Čakras un čakru sistēma ir jau tik pierasti termini, kas pārsteigumu vai dižu apšaubīšanu mūsos neraisa. Bet ļoti interesants fakts, ko jau minējām rakstā par ūdens valodu, ir par cilvēka līdzību ar mūsu mājām - planētu Zeme. Gan cilvēks, gan zemeslode sastāv no aptuveni septiņdesmit procentiem ūdens. Tad nu vēl viens kopīgs fakts – arī zemeslodei ir čakras un čakru sistēma. Un tajās mēs varam smelties spēku, dziedināties un apgūt par sevi ko vēl nezināmu.
Čakras ir tās, caur kurām tiek regulēta enerģijas plūsma. Mēs sastāvam no enerģijas. Un viss dzīvais, kas mums apkārt, arī sastāv no enerģijas. Tas nozīmē, ka čakras ir visā Visumā.
Par zemeslodes čakrām sauc tās vietas, kuras ir spēcīgākie portāli, jaudīgākās spēka vietas jeb garīgās vietas. Tādu ir gana daudz, un tāpat kā cilvēkam – lielākas, savā ziņā nozīmīgākas, kā arī mazākas, kuras nespēlē tik vitāli svarīgu lomu, bet perfekti iederas enerģijas portālu sistēmā un ir būtiskas, ja reiz tās pastāv. Kādēļ tik daudz garīgo meklētāju no visas pasaules tiecas uz Bali? Jo šī sala arī ir viena no enerģētiski spēcīgajām zonām uz Zemes.
Kura no spēcīgo enerģijas portālu vietām ir piemērota tieši tev? Lūk, uz šo jautājumu vari atbildēt tikai tu pats! Ir pienācis laiks, kad jāsāk uzticēties vairāk sev, savām vilkmēm, savām sajūtām, savām nojautām un atbildēm, nemeklējot tās ārpusē. Nemeklējot, ka kāds tev pateiks priekšā. Neviens nevar pateikt priekšā! Sevi izjust vari caur sevi. Un ja jūti, ka tava spēka vieta ir ozols tēvu pagalmā, tad tā arī ir. Bieži vien mēs meklējam to īsto dzīvi kaut kur tālu. Apejam apli un… nonākam atpakaļ pie saknēm. Tā mēdz būt.
Spēka vietas ir viscaur planētai, un kas der visiem, ne vienmēr der indivīdam. Ļoti iespējams, ka ir īpaša vieta, kura ir tikai tava.
Lielākā daļa no sakrālajām vietām ir seni, antīki dabas vai cilvēku veidoti objekti kā vulkāni un piramīdas. Interesanti, ka šīs spēka vietas ir savstarpēji savienotas kopējā tīklā, vienotā sistēmā (to mēdz saukt par ley lines, dragon lines, meridians), kā līdzība šim vienotajam tīklam ir cilvēka asinsrites sistēma. Viss ir veidots pēc viena parauga! Vietas, kur atrodas īpaši enerģētiski spēcīgās vietas, ir tās, kur šie Zemes “asinsvadi” krustojas. Un tās sauc par Zemes čakrām.
Šoreiz apskatīsim septiņas vadošās Zemes čakras, caur kurām plūst enerģija.
7 lielākās čakras, kas ir cilvēka enerģētiskajā sistēmā, apskatījām rakstā https://retrits.lv/idejas-padomi/cakras-ne-tikai-7 – ir noteiktas vietas, kur tās atrodas. Tieši tāpat ar Zemes čakrām. Skatām, kur tiek uzskatīts, ka tās atrodas uz šīs skaistās planētas!
Šasta kalns, zeme un klints, Amerikas iezemiešu kultūras bagāta maģiska un svēta vieta. Iezemieši uzskatīja, ka tiešu tur atrodas Visuma centrs.
Agrāk šī Amerikas kultūras ikona bija aktīvs vulkāns. Šasta kalns tiek uzskatīts par senās civilizācijas lemuriešu mājvietu, vārtiem uz lemuriešu civilizācijas dimensiju. Lemurieši bijuši viedi, zināja Visuma noslēpumus, tostarp, kā dzīvot materiālā un garīgā labklājībā.
