Jauno gadu mēs vienmēr sagaidām ar priecīgu satraukumu un cerībām, ka tas būs labāks, kā iepriekšējais, ka visas bēdas un neveiksmes ir atstātas vecajā gadā, un jaunais gads atnāk ar jaunām iespējām un arī izaicinājumiem. Cilvēki viens otram vēl daudz laimes, veselību un pārticību, un vien no katra paša būs atkarīgs, vai šie vēlējumi piepildīsies, jo katrs pats taču esam savas laimes kalējs!
Kāds gan tu būsi, 2024. gads? Noteicošās būs cipara 8 enerģijas (2 + 0 + 2 + 4 = 8). Tur, kur ir iesaistīts cipars astoņi, lai nu kā, bet garlaicīgi noteikti nebūs! Visiem, kas cer, ka beidzot parādīsies vairāk kaut kāda skaidrība un noteiktība, var nākties vilties, jo šim ciparam ir raksturīga vislielākā nenoteiktība un nepastāvība, kas sola visdažādākos notikumu pavērsienus, – tas, kas likās tik balts un pūkains, pēkšņi var izrādīties melns un biedējošs, vai arī, esot šķietami visdziļākajā bedrē, negaidīti parādās gaisma, kas izmaina visu notikumu gaitu, paceļot pašā virsotnē!
Cipars 8 nemīl neizlēmību un nepārliecību, tā princips ir “visu vai neko”.
Ja esi izlēmis un apņēmies rīkoties, tad dari par visiem simts procentiem, bet, ja svārsties, tad labāk ir nedarīt nemaz, jo gaidītā rezultāta nebūs.
Protams, ka ir jāapzinās un jāizvērtē iespējamie riski pret sagaidāmajiem ieguvumiem, jo var būt arī zaudējumi, bet, kā zināms, kas neriskē, tas nedzer šampanieti un nesvin uzvaru.
Astoņi – tā ir vara, nauda, mīlestība, azarts, risks. Ir, kas nokļūst naudas varā, kad tā kļūst par noteicošo dzīves vērtību, savukārt citus pārņem mīlas vara, kas cilvēku var pacelt debesīs vai nogremdēt kaislību ellē. Ir labi, ja darām lietas azartiski, tā, ka ir jūtams “nervs”, un arī spēja riskēt ir pat vēlama, jo tas nozīmē, ka cilvēkam piemīt drosme. Kā tad īsti lai piedzīvo astotnieku, nenokļūstot vienā vai otrā grāvī, jo tas taču vienmēr atrodas ceļa abās pusēs?
Cipars astoņi māca, ka ir jādzīvo līdzsvarā, un galvenais jau pašam ar sevi, ar savām sajūtām, lai prāts un emocijas ir līdzsvarā, lai pēc padarītā paliek gandarījums un iekšējs miers. Līdzsvara pazaudēšana – tas ir galvenais karmas rašanās cēlonis. Vai taisnīgums un līdzsvars būtu jāsaprot kā viens un tas pats? Tomēr nē, jo taisnība mēdz būt katram sava, bet līdzsvars ir neapstrīdams arguments. Kad cilvēks pazaudē līdzsvaru? Tad, kad kaut kam piešķir pārāk lielu nozīmi, svarīgumu. Lai karmas kausi (cēloņu un seku likums) zaudētu līdzsvaru, pietiek jau ar cilvēka nepareizu attieksmi pret situāciju, ar domām, tai pat nav jābūt rīcībai.
Piemēram, ja cilvēks uzskata, ka ir labāks par citiem, tad, lai to nolīdzsvarotu, šajā vai nākamajā dzīvē viņš nonāks situācijā, kurā ir pati niecība. Vai karmu ir kaut kā jāizpērk, jāizcieš? Nē, jo kā tad var zināt, cik daudz un cik ilgi būs jācieš, un kad tā ir beigusies. Galvenais ir saprast mācību un izmainīt savu attieksmi, bet to var izdarīt, vienīgi kļūstot par situācijas vērotāju no malas, un tad tajā atgriežoties vēlreiz, bet nu jau ar jauno izpratni un izmainīto attieksmi.
