Šīs nedēļas populārākais

Piedāvājumi

Mana homeopātiskā aptieciņa

Kopš manā ģimenē ienāca mazulis, esmu mainījusi savu dzīvi par 180 grādiem. No pilsētas pārcēlusies uz dziļiem laukiem. Un visas svētībiņas (saslimšanas) uzveicam ar homeopātiskiem līdzekļiem. Zīdaiņa vecumā biežāk grūtības sagādā gremošanas traucējumi, vieglas elpošanas ceļu infekcijas slimības, nakts nemiers un ādas vainas. Visas šīs slimības bērna organisms var uzvarēt ar homeopātijas palīdzību. Tā netiks traucēta organisma attīstība. Homeopātiskie preparāti tiek gatavoti no augu valsts (puķēm, augiem, saknēm, ziediem), no dažādiem minerāliem un arī no dzīvnieku valsts produktiem.

Lai noteiktu, kādus līdzekļus lietot, vajadzētu vērsties pie ārsta homeopāta. Manai ģimenei ir savi uzticami homeopāti, pie kuriem vēršos, ja ir radusies tāda nepieciešamība. Šī raksta konsultants ir viens no maniem ģimenes homeopātiem Dr. Edgars Mednis. Homeopātija nepārprotami atšķiras no tradicionālās medicīnas ārstēšanas. Homeopāti skatās uz cilvēku kopumā – ne tikai uz simptomiem, kas šobrīd ir aktuāli. Homeopātijas pamatprincips ir viena preparāta atrašana konkrētam cilvēkam. Un tā ir augstākā pilotāža – atrast vienu zāļu līdzekli, kas cilvēkam palīdz. Dzīvē tas nav pārāk viegli izdarāms, jo prasa ne tikai lielu ārsta kompetenci, bet arī paša cilvēka līdzdalību. Izvēloties pareizo līdzekli, ārsts papildus faktiskajiem simptomiem ņem vērā arī daudzus citus faktorus.

Tie ietver bērna jūtas un vispārējo veselību. Savu lomu spēlē arī ģimenes situācija. Katram no mums ir sava miesas uzbūve, iedzimtība, izskats, raksturs, dzimums, gremošanas, elpošanas un nervu sistēmas īpatnības, kā arī agrāk pārciestās slimības. To visu ārsts homeopāts “saliek kopā”, lai varētu noteikt pareizu diagnozi un izvēlēties piemērotāko ārstēšanas terapiju. Homeopāts veic holistisku analīzi, kurā pacients tiek pārbaudīts un rūpīgi iztaujāti vecāki. Pamatjautājums ir: “Kas tas par cilvēku”? Pamatojoties uz iegūto informāciju, tiek noteikta pacienta uzbūve, viņa būtība. Ārsts nosaka homeopātisko līdzekli, kas šim cilvēkam ir vispiemērotākais. Individuālais konstitucionālais līdzeklis palīdz pret dažāda veida slimībām. Bālai, tievai meitenei, kas ir ļoti kautrīga, noteikti ir atšķirīgs konstitucionālais līdzeklis nekā drosmīgam, druknam zēnam. Konstitucionālā līdzekļa noteikšana nepārprotami ir pieredzējuša ārsta homeopāta rokās.

Dabā katram konstitucionālajam tipam atbilst noteikts augs un no tā pagatavots homeopātiskais preparāts. Tīru tipu cilvēku, kuri simtprocentīgi atbilstu vienam konstitucionālajam tipam, ir maz.

Bieži vien esam jaukta konstitucionāla tipa. Zinot cilvēka konstitucionālo tipu, var izvēlēties homeopātisko preparātu, kurš ietekmēs visas viņa organisma sistēmas: fiziskās, psiholoģiskās un emocionālās kaites. Mazam bērnam noteikt šo vienu līdzekli ir ļoti grūti, jo vecāki vēl bērnu nepazīst. Tapēc manā ģimenē tiek lietoti vairāki homeopātiskie līdzekļi pēc nepieciešamības.

Biežāk lietotās zāļu formas ir pilieni jeb dilūcijas, pulveri, tabletes, graudiņi (mazi cukura zirnīši, kas piesūcināti ar zālēm), eļļas, ziedes, ārīgi lietojami spirta šķīdumi.

Homeopātiskās zāles tiek gatavotas lielos atšķaidījumos jeb potencēs. Attiecību 1:10 vai 1:100 apzīmē ar D (decimālpotence) vai C (centesimālpotence). Lai pagatavotu D tipa atšķaidījumu (kas ir biežāk sastopams), ņem 1 g tīras vielas un šķīdina 9 g ūdenī vai spirtā, iegūstot D1 potenci. Lai iegūtu D2 potenci, ņem 1 g no D1 un atšķaida ar 9 g ūdens vai spirta utt. Pēc tam katras pakāpes atšķaidījums ir intensīvi jāsakrata.

