1 gadus ar mums

Vecmāte un pirts rituālu vadītāja Anda Ulpe

Vienības prospekts 19/21, Jūrmala

Ķekavas novads, Daugmle

+371 29798015

www.vecmateanda.lv

LV; RU

Sūtīt ziņu Vecmāte un pirts rituālu vadītāja Anda Ulpe


Vēlos saņemt ziņu uz


Nosūtot ziņu, es piekrītu Retrits.lv privātuma politikai un lietošanas noteikumiem.

Kategorija

Piedāvājumi

Esmu sertificēta vecmāte un pirts rituālu vadītāja.

Pasaulē vecmāti sauc dažādi - viedā sieviete, Zemes māte, bērnu ķērāja, vecene, līdzīgi kā sendienās sauca pirtnieces. Man patīk no pasaules zināšanām paņem sev svarīgāko un apvienot šīs zināšanas, lai varētu veiksmīgi integrēt tās savās profesijās. Manas profesijas ir mans dzīves veids, kas apvieno mūsdienas ar seno latviešu kultūru, ar pieeju no citas puses, izzinot seno latviešu tradīciju, tiecoties atjaunot tās mūsdienās, mēģinot apvienot vecmātību ar  latvisku pirts tradīciju. Mūsu senču sievas dzemdēja pirtī, kur sava nozīme bija pirts tvaikam jeb pirts gariņam, siltumam, klusumam, tumsai, siltam ūdenim un apiņu uzlējumam.

Mūsdienās no vecmātēm tiek prasītas zināšanas par anatomiju, fizioloģiju u.c. prasmes. Ir izstrādātas mācību programmas ar apgūstamām teorijām, prasmēm un iemaņām, bet diemžēl skolā vairs nemāca lūgšanas un paļāvību augstākai varai, kā tas bija sendienās. Profesija vecmāte ir senākā pasaulē un mūsu latviešu kultūrā  - latviešu tautas dziesmās, paražās, ticējumos, buramvārdus ir saglabājušās liecības par dzemdībām, ka tas ir svēts un mistisks notikums sievietes dzīvē, kas liek sievietei pārvērtēt savas dzīves vērtības, maina sievietes un arī ģimenes dzīves ikdienu. Vēsturiski, lai izglītotos un strādātu par vecmāti, tika izvirzītas parsības: "vecmāte ir izredzēta sieva, kas ir apķērīga, vesela pie miesas un viņai ir laba slava, māk latviski lasīt, ir pati dzemdējusi, ir precēta vai ir atraitne, ne vecāka par 41 gadu".  Senajā latviešu tradīcijā veselību uzturēja ar dabas zālīšu palīdzību, izmantoja dabas spēkus un patīkamu pirts slotu iedarbību uz ķermeni, kā arī izmantoja roku paņēmienus kā mīcīšana, berzēšana. Šīs visas darbības veica pirtī, kas bija svētnīca un svarīga dziedināšanās vieta. Savām šodienas profesijām: vecmātībai un pirtniecībai , es paņemu šo seno līdzi, apvienojot mūsdienu  profesionālās zināšanas ar vēsturiskām radību paražām un senām dziedināšanas metodēm pirtī.

Sevi dēvēju par sieviešu sargātāju, kas ar pirts tradīciju zināšanām uztur sievietes fizisko un mentālo veselību un kā vecmāte atbalstu sievietes  dzemdību un pēcdzemdību periodā, rūpējos par sievietes labbūtību vienā no svarīgākajiem brīžiem sievietes dzīvē, kas atstāj lielu ietekmi uz sievietes turpmāko dzīves kvalitāti. Mana profesionālā pieeja ir holistiska, skatos uz cilvēku kā uz veselumu, cilvēka ķermenis un gars nav atdalāms, tie mijiedarbojas viens ar otru. Mana pārliecība ir, ka veselība ir saistīta ar cilvēka iekšējo pašsajūtu, uzturu, fizisko aktivitāti un dzīves kvalitāti. Cilvēks ir saiknē ar dabu, apkārtējo vidi, cilvēkiem un Visumu.

Es piedāvāju:
 • latviskus pirts rituālus sievietēm, kas ļauj uzturēt fizisko un garīgo veselību veselu
 • dzemdību sagatavošānās pirts rituālu
 • pirtīžas no mazuļa 6 dzīves nedēļas
 • pirms dzemdību konsultācijas
 • fizioloģisku dzemdību vadīšanu Jūrmalas slimnīcā (līgumdzemdības)
Rezervācija:
 • dzemdību līgumu var slēgt sākot arī 36. grūtniecības nedēļu
 • pirts rituālu rezervācija iepriekšs sazinoties
 • pirtīžas sākot no mazuļa 6 nedēļām
 • pirms dzemdību pirts rituāls no pilnām 37. grūtniecības nedēļām
Pakalpojuma cena:
 • līgumdzemdības Jūrmalas slimnīcā 550 eiro
 • pirts rituāli sākot no 160 eiro
Vieta:
 • vecmātes pakalpojumus sniedzu Jūrmalas slimnīcā, Viestura prospekts 19/21, Jūrmala
 • pirts rituālu pakalpojumus piedāvāju lauku pirtī Daugmalē

Būšu priecīga Tevi satikt manis vadītos  pirts rituālos un sniegšu profesionālu atbalstu dzemdībās, ja mani izvēlēties par savu dzemdību vecmāti.

Piedāvājumi
Citi pakalpojumu sniedzēji