Dievam nav vajadzīgas mūsu ciešanas, visa augstākais mērķis ir nemitīga attīstība, evolūcija, kas notiek dievišķā harmonijā, ciešanas – tā visbiežāk ir cilvēka paša neapzināta izvēle.
Lai to izbeigtu, ir jāpārtrauc impulsīvi reaģēt uz situācijām un jāsāk to darīt apzināti, ar izpratni un atbildību.
Šis gads ir kā alga par iepriekšējos deviņos gados padarīto. Ja jūties par to gandarīts, tad esi labi pastrādājis, bet, ja rezultāts tomēr līdz galam neapmierina, tad ir jāsaprot, ko neesi pareizi sapratis, kur ir pieļautas kļūdas, un tās tad arī pēc iespējas ātrāk jāizlabo. Kā alga var būt arī paaugstinājums karjerā, finansiālie ieguvumi, arī ilgi gaidītas mīlestības sastapšana, kāzas kā balva.
Cipars 8 ataino dabas norišu cikliskumu, tie ir visi latviskās dzīvesziņas astoņi svinamie godi, kas ir saistīti ar Saules gadskārtu ritmu: gadu mijas priekšvakarā Ziemassvētki, ziemas saulstāvji (21., 22., 23., 24. decembris), tad seko Meteņi (6. un 7. februāris), Lieldienas – pavasara saulgrieži – pēc Saules gadskārtu kalendāra tika svinētas vienā laikā (20., 21., 22. martā), Ūsiņi (7., 8. maijā), Jāņi, vasaras saulstāvji (20., 21., 22. jūnijā), Jumji (7., 8. augustā), Apjumības, rudens saulgrieži (20., 21., 22. septembrī), Mārteņi (5., 6. novembris). Visi šie svētki iemieso savas tradīcijas, kas atklāj katra šī svinamā laika dziļāko sakrālo nozīmi.
Ar ciparu astoņi, kā Laika pārvaldnieku, tiek saistīta planēta Saturns, saukts arī par Karmas valdnieku. Šī planēta saistās ar bardzību, kas jokus nepazīst, tādēļ izraisa pret sevi bijību. Laiks jau arī ir visvērtīgākais resurss, kuru nevar atgūt, tādēļ vismuļķīgākā nodarbe ir laika īsināšana vai bezjēdzīga “nosišana”. Tur, kur ir iesaistīts bargais Saturns, nekas nevar notikt pavirši, viņš pieprasa iedziļināšanos, pamatīgumu un atbildību. Bet, ja tas tiek ievērots, tad pēc labi padarīta darba Saturns arī dāsni atalgo.
Kā šo gadu nodzīvot pilnskanīgi? Būt drosmīgam, visu darīt pamatīgi, bez paviršības, atbildīgi un par simts procentiem, tad arī rezultāts neizpaliks. Turpināt mācīties apzinātību, pirms reaģēt, paskatīties uz situāciju no malas kā vērotājam, lai nebūtu jākāpj uz tiem pašiem vecajiem grābekļiem. Iegūt to, ko patiesi vēlies, var tam nepiešķirot pārmēru svarīgumu, esot nevis vienaldzīgam, bet gan apzinātam. Kad pārlieku pārņem emocijas, nestrebt karstu, ieslēgt loģiku un izvēlēties zelta vidusceļu.
Novērtē savu laiku, izbaudi ikkatru savas dzīves dienu! Vakardienas vairs nav, un rītdienas arī nav, ir tikai šodiena – ja vēl ko labu vari paveikt šodien, tad dari, neatliec!
Laimīgu jauno 2024. gadu!
Raksta autore: numeroloģe Vineta Riekstiņa / Piesakies konsultācijai