Šīs nedēļas populārākais

Piedāvājumi

Spēka dzīvnieks

Vai esi jebkad domājis, ka arī dzīvnieki ir mūsu garīgie pavadoņi, un tie nav “sastopami” vien šamanisma piekritēju tradīcijās?

Man bija piedzīvojums. Jaudīgs pārbaudījums, kura laikā pavisam neplānoti sastapos ar savu spēka dzīvnieku. Ja patinu atmiņas filmiņu, tad pirmā satikšanās notika neilgi pirms tam. Dažas dienas pirms atlaidu gadiem krātās emocijas un spriedzi, kas rezultējās ķermeniskā sabrukšanā – tādā, ka ūdens malku nespēju padzerties. Vienlaikus tuvojās lieli pārmaiņu vēji un praktiskā pasaule aicināja sakārtot lietas pa plauktiņiem, organizēt un riktēt. Piņķerīga situācija. Tagad esmu atguvusies un sakārtojusi neskaitāmas praktiskās lietas, un spēka dzīvnieks, manā gadījumā lapsa, par sevi ziņu vairs nedod. Bet tā bija kopā ar mani no sākuma līdz beigām – kamēr savus uzdevumus, kur nepieciešamas lapsas īpašības, paveicu.

Spēka dzīvnieki dalās ar mums savā viedumā, piešķirot spējas, kas tobrīd ir vajadzīgas. Tie dzīves laikā var mainīties – pieslēdzas tā dzīvnieka gars, kura palīdzība un īpašības ir aktuālas. Tie ierodas spēcīgas transformācijas periodos, lai palīdzētu un atbalstītu. Un kas interesanti – ne mēs paši izvēlamies spēka dzīvniekus, bet gan viņi izvēlas mūs.

Bieži vien cilvēki jautā – kā es varu noskaidrot, kas ir mans spēka dzīvnieks?

Protams, var vērsties pie sajūtīgiem cilvēkiem, kas redz un jūt vairāk. Īpaši, ja saikne ar sevi vēl nav izveidota tik spēcīga, lai uzticētos sev. Ak, šī banālā patiesība – atbildes ir mūsos! Tomēr jāciena katra individuālais ceļš un tas, ka dažkārt šīm atbildēm nemaz nav tik viegli piekļūt, vai arī var būt grūti atšķetināt, kura atbilde pieder man, bet uz kuru tomēr iedvesmojusi ārpasaule. Viens ir skaidrs – tu uzzināsi, kas ir tavs garīgais pavadonis dzīvnieka veidolā tad, ja būsi atvērts šai informācijai, un viena pareiza veida, kā to atklāt, nav.

Pamēģini atkost savu garīgo dzīvnieku pasaules pavadoni šādi:

 • Ar kuru dzīvnieku jūti lielāko saikni? Kura dzīvnieka īpašības tev piemīt? Kurš dzīvnieks visprecīzāk simbolizē tavu personību?
 • Ja esi jau kādu ceļa gabaliņu kopā ar sevi nogājis un uzticies savai iekšējai balsij, pajautā sev, kurš ir tavs spēka dzīvnieks! Parunā ar to un palūdz, lai parāda zīmi vai pat bildi, sajūtu!
 • Tāpat vari lūgt, lai Visums tev sūta zīmi. Kad lūdz Visumam pēc zīmes (jebkurā jomā), piedomā, lai tā būtu specifiska un nepārprotama. Piemēram, vizbulītes ziemā! Cik ticams, ka tieši šo puķi tu jebkur ieraudzīsi ziemā? Tas ir specifisks jautājums. Piemēram: ja mans spēka dzīvnieks ir pūce, parādi man šodien vizbulītes!
 • Veic vienkāršu meditāciju: - aizver acis un veic mierīgas un konsekventas ieelpas un izelpas. Nepievērs uzmanību prāta mežonīgajam skrējienam, centies atslābināties un būt mirklī. Domas būs, tas nekas. Kad jūties mierīgi, pajautā: kas ir mans spēka dzīvnieks?
 • Spēka dzīvnieks var censties pats tev piekļūt un parādīt savu klātbūtni ar biežu parādīšanos dabā. Varu padalīties ar savu pieredzi, ko arī piedzīvoju šajā vasarā. Tātad mans dzīvnieks bija ne vien skaistule lapsa, bet arī raibais tauriņš. Tos es redzēju vairumā, kur citi pat nemanīja. Tauriņš kalpoja kā simbols pārmaiņām dzīvē, transformācijai, un pilsētai, uz kuru pārcēlos, jo tur šo tauriņu ir tik daudz, ka esmu satikusi arī savā viesistabā.