Kalns veidojies no četriem vulkāniskiem konusiem, kas savstarpēji pārklājas, un tam ir četri stūri kā kvadrātam – tā izskatās saknes čakras simbols.
Cilvēki, kas tiecas pēc garīgās izaugsmes, dodas turp ne vien uzņemt jaudīgo enerģiju, bet arī piedzīvot augstāku savienošanos ar sevi, kroņa čakras aktivizāciju.
Titikakas ezers, kas atrodas Andu kalnos starp Bolīviju un Peru, ir lielākais ezers Dienvidamerikā, inku civilizācijas sākums. Ezeru ieskauj senatnīgās drupas. Folkloras mantojumā nodoti stāsti par mitoloģiskiem dzīvniekiem, kas dzīvojuši šajā vietā.
Titikakas enerģētiku salīdzina ar radīšanas klēpi. Svēta vārteja jaunu ideju dzimšanai un seksuālās enerģijas līdzsvarošanai. Viena no enerģētiskajām līnijām, kas šķērso Titikakas ezeru, savienojas arī ar iepriekš minēto Šasta kalnu.
Šis klinšu masīvs, košais un acīs krītošais dabas brīnums, ir viena no Austrālijas maģiskākajām un ikoniskākajām vietām. Klints maina savu krāsu, atkarībā no laikapstākļiem un tā, kā uz tā atspīd saule. To varat skatīt gan dzeltenā, gan sarkana okera vai bronzas krāsā, un pat tumši pelēkos, melnos un violetos toņos. Vietējie Austrālijas aborigēni uzskata, ka Uluru ir garīga vieta, kur dzimuši viņu priekšteči, tādēļ tai ir būtiska nozīme aborigēnu kultūrā un garīgumā. Uluru klints enerģētiskajās līnijās savienojas ar Titikakas ezeru un Uluvatu Bali.
Tora kalns izceļas ar to, ka tā enerģētiskais spēks atzīts dažādās kultūrās un ticībās – tā ir svēta vieta gan senajām pagānu tautām, gan ķeltu druīdiem, gan arī kristiešiem. Kalna pakājē atrodas Kausa aka, kas ir avots, kura ūdens temperatūra vienmēr ir +11° C. Ir leģendas, kas vēsta, ka tur ir atrodams Svētā Grāla kauss.
Vienīgais no senajiem septiņiem pasaules brīnumiem, kas saglabājies līdz mūsdienām. sākotnēji tās esot bijušas pārklātas ar granītu un izskatījušās vēl neparastāk – baltas un gludas. Gluži kā tādi citu planētu kuģi tuksneša vidū. Zemestrīces laikā granīta plākšņu kārta atlūzusi un nobirusi. Piramīdu kompleksu veido trīs lielās piramīdas, Heopsa, Hefrena un Menkaura, kā arī vairākas mazākas piramīdas.
Līdz viduslaikiem Heopsa piramīda bija augstākā celtne pasaulē (146 m). Un joprojām intrigu un mistisku pieskaņu rada jautājums – kā gan tās tapa?
Interesanti, ka trešās acs čakras atrašanās vieta nav fiksēta. Tā maina savu novietojumu, un katra jauna laikmeta sākumā pārvietojas uz rietumiem. Tiek pieņemts, ka katrs laikmets (ēra) ilgst aptuveni 2160 gadus. Un mēs esam šeit tieši šajā brīnumu pilnajā laikā, kad vecā pasaule aiziet un jaunā nāk tās vietā. Tas nenozīmē, ka viss notiek viegli. Gluži otrādi. Sākotnēji, lai nojauktu veco, tas ir haoss, nedrošība, globāls šoks, kas šobrīd vērojams pasaulē. Notikumi, kas lielai daļai cilvēku ir traģiski.
Kailaša kalns, līdzīgi kā Tora kalns, ir svēts un ļoti nozīmīgs vairākās kultūrās un ticībās – budismā, hinduismā, zoroastrismā. Tibetieši un hinduisti uzskata, ka vismaz reizi dzīvē ir jādodas svētceļojumā uz Kailaša kalnu. Tibetieši Kailaša kalnu uzskata par Visuma centru.
Raksta autore: Ieva Simanoviča
Lasi arī: SPĒKA VIETAS PASAULĒ. DITAS PIEREDZE