Šīs nedēļas populārākais

Piedāvājumi

Tas brīdis, kad tev vairs nepieder nekas no pagātnes, vien pieredze. Kad nevēlies neko no tā, ko vēlējies pirms pusgada, gada, pieciem gadiem – ne kāpt pa sistēmas karjeras kāpnēm, ne hipotekāro kredītu par māju Pierīgā, ne attiecības, kurās nevari būt patiess, bet kurās, kādreiz tu teiktu taču TIK daudz ir ieguldīts. Kad atsakies no vecā un sev vairs nederīgā. Kad saproti, ka nekad vairs nebūs tā kā agrāk. Tas ir nulles punkts. Tas ir sākt visu no jauna. No tīras līnijas, ar lielāku vai mazāku gabaliņu noietu sevis un pasaules iepazīšanas ceļu, spert soli nezināmajā.

Uzņemties atbildību

Nonākt nulles punktā nozīmē – uzņemties atbildību par savu dzīvi, kurā līdz šim izveidotais ir iluzors un prāta cietokšņa iežogots. Atteikties no upura lomas. Tas ir maināms. Godīgi atzīties sev un tuvākajiem, kas jaunajā dzīves telpā var palikt, bet kam jāaiziet. Pacīnīties ar prāta spēlēm, jo prāts aicinās palikt vecajās kurpēs. Kļūt par pieaugušo un uzņemties atbildību un atteikties no visa, kas nomāc, kas ir stereotipu uzspiests, ko īstenībā negribas, lai ielaistu savā būtībā, ikdienā un darbībās patiesumu, izziņas kāri un prieku.

Vecās, ievalkātās, bet netīkamās kurpes neved uz attīstību, bet dāvā ērtu, komfortablu stagnēšanu. Nonākšana nulles punktā nav nekāda komforta zona. Bet tas ir potenciāls jaunam scenārijam, kuru rakstīsi pats. Tajā ir tikai vienas personas noteikumi – tavējie. Sākumā būs bail. Bet ja esi līdz tam nonācis, uzticies sev! Ja esi līdz tam nonācis, tu to vari! Dzīvot dzīvi, kurā esi tu pats, kurā vari beidzot izjust tās emocijas, kuras jūti, nevis kuras tev uzspiež no malas. Izlaist emocijas ārā, nepaturēt ķermenī, ļaut tām plūst. Ļaut emocijām notikt. Tas ir mentālai un fiziskai veselībai neiedomājami būtiski.

Kā nulles punkts izpaužas praksē?

Mūsu dzīvēs mēdz būt pavērsieni, kad īsti nesaprotam – kas notiek un kādēļ tas ar mani notiek? Ja nosaucam lietas vārdos, zinām, par ko ir stāsts, kļūst vieglāk. Ja tu nonāc situācijā, par kuru zini, ka tas ir nulles punkts, normāls transformācijas ceļa posms, apzinātāk un skaidrāk spēsi ieraudzīt savu situāciju no malas, redzēsi, ka tas ir tikai posms. Tam ir sākums un gals. Grūts ceļš, kas ved uz labu iznākumu. Pēc tā tu būsi mainījies. Un ja iesi šim posmam cauri skaidru skatu, mainīsies uz labu.

Kādas situācijas var saukt par nulles punktu? Tas ir tad, kad vienlaikus ar notikumu, galēji mainies pats. Kad liekas, ka viss, kas ir bijis, ir sabrucis. Laulības šķiršana, kad ticēji ar katru savu šūnu, ka šī savienība būs mūžīga. Bērns izvēlas iet dzīvot pie bijušā partnera, kad tavā uzskatu sistēmā nav iedomājama situācija, ka tavs pašas dzemdētais bērns nedzīvo tavā mājā. Gadiem lolota biznesa sabrukums. Pēkšņa slimība, kas tevi noliek gultas režīmā. Palikšana bez mājām, bez finansēm. Vai arī vairāki aspekti reizē. Pilnīgs nulles punkts, kad esi mainījies pats, atvadījies no sava vecā es, atradis sevi, bet zaudējis visu materiālo, kas ir piederējis, ieskaitot darba vietu. Plusā arī izšķīries. Situāciju var būt bezgalīgi daudz.

