Šīs nedēļas populārākais

Piedāvājumi

Šislera sāļi tavai veselībai. Saruna ar Lauru Tidriķi, 2. daļa

Laura Tidriķe ir Baha ziedu terapijas praktiķe, sistēmiskā terapeite, Šislera sāļu konsultante, ar vairāk nekā 16 gadu personisko pieredzi Šislera sāļu lietošanā, grāmatu par Šislera sāļiem tulkotāja, semināru vadītāja, vietas, kur gūt stiprinājumu veselībai - “Ziedu enerģija” – radītāja.

Man ir homeopātijas komplekts, ko lietojam visa ģimene saaukstēšanās gadījumā. Vai ir kāda ātrā palīdzība arī ar sāļiem? Kā Baha ziedu 5 ziedu kombinācija?

Ja mājas aptieciņā būs visi 12 Šislera pamatsāļi, tad varēsiet palīdzēt sev daudzās ar veselību saistītās situācijās. Austrijā to dēvē par pašārstēšanās jomu, un tajā Šislera sāļi ieņem būtisku vietu. Saaukstēšanās, iesnas, galvassāpes, muskuļu krampji, paaugstināta temperatūra, pirmās saslimšanas pazīmes, izsitumi, caureja, aizcietējums… Šislera minerālvielas ikvienā situācijā stiprina mūsu organismu un palīdz tam tikt galā ar dažādiem izaicinājumiem. Pirmās palīdzības līdzeklis no Šislera sāļiem ir Nr. 3 - dzelzs fosfāts (Ferrum phosphoricum) – tas palīdz, ja ir gūta kāda trauma, ir sāpes, varētu veidoties iekaisums, organismā ir vietas, kas dun un pulsē, paaugstinās temperatūra. Ir vērts pa rokai turēt arī krēmgelu Nr. 3 – ja sāks sāpēt kakls, auss, šis līdzeklis palīdzēs rūpēties, lai situācija nepasliktinātos. Minerālviela Nr. 7 - magnija fosfāts (Magnesium phosphoricum) noderēs daudzās situācijās – līdzsvaros veģetatīvo nervu sistēmu, palīdzēs, ja ir stress, zarnu peristaltikas darbības traucējumi, tas ir viens no līdzekļiem galvassāpju un miega traucējumu gadījumā.

Padalies, lūdzu, ar praktiskiem ieteikumiem Šislera sāļu lietošanā! Saaukstēšanās, iesnu, galvassāpju, iekaisumu, traumu gadījumā…

Saaukstēšanās gadījumā iedarbīga ir Šislera minerālvielu kombinācija Nr. 3, Nr. 4 un Nr. 8. Nr. 3 - dzelzs fosfāts (Ferrum phosphoricum) – minerālviela slimību pirmajai stadijai (nedaudz paaugstinās temperatūra, organisms jūt, ka būs jācīnās), Nr. 4 - kālija hlorīds (Kalium chloratum) – minerālviela slimību otrajai stadijai, kam raksturīgi pietūkuši dziedzeri un limfmezgli, kā arī klepus ar bālganām gļotām, Nr. 8 - nātrija hlorīds (Natrium chloratum) – minerālviela, kas atbild par termoregulāciju organismā, tās lietošanas pazīme ir tekošas iesnas, kādas tās arī bieži ir saaukstēšanās gadījumā. Jāatceras, ka akūtā gadījumā Šislera sāļi jālieto bieži – ik pa 5 līdz 10 minūtēm. Samazinoties simptomiem, tabletes lieto retāk, taču noteikti vēl kādu laiku pēc simptomu pazušanas, lai stiprinātu organismu.

Iesnas mēdz būt dažādas. Ja tās ir caurspīdīgas un tek kā ūdens, izvēlieties minerālvielu Nr. 8 - nātrija hlorīdu (Natrium chloratum), ja ir bālgani, staipīgi izdalījumi – minerālvielu Nr. 4 - kālija hlorīdu (Kalium chloratum), ja ir dzeltenīgi zaļgani izdalījumi – minerālvielu Nr. 10 - nātrija sulfātu (Natrium sulfuricum), ja ir aizlikts deguns – minerālvielu Nr. 12 - kalcija sulfātu (Calcium sulfuricum). Iesnu gadījumā svarīgi attiecīgā numura krēmgelu uzklāt uz deguna un deguna blakusdobumiem. Šislera bioķīmijā (tā dēvē ārsta atklāto ārstniecības sistēmu) izšķir dažādas galvassāpes – respektīvi, galvassāpes, kuru pamatā ir dažādi cēloņi. Piemēram, ja ir sasprindzis sprands (un cilvēks pats ir sasprindzis), tad lietojam minerālvielu Nr. 2 - kalcija fosfātu (Calcium phosphoricum), ja ir stress un iekšēja spriedze – minerālvielu Nr. 7 - magnija fosfātu (Magnesium phosphoricum). Starp citu, abas šīs minerālvielas izvēlieties arī tad, ja ir miega traucējumi. Bet turpinām par galvassāpēm – ja ir trulas galvassāpes (iemesls – ir dzerts pārāk maz ūdens), jums palīdzēs minerālviela Nr. 8 - nātrija hlorīds (Natrium chloratum), savukārt, ja pulsējošas un dunošas galvassāpes, – minerālviela Nr. 3 - dzelzs fosfāts. Un, visbeidzot, ja ir paģirām līdzīgas galvassāpes, no Šislera minerālvielām noderēs Nr. 10 - nātrija sulfāts (Natrium sulfuricum).