Ieskaties mazā homeopātisko zāļu aptieciņā

Traumas

Traumas var būt visdažādākās – sasitums, saspiedums, sastiepums, izmežģījums, lūzums. Nobrāzumu gadījumā - ja brūce ir netīra, var to nomazgāt ar ūdeni. Asinszāles eļļa veicina brūču dzīšanu. Uzpiliniet dažus pilienus uz auduma un atstājiet uz brūces pusstundu. Negadījumu gadījumā uz ceļa, uzspiediet uz brūces pelašķa vai smiltsērkšķa lapas, ceļmallapas. Vispirms izrullējiet starp pirkstiem, lai iztek sula. Piemīt audus savelkoša iedarbība.

  • Arnica - kalnu arnika - akūtos gadījumos, traumas, sasitumi, sastiepumi, sasitumi.
  • Calendula – kliņģerīte. Derīgs brūcēm, veicina dzīšanu un mazina sāpes. Ārīgi lieto brūču notīrīšanai, atšķaidot ar siltu, vārītu ūdeni (1:10). Sastrutojumiem lieliski palīdz vanniņas ar kliņģerīšu tēju vai tinktūras atšķaidījumu 1-2 reizes dienā.
  • Hypericum – asinszāle, raganu kauli, Jēzus asinslāsītes. Sens tautas līdzeklis sasitumu, saspiedumu, smadzeņu satricinājumu, nervu traumatisku bojājumu ārstēšanai.
  • Symphytum – ārstniecības tauksakne. Veicina kaulu lūzumu saaugšanu. Echinacea – šaurlapu ehinaceja. Palīdz ātrāk sadzīt ievainojumiem. Sevišķi ieteicams apdegumu un strutojošu brūču ārstēšanai. Ārīgi lieto, atšķaidot ar siltu, vārītu ūdeni (1:10) kā vanniņas, brūču notīrīšanai.
Kukaiņu kodumi

Ja ādā ir iestrēdzis bites dzelonis, pēc tā izņemšanas vietu var apmazgāt ar sālsūdeni: 200 mililitros auksta ūdens izšķīdina tējkaroti galda sāls, tas noņems tūsku. Ja esiet ceļā: saberziet ceļmallapas lapu un turiet dzēliena vietā. Sīpolu pārgriež uz pusēm un uzliek uz dzēliena, atstāj uz desmit minūtēm. Piemīt pretiekaisuma iedarbība un mazina pietūkumu.

  • Apis – bites. Insektu kukaiņu kodumiem, dzēlieniem, iekšķīgi un ārīgi, jo novērš niezi un pietūkumu, durstošām sāpēm.
  • Ledum purva vaivariņš - stipra nieze bez pietūkuma. Ārīgi var izmantot kompresēm, atšķaidot ar ūdeni.
Saules apdegums

Vakarā apsārtušās vietas iesmērē ar asinszāles eļļu (uzmanību: ne, ja veidojas pūslīši). Alvejas želeja (pret saules apdegumiem).

  • Belladonna vilkoga - spilgti sarkanai, dedzinošas un pret spiedienu jutīgai ādai un/vai saules dūrienam.
  • Cantharis pret pūšļu veidošanos.
  • Alerģijai pret sauli: Acidum hydrofluoricum.

Saaukstēšanās

Vairums saaukstēšanās slimību, tāpat kā citas iekaisuma slimības, sākas ar drudzi. Arī lielākajai daļai bērnu slimību sākumā ir drudzis. Šajos gadījumos līdz diagnozes noskaidrošanai var dot homeopātiskos līdzekļus, kas atvieglo bērna stāvokli. Plūškokiem piemīt sviedrējoša un pretdrudža iedarbība: sāpes kaklā var remdēt ar Salviju. Salvijai piemīt pretiekaisuma iedarbība un tā mazina sāpes: aplej ar tasi verdoša ūdens divas tējkarotes salvijas lapu, atstājiet nostāvēties 20 minūtes. Izkāš un saldina ar medu.

  • Belladonna – vilkoga. Pretiekaisuma ”triecienlīdzeklis”, noder visu vietējo iekaisumu ārstēšanai. Pret drudzi un rīšanas sāpēm, karstu un sausu kaklu, pret saaukstēšanos. Drebuļi un pārmērīga jūtība pret visiem kairinājumiem.
  • Chamomilla – kumelīte. Pret drudzi. Kašķīgiem, nervoziem bērniņiem, kas paši nezin, ko grib – raud un kliedz, neļauj sevi apskatīt. Nomierināt var, tikai nēsājot uz rokām. Ja ir drudzis un nemiers, bērniem arī zobu nākšanas laikā. Bērniem arī kairinošs klepus, it sevišķi naktī, miegā.
  • Ferrum phosphoricum – dzelzs fosfāts - „pretdrudža līdzeklis”- derīgs sākuma stadijās pret visām saslimšanām ar drudzi. Bērniem ar nelielu vakara temperatūru.Labi palīdz pret akūtu vidusauss iekaisumu, vienlaikus mainot ar Belladonnu.
  • Pulsatilla – pļavas silpurene. Iekaisumu gadījumos pēc apaukstēšanās, it sevišķi, ja izmirkušas kājas. Simptomi: ādas, acu, elpošanas ceļu, ausu, gremošanas trakta gļotādu, kā arī locītavu iekaisumi.
Sāpes kaklā