Mana pirmā satikšanās ar spēka dzīvnieku bija pēkšņa, negaidīta un pārsteidzoša. Sākotnēji līdz galam neapzinājos, ka esmu satikusi savu spēka dzīvnieku. Tas notika meditācijas laikā, kura paredzēta trauksmes mazināšanai. Meditācijas vadītāja aicināja ieraudzīt, kā izskatās šīs sajūtas, kā izskatās trauksme. Ieraudzīju neizbrienamu džungļu un meža miksu, kur koki ložņā viens caur otru, tur ir pelēks un lapu kokiem nav. Bet kas skaisti – redzēju, ka starp šiem džungļiem, tur, ārpus trauksmes ainas, spīd gaisma! Tur ir gaisma, un es tur vēlos nokļūt! Kad biju pabijusi šajā netīkamajā ainā, meditatīvā balss aicināja parādīties tam, kas mani izvedīs no šiem džungļiem. Un… sēsties mugurā! Tā nu atnāca liela, liela lapsa ar mīkstu kažoku, es uzsēdos tās mugurā un piekļāvos tai. Jutos droši un labi, pasargāta. Lapsa mani nesa gaismas virzienā…

Tāds maģisks pirmais mirklis ar lapsu. Turpmāk pārliecinājos, ka lapsa, kas mani iznesa no džungļiem, ir mans spēka dzīvnieks, jo tā “parādījās” un atnāca pie manis neskaitāmos citos veidos. Arī fiziskā veidolā. Kamēr spēkus atguvu slimnīcā, liela, liela lapsa atnāca uz māju, kurā man pēc atgriešanās no slimnīcas bija paredzēts dzīvot. Un tā nu tur viņa stāvēja aiz žoga un skatījās. Liela lapsa mazpilsētā. Stāvēja un gaidīja.

Katram dzīvniekam piemīt savas spējas un īpašības, spēks, viedums, drosme… Un precīzi vajadzīgajā laikā tie nāk dalīties ar mums, parādot, ko stiprināt, ko spēcināt, vai arī atgādināt, kādas īpašības mums jau piemīt, vajag tikai tās aktivizēt.

Spēka dzīvnieka (spirit animal) jēdziens cēlies gan no seno tautu priekšstata, animisma, ka visam dabā piemīt gars - dzīvniekiem, kokiem, augiem, akmeņiem… Gan no seno kultūru garīgajām tradīcijām un ticības, ka ir dzīvnieki, kuri spēj izveidot kontaktu ar garu pasauli. Kādreiz cilvēki bija tuvāk dabai un tas šķita pašsaprotami. Mūsdienās, kad lielākā daļa cilvēku no dabas ir attālinājušies, šādi jēdzieni šķiet gluži vai pasakas. Dzīvnieki kalpo kā pārtika un mājas mīluļi, līdz ar ko reti tos sauc vai uzskata par viediem. Bet tā kā pašreiz visā pasaulē notiek pretēja kustība – atgriešanās pie dabas, arī dzīvnieku, augu, gara pasaule un termini palēnām ienāk atpakaļ mūsu ikdienā kā pavisam normālas un dabiskas parādības. Caur dzīvniekiem mēs kļūstam tuvāki dabai, un kas īpaši skaisti – atklājam savu slēpto potenciālu.