Kā minēju, būtiski nulles punktam iet cauri apzināti, lai tiešām sāktu visu no jauna cita līmeņa kvalitātē. Ja būsim nomākti savā pārdzīvojumā un nesaskatīsim nulles punkta iespējas, neredzēsim tajā gaišo pusi, var nākties iekrist apburtajā lokā – nulles punktiem tavā dzīvē atkārtojoties. Notikt var dažādi – šķietami nevēlamais notikums var būt atsūtīts tavā ceļā tieši tādēļ, lai tu mostos un ieraudzītu patiesu ainu, kurā atrodies, un mainītu savu vidi, mainītos pats. Vai arī otrādi – nulles punktā vari ieiet apzināti. Ar nodomu. Atsakoties no vairs nekalpojošā tavā labā, kā minēju iepriekš.

Gara spēks un rīcība

Nulles punkts ir fenomens, kurā ir spēks. Nonākot pašos cilvēciski un emocionāli grūtākajos apstākļos, izdarīt apzinātas izvēles caur mīlestību. Jo kāds ir scenārijs lielā skaitā gadījumu? Sabrukšana. Bet tu, kas izej cauri tumšiem pārbaudījumiem un sāc visu no jauna, esi gluži kā Fēnikss, kas atdzimis no pelniem. Fēnikss izgāja cauri savai tumsai – tas sadega. Un atdzima. Tāpat nulles punkta apzināta pieņemšana un kaut kā sākšana pavisam citādi – tā ir jaudīgu gara spēku prasoša rīcība. Izvēle un rīcība. Soļus veic tu pats. Bet sākot apjaust vai jau droši zinot un apzinoties, ka neesi viens, ka tavai dvēselei ir vesela atbalsta gaismas komanda – pavadoņi, eņģeļi, kas turklāt ar lielāko prieku iesaistās, ja tu lūdz, ja tai uzticies un tici, izjutīsi lielu jaudu un spēku.

Kā sev palīdzēt nulles punkta posmā un kā no tā veselīgi iziet?

1. Ļauj sev izdzīvot negatīvās emocijas, lai tās neuzkrājas ķermenī. Mākslīgi radīts pozitīvisms ir maska, plāksteris. Izlaid emocijas, ja tās rodas. Nejūties slikti vai vainīgs par to, ka rodas skumjas, izmisums, dusmas, aizvainojums. Piefiksē, ka tev ir šī emocija un ļauj tai izplosīties.

2. Apzinies, ka esi nulles punktā. Tā dzīvē mēdz notikt, tas ir pavisam normāli.

3. Izvēlies savus atbalsta punktus fiziskajā pasaulē. Nepaliec viens. Izrunājies. Meklē sev psiholoģisko palīdzību un atbalstu – psihologu, psihoterapeitu, dziedinātāju, viedus draugus. Masāžu, peldes, zirgu terapiju – to, kas tevi relaksēs un iepriecinās

4. Ieraugi gaismu tumsā. Vecā un nederīgā sabrukšana ir jauna vieta, uz kā būvēt tādus dzīves apstākļus, kādus vēlies pats.

5. Sper soļus. Veic praktiskas darbības. Atrodi ārstu, atsakies no cilvēkiem savā dzīvē, kas liek justies slikti, noformē bankrotu, nomaini dzīvesvietu, bērnu skolas, lasi, izzini, jautā.

6. Meklē palīgus fiziskām darbībām, neuzkrauj visu uz saviem pleciem. Tā var būt aukle bērniem, palīgs mājas sakopšanā, palīgi jauna mājokļa vai darba meklējumos, kāds, kas var vajadzības gadījumā tevi aizvest pie ārsta, draugi, kas palīdz pārvest mēbeles…

8. Atceries par sevi rūpēties. Atceries par sevi rūpēties – veselīgi ēst, sportot (vismaz doties pastaigās dabā), draudzēties, uzturēt kontaktus ar tiem cilvēkiem, ar kuriem jūties labi. Tu esi izdarījis izvēli pateikt stop piedāvājumiem, kas tev nerada gandarījumu, pateikt stop, kad tiek pārkāptas robežas, tu esi izvēlējies dzīvot baudpilni.

7. Izbaudi. Izbaudi, ka ir sācies jauns dzīves posms, kurā katru lēmumu tu pieņemsi, ieklausoties savā sirdsbalsī!

Raksta autore: Ieva Simanoviča

Citi Raksti