Rīkles gala un mandeļu iekaisums bieži sastopams kā saaukstēšanās un infekcijas slimību blakusparādība un arī atsevišķa akūta vai hroniska saslimšana. Kakla skalošanai – kliņģerīšu, kumelīšu, salvijas tinktūra (pa 20 pilieniem uz glāzi silta ūdens, 4-6 reizes dienā). Strutainie aplikumi lieliski notīrās, skalojot ar sāls ūdeni.

  • Belladonna – vilkoga. akūts iekaisums, sausas, sarkanas gļotādas, sauss klepus, galvā asins pieplūdums ar klauvējošām sāpēm, sāpes ausīs, paaugstināta temperatūra, svīšana.
  • Aconitum – zilā kurpīte, iekaisums sākuma stadijā, mandeles pietūkušas, rīkles gals sarkans, karstuma sajūta, vispārējs nemiers un sāpes rīkles galā.
  • Hepar sulfur – kalcija sulfīds. Veicina ātrāku strutu attīrīšanos, sākoties sastrutojumam mandelēs.
  • Silicea – kramskābe. Ieteicama, ja angīna bieži atkārtojas.
  • Kalium bichromicum – bihromskābais kālijs. Ieteicams akūtu un hronisku mandeļu iekaisumu ārstēšanai.
Iesnas

Iesnas parasti pavada visas saaukstēšanās slimības un nereti kļūst hroniskas, radot dažādas komplikācijas – deguna blakusdobumu, vidusauss vai trahejas iekaisumus.

  • Allium cepa – sīpoli. Akūtas iesnas, kas sākas ar deguna tecēšanu, acu asarošanu (reizēm). Izdalījumi bāli, ūdeņaini, kodīgi, var radīt čūlas ap degunu.
  • Jodum – jods. akūtas vai hroniskas iesnas. Deguns apsārtis, var būt pietūcis, izdalījumi asi, sāļi, čūlas radoši, šķidri, tekoši. Deguns aizlikts. Var būt ožas zudums.
  • Aconitum - zilā kurpīte. Ieteicams pret akūtām iesnām, kad saaukstēšanās ar drudzi.
  • Gelsemium – mūžzaļā gelzēmija. Akūtas iesnas reizē ar galvassāpēm, nespēku, spiedienu uz acīm.
  • Apis – bites. Deguna gļotādas stipri pietūkušas, tajās deg un dur.
  • Kalium bichromicum – bihromskābais kālijs. Akūtas vai hroniskas iesnas, dzeltenzaļi, ļoti staipīgi izdalījumi. Bieži ir deguna blakusdobumu iekaisumi. Degunā čūlas un kreveles.
  • Chamomilla – kumelītes. Pret iesnām zīdaiņiem.
  • Pulsatilla– pļavas silpurene. Pārsvarā akūtām iesnām, bet der arī hroniskām, arī bērniem.
  • Sambucus nigra – melnais plūškoks. Zīdaiņiem, kuriem pietūkušas balsenes un deguna gļotādas, kas stipri apgrūtina elpošanu, astmas lēkmes, it sevišķi pēc apgulšanās vakarā.

Homeopātiskās zāles ir drošas un tās var izmantot kā lielisku palīglīdzekli organisma imunitātes stiprināšanai, kā arī saaukstēšanās simptomu mazināšanai, klepus ārstēšanai, iesnām u.c. Tomēr novilkt robežu starp stāvokli, kad homeopātiskā ārstēšana ir efektīva un kad tā nesniegs vēlamo rezultātu, var tikai speciālists. Homeopātija nav panaceja, pastāv daudz smagu un hronisku slimību, kuras ar homeopātiju vien neizārstēt, bet arī šajos gadījumos homeopātiju var lietot kā papildu terapiju.

Hronisku, ilgstošu slimību ārstēšanai, homeopātiskās zāles jālieto tikai pēc homeopāta ieteikuma.

Lietojot homeopātiskos preparātus, blakusparādību nav vai tās sastopamas ļoti reti. Var būt sākotnēja homeopātiska pasliktināšanās, kura, starp citu, arī parāda, ka ir izvēlētas atbilstošas zāles, jo homeopātiskie preparāti veicina paša organisma cīņu ar slimību.

Rakstu sagatavoja: Laura Grīnvalde

Konsultants: Ārsts pediatrs homeopāts Edgars Mednis

Citi Raksti