Kā komunicēt ar spēka dzīvnieku un lūgt tā palīdzību?

Tu vari atrast un sajust savu veidu, kā lūgt palīdzību spēka dzīvniekam. Viens no vienkāršiem veidiem, ko izmantot jebkurā tev ērtā brīdī, ir šāds:

 • Dzīvnieka gars, protams, ir no garu pasaules, tomēr tā simbols – no zemes. Tādēļ nepieciešams sazemēties. Sazemēties var, izdarot jebko fizisku – nostājoties uz zemes, kailām pēdām, iedzerot ūdeni, veicot apzinātu elpošanu utml.;
 • Atslābinies un koncentrējies uz savu elpu;
 • Domās uzaicini savu spēka dzīvnieku. Zemes dzīvnieki nerunā cilvēku valodā, saziņa ir telepātiska. Saziņa caur simboliem;
 • Precīzi un skaidri uzdod jautājumu vai lūdz palīdzību; jautājums nav jāprecizē valodnieciski pareizi, bet jāieliek tajā sajūta, ideja, doma iespējami precīzi;
 • Saņem atbildi! Tā var būt doma, sajūta, vīzija (bilde), zīmes, kas nolasāmas tieši tavā tuvumā;
 • Pasaki paldies savam spēka dzīvniekam!

Mūsu platuma grādos populāri spēka dzīvnieki un to simbolika:

Lācis

Sazemēšanās un spēka simbols. Pašpārliecība. Līderisms. Lācis laiku laikos bijis drosmes, uzdrošināšanās un spēka simbols, kas iedrošina nostāties aci pret aci ar izaicinājumiem. Lācis ir saiknē ar zemi un dabas cikliem. Tas guļ ziemas miegu. Tātad lācis augstu vērtē atpūtu, atjaunošanos, lai jauniem spēkiem varētu doties dzīvē. Lācis darbojas kā spēcīgs pavadonis, kas atbalsta fizisko un emocionālo dziedināšanos. Tādēļ, ļoti iespējams, ka lāča tēls tavā dzīvē ir ienācis, lai tu ķertos klāt sevis dziedināšanai vai arī palīdzētu citiem.

Pūce

Kurš pasakās ir gudrākais dzīvnieks mežā? Tieši tā! Pūce simbolizē viedumu un intuīciju. Cilvēki, kuru spēka dzīvnieks jeb pavadonis ir pūce, redz vairāk, kā spēj saredzēt citi. Tas var attiekties ne vien uz garīgo pasauli, bet arī spēju skaidri un gaiši atšķirt ilūziju no īstenības, blēdību no patiesības. Pūce palīdz dziļi iepazīt nezināmo un maģisko. Citkārt pūces parādīšanās var simbolizēt pārmaiņas, transformācijas, vecā cikla noslēgšanos.

Lapsa

Ko latviešu tautas pasakas stāstīja par lapsu? Nekādas labās asociācijas tās nav – kūmiņš, lapsa viltniece. Tomēr lapsa kā garīgais pavadonis simbolizē pilnīgi ko citu. Tā ierodas palīgā kā skolotājs sarežģītās situācijas, kad nav laika vilkt garumā un jāatrod veikla un ātra izeja. Ass prāts un spēja pielāgoties, blēdību atpazīšana. Lapsa ir atsaucīgs un izveicīgs pavadonis piņķerīgās situācijās. Tā arī aicina novērtēt prāta spējas, analītisko inteliģenci kā vērtību un noderīgu rīku, kā arī trenēt savu ķermenisko intuīciju.

