpaši talkā tiek aicināti rīkstnieki, pirms izdarīt izvēli par apbūves gabalu mājas būvniecībai un dārza ierīkošanu, lai noteikti, kura zona būs piemērotākā augļkokiem, kura dārzaugiem. Tāpat ļoti būtiski izpētīt ūdens āderes zemes gabalā, pirms veidot mājas projektu, - tādējādi projekts tiek pieskaņots tieši šai zonai, izvēloties enerģētiski labvēlīgāko ēkas sienu un telpu izvietojumu.

Interesants fakts – mūsu senču mājas ne vienmēr bija enerģētiski pareizi izplānotas un būvētas, tādēļ ir mājas, kuru sienās laika gaitā izveidojušās pamatīgas plaisas; savukārt muižkungu namos, vecajās muižās, ar āderēm viss ir kārtībā – iespējams, tādēļ, ka bija viņi varēja atļauties algot cilvēkus, kas parūpējas, lai mājvieta būtu uzbūvēta enerģētiski labvēlīgi.

Vēlies, lai par tavu piedāvājumu uzzin plaša auditorija? Sazinies: info@retrits.lv