Šīs nedēļas populārākais

Piedāvājumi

Hormonu balansēšanas terapija

Hormonu balansēšanas (oriģināli - Hormonal release the Bowen way) terapija ir jaunums Latvijā. Tā ir maiga, neinvazīva, holistiska manuālās terapijas metode, kas iedarbojas uz hormonālo un reproduktīvo sistēmu, veicinot to atgriešanos līdzsvarā.

Kādos gadījumos hormonu balansēšanas terapija var palīdzēt

Hormonu balansēšanas terapijas rezultātā var mazināties:

  • sāpīgas, spēcīgas mēnešreizes,
  • endometrioze,
  • menopauzes izraisīti simptomi – karstuma viļņi, svīšana, pēkšņas garastāvokļa maiņas,
  • citi hormonālās sistēmas disbalansa izraisīti simptomi.

Tāpat hormonālais balanss ir svarīgs, gatavojoties grūtniecībai, kā arī sievietēm pēcdzemdību periodā.

Hormonu balansēšanas terapija ir uz Bowen tehnikas principiem izstrādāts paņēmienu un procedūru kopums, kas ir mērķēts tieši uz hormonālās sistēmas balansēšanu un līdzsvarošanu.

Tā ir kā papildinājums Bowen terapijai, tikai ļoti specifiskā jomā. Ja Bowen terapija ir metode, ar kuru tiek balansēts viss organisms kopumā, tad ar šo metodi iedarbība ir vērsta konkrēti uz hormonālo sistēmu.

Hormonu balansēšanas paņēmieni maigi stimulē sievišķos dzimumdziedzerus un hipofīzi, kas atbild par daudzu hormonu izstrādi, atgriezties līdzsvarā.

Kā notiek hormonu balansēšanas terapija

Pirms hormonu balansēšanas terapijas uzsākšanas vispirms ir jāveic visa ķermeņa izbalansēšana ar Bowen terapiju*. Ja nebūs atrisinātas akūtas problēmas, ķermenim nebūs resursu pievērsties daudz smalkākām, šajā gadījumā - hormonālām problēmām.

*Atkarībā no sievietes veselības un pašsajūtas, vispārējā ķermeņa balansēšana parasti ir nepieciešama aptuveni 3 - 4 reizes. Kādai pietiek ar 2 reizēm, kādai nepieciešams vairāk, tomēr, lai cik reizes arī tās būtu, ir ļoti svarīgi veikt visa ķermeņa izbalansēšanu pirms hormonālās terapijas uzsākšanas.

Kad ķermenis ir izbalansēts, var uzsākt hormonu balansēšanas terapiju un turpmāk vienas procedūras laikā tiek izmantoti tikai hormonu balansēšanas paņēmieni. Procedūra ietver specifiskus paņēmienus iegurņa, krustu, astes kaula un žokļa rajonā un ilgst aptuveni 20 - 30 minūtes.

Atkarībā no hormonālās sistēmas disbalansa simptomiem, mainās gan izmantotie paņēmieni, gan biežums un starplaiki, ar kādiem jāveic hormonu balansēšanas terapijas procedūras.

Piemēram, ja hormonālā disbalansa rezultātā ir sāpīgas mēnešreizes, pēc visa ķermeņa izbalansēšanas hormonu balansēšanas terapijas procedūras taisa 3 reizes menstruālā cikla laikā:

  • pirmo reizi cikla sākumā,
  • otro reizi 2 nedēļas pēc tam vai aptuveni ovulācijas vidū,
  • trešo reizi 2 - 3 dienas pirms nākošajām mēnešreizēm.

Terapiju pēc šāda grafika turpina vēl 2 mēnešus (kopā 3 mēnešus).

Sievietēm, kam mēnešreizes ir ne tikai sāpīgas, bet arī ļoti spēcīgas, varētu būt nepieciešams ilgāks laiks.

Tā kā terapijas iedarbība ir maiga un neinvazīva, hormonu balansēšanas terapija dod impulsus mehanoreceptoriem un nervu sistēmai, tādā veidā novadot impulsus uz noteiktiem orgāniem un stimulējot organismu atjaunot homeostāzi, hormonālajai sistēmai ir nepieciešams ilgstošs, regulārs stimuls, savukārt ķermenim nepieciešams laiks reaģēt uz šiem stimuliem un attiecīgi pārkārtoties.

Endometriozes gadījumā (pēc visa ķermeņa izbalansēšanas) hormonu balansēšanas terapijas procedūras:

  • pirmajā mēnesī veic katru nedēļu reizi nedēļā,
  • otrajā mēnesī ar 2 nedēļu starplaiku jeb 2 reizes mēnesī,
  • sākot ar trešo mēnesi - 1 reizi mēnesī cikla vidū vai aptuveni ovulācijas laikā.

Pirmās pozitīvās izmaiņas varētu būt jūtamas 3 mēnešus pēc hormonu balansēšanas terapijas uzsākšanas.

Citos gadījumos hormonu balansēšanas terapijas procedūru biežums var atšķirties un to var veikt reizi nedēļā, reizi 2 nedēļās vai reizi mēnesī.

Svarīgi uzsvērt, ka hormonu balansēšanas terapija ir hormonālā līdzsvara stimulēšanas terapija. Tā NAV hormonus aizvietojošā terapija. Līdz ar to jebkuru medikamentu lietošana vai to lietošanas pārtraukšana jāveic, tikai saskaņojot to ar savu ārstējošo ārstu.

Hormonu balansēšanas (Hormonal Release the Bowen way) terapijas vēsture

Hormonal release (the Bowen way) metodi izveidoja austrālietis, Bowen terapeits, Trevor Rose, kas 2000. gadā meklēja risinājumu, kā palīdzēt sievai izveseļoties. Rezultātā viņš sadarbībā ar sievas ginekologu un citiem ārstiem nonāca pie jauniem paņēmieniem sievas hormonālās sistēmas līdzsvarošanai. Pēc sievas veiksmīgas atveseļošanās, turpmākos gadus viņš strādāja pie tā, lai pielāgotu šo metodi arī citu ar hormonālo disbalansu saistītu simptomu atvieglošanai.

Vairāk informācijas par hormonu balansēšanas terapiju pieejams šīs terapijas oficiālajā mājas lapā www.hormonalreleasethebowenway.com

Raksta autore: Hormonu balansēšanas terapijas speciāliste Ilze Baltā-Krasta

Citi Raksti