Taurenis

Taurenis, šis netverami skaistais kukainis, sākumā ir visai neglīts kāpurs kūniņā. Vispopulārākais pārmaiņu, transformācijas simbols, dzīves ciklu maiņas simbols. Atjaunošanās, atdzimšana. Parādoties dzīvē tauriņa tēlam, jāpievērš uzmanība – kurās dzīves jomās nepieciešamas dziļas, pamatīgas pārmaiņas? Taurenis māca iet cauri grūtībām un pārbaudījumiem, saglabājot vieglumu un cēlumu, prieku un arī rotaļīgumu. Spēja pilnībā mainīt dzīvesveidu un apstākļus. Taurenis arī simbolizē pārmaiņu ceļu no zemes līmeņa līdz emocionalitātei un garīgumam; psihes un dvēseles pasaules tēls.

Kaķis

Kaķis māca drosmi izpētīt nezināmo un būt precīzam laikā, būt pacietīgam, gaidot īsto brīdi, lai rīkotos. Kaķis kā garīgais pavadonis var ienākt dzīvē, ja nepieciešams iegūt līdzsvaru starp kopā būšanu ar citiem un savu brīvību, tumsu un gaismu, izpēti un rīcību, atpūtu un darbību, iekšējo pasauli un ārpasauli. Piedzīvojumu un drosmes gars, vienlaikus dziļa un atslābināta savienība pašam ar sevi. Un, protams, - neatkarība!

Vanags

Vanags ir tiešs garīgās pasaules simbols, saikne un spēja komunicēt ar garīgo pasauli. Spēja lidot, aizsniegt “debesis”. Garīgās pasaules vēstnesis. Spējīgs fokusēties, skaidri redzēt un saskatīt, uzņemties vadošo lomu pareizajā laikā. Ja tas ir parādījies tavā dzīvē, tas ir tiešs aicinājums pievērsties savas intuīcijas balsij. Vanags māca raudzīties uz situācijām no citas perspektīvas. Vanags ir labs kompanjons garīgo spēju attīstīšanā.

Ezis

Var šķist, ka ezis ir tāds vienkāršs radījums, kas ne ar ko īpaši neizceļas, ja ne vien mīlīgā purniņa apvienojums ar asām adatām – priecājies no attāluma. Tomēr tas simbolizē būtiskas vērtības: aizsardzību izaicinājumu priekšā, pašattīstību un dzīves jēgas meklējumus. Ezis simbolizē zinātkāri, intuīciju, spēju pielāgoties, pacietību un gara spēku. Eža gars aicina atbildes nejautāt ārpusē, bet meklēt tās sevī.

Ērglis

Ērglis simbolizē brīvību, saskatīšanas spējas un drosmi, vienlaikus arī sazemētību. Ērgļa lidojums ir tik augsts, par kādu citi putni spēj vien sapņot, tādēļ ērglis aicina pacelties augstumos un paraudzīties uz dzīvi plašākā redzējumā. Un vienlaikus tas ir aicinājums ieskatīties sevī, ieklausīties sirdsbalsī. Cilvēki, kurus pavada ērglis, ir izturīgi, bezbailīgi, pašpārliecināti, drosmīgi pieņem dzīves izaicinājumus.

Ērglis kā plēsējs palīdz dabā saglabāt veselīgu līdzsvaru, neļaujot izplesties slimībām. Arī cilvēki, kas sadarbojas ar ērgļa garu, bieži vien ir dziedinātāji. Ja tu neesi, bet ērglis pie apvāršņa ir parādījies – vai nu notiks sevis dziedināšanas process, vai atklāsies spējas palīdzēt citiem.

Briedis

Cilvēki, kuru garīgais dzīvnieku pasaules pavadonis ir briedis, ir izteikti sajūtīgi, ar spēcīgu intuīciju. Intuīcija palīdz arī tikt galā sarežģītās situācijās. Pārbaudījumi tiek paveikti graciozi. Briedis piešķir spēju būt vienlaikus laipnam, bet stingram. Briedis ir modrs un ātrs. Spēj atjaunoties, ir ciešā saskarsmē ar dzīves mistērijām, ir saiknē ar savu iekšējo bērnu un nevainīgo būtību.

Raksta autore: Ieva Simanoviča

Citi Raksti