Iekaisumu un traumu gadījumā, kā jau minēju, izņemiet no savas mājas aptieciņas minerālvielu Nr. 3. Ārīgi akūtu sīku ādas traumu gadījumā lietojiet gelu W (W = Wunde (vācu val.) “brūce”).

Vai tos droši var lietot arī bērni? Vai tos iespējams pārdozēt?

Šislera sāļus, tieši tāpat kā Baha ziedus, droši var lietot gan grūtnieces, gan zīdaiņi, gan mazi un lieli bērni. Šislera bioķīmija ir viena no pašpalīdzības un tā dēvētajām tautas ārstniecības metodēm, tā ir paredzēta lietošanai ikvienā mājā! Šislera sāļi ir augsti atšķaidītās minerālvielas (atsevišķu molekulu veidā), un tāpēc tās nav iespējams pārdozēt. Salīdzinājumam – uztura bagātinātājos ir augsti koncentrētas minerālvielas, kuras jālieto apdomīgi, jo tās var pārdozēt.

Ārsts V. Šislers savai ārstniecības sistēmai izvēlējās tikai tos minerālvielu savienojumus, kādi pieder pie veselas šūnas pastāvīgā sastāva. Tātad tās ir homogēnas vielas – mūsu gudrais organisms tās uzreiz atpazīst un tūlīt liek lietā – tiešā veidā nogādā tajā organisma vietā, kur tās ir nepieciešamas.

Ja mēs lietojam Šislera minerālvielas, kuras organismam akūti nav nepieciešamas, organisms veido ilgtermiņa krājumus nebaltām dienām. Piepildīti minerālvielu krājumi nozīmē to, ka mums ir stipra veselība, mēs jūtamies moži un enerģijas pilni, mēs spējam dzīvot pilnvērtīgi.

Vai tos var kombinēt arī ar Baha ziediem?

Jā, protams. Šislera sāļi un Baha ziedi ir ideāla kombinācija. Šislera sāļi ir funkcionālās vielas mūsu organismam, tās nokļūst tieši šūnās. Interesanti zināt, ka aptuveni 80% no visiem organisma vielmaiņas procesiem notiek tieši šūnā, tāpēc arī ir tik svarīgi šūnas pabarot ar tām nepieciešamajām minerālvielām. Tātad, Šislera sāļi ir stiprinoši līdzekļi mūsu organismam un tā funkcionēšanai. Savukārt Baha ziedi ir līdzekļi emocionālo stāvokļu līdzsvarošanai un domu korekcijai. Emocijas un domas spēcīgi ietekmē arī mūsu rīcību. Protams, emocijas, domas un rīcība ietekmē mūsu ķermeni un otrādi – sāpes un diskomforts ķermenī liek mums slikti justies. Augsts stresa līmenis burtiski “izēd” no organisma lielu minerālvielu daudzumu.

Man patīk, un ir jēgpilni kombinēt abas pašpalīdzības metodes – jo stiprāks ir iekšējais emocionālais līdzsvars, jo labāk darbojas mūsu organisma sistēmas. Jo stiprāks ir mūsu organisms, jo labāk mēs tiekam galā ar dažādiem dzīves izaicinājumiem.

Jāatzīst, cilvēki tomēr vairāk domā un rūpējas par savu fizisko ķermeni, tomēr jāapzinās, cik spēcīga ietekme uz mūsu fizisko pašsajūtu ir tieši domām un emocijām. To mūsdienās apliecina pētījumi neirobioloģijā. Saistoša un praktiska lasāmviela par šādiem pētījumiem ir vācu ārsta Tobiasa Eša grāmata “Pašdziedināšanās kods”, ko laidām klajā pagājušā gada decembrī.


Ar Lauru Tidriķi sarunājās: Laura Grīnvalde

Citi Raksti