Šīs nedēļas populārākais

Piedāvājumi

Bowspring joga ir apzinātu kustību sistēma, pateicoties kurai ir iespējams visu ķermeni trenēt vienlaicīgi. Ķermenis tiek novietots tā, lai tam saglabātos dabīgais mugurkaula izliekums, kas atbilst veselīgai stājai, kā arī vingrojumos netiek darīts nekas, kas varētu radīt traumas. Tieši otrādi, viss tiek vērsts uz to, lai cilvēkam uzlabotos tā fiziskais, emocionālais, mentālais un garīgais stāvoklis.

Ķermenis atrodas atvērtā pozīcijā (pretēji aizvērtajai C formas pozīcijai - mugura noapaļota, galva noliekta), kur acu skats ir vērsts uz horizontu, zods piepacelts, krūškurvis ir plaši atvērts, vēders ir garš un izstiepts, bet gurni novietoti aiz krūškurvja. Tas labvēlīgi ietekmē psihoemocionālo stāvokli, kas nosaka cilvēka iekšējo labsajūtu.

Kā tiek praktizēta Bowspring joga?

Konkrētā veidā novietojot un aktivizējot desmit ķermeņa daļas (sirds, pleci, elkoņi, plaukstas, pēdas, ceļi, gurni, vēders, kakls, galva), tiek panākts ķermeņa kompaktums. Šīs jogas prakse fokusējas uz ķermeņa dabīgo izliekumu attīstību, lai panāktu maksimālu veiklību un vieglumu. Tā ir dinamiska, ar nelielām kustībām jogas pozās, un lēcieniem, tādēļ panāktais kompaktums palīdz visu izpildīt daudz vieglāk.

Bāze fiziskajiem vingrinājumiem tiek ņemta no zinātniskajiem pētījumiem par fasciju - blīvām saistaudu plātnītēm, kas pārklāj muskuļus un muskuļu grupas. Tādēļ ir iespējams panākt to, ka aktivizējot plaukstas pamatni, visa roka kļūst stingra, un no kāju pirkstiņiem iespējams panākt visas kājas stingrumu no visām pusēm.

Bowspring joga ir arī meditatīva prakse, jo visu laiku ir jākoncentrējas uz visu, kas ir jādara, uz pareizu elpošanu un to, kas notiek ar visām ķermeņa daļām.

Foto: Kristīnes Maķes personīgais arhīvs / Bowspring intensīva seminārs

Kam ir piemērots šis jogas veids?

Bowspring joga jebkura vecuma cilvēkam var iemācīt kustēties ar atsperīgu veiklību, graciozu vieglumu, iegūt visa ķermeņa spēku un palielināt dzīvīgumu, jo tā iemāca kā kustēties ar lielāku jaudu, izmantojot mazāku spēku. Šī joga/metode palīdz ikdienas dzīvē - staigājot, sēžot, darot praktiski jebkuru lietu, un tas noder visiem cilvēkiem.

Kā Bowspring jogas nodarbības palīdz?

Fiziskā līmenī - ķermenī tiek atvieglotas sāpes, uzlabotas visas kustības, iegūts vieglums, palielināts dzīvīgums, spēks un izveicīgums, iespējama svara samazināšanās, tiek iegūts skaisti veidots ķermenis, ar šauru jostas vietu un stingriem sēžas muskuļiem.

Mentālā līmenī - uzlabojas koncentrēšanās spējas, palielinās apzinātība, prāts kļūst skaidrāks, atvērtāks, cilvēks iepazīst pats sevi, tiek atjaunota ķermeņa - prāta saikne, mainās ierastie domāšanas modeļi.

Emocionālā un garīgā līmenī - notiek attīrīšanās no uzkrātām, nevajadzīgām emocijām krūškurvī, uzlabojas nervu sistēmas darbība, garastāvoklis, tiek iegūta veselīga pašapziņa, pieaug līdzjūtība pret sevi un citiem, cilvēks kļūst atvērtāks, labestīgāks, mīlošāks pret sevi un citiem, parādās drosme, gribasspēks, spēja būt autentiskam, spēja piedot.

Foto: Kristīnes Maķes personīgais arhīvs / Bowspring intensīva seminārs

Bowspring jogas vēsture

2012. gadā idejas pirmsākums šim jogas veidam radās Desi Springer no ASV. Viņa bija intensīvi studējusi jogu jau 14 gadus, 6 gadus no tiem Bikram jogu un 8 gadus Anusara jogu, un tā iemesla dēļ, ka viņai pašai dabiski visu mūžu ir bijis ļoti izteikts muguras izliekums, ir bijis fiziski grūti savu astes kaulu visu laiku turēt uz leju, kā tas tika prasīts no viņas klasiskajos jogas veidos. Tas viņai radīja diskomfortu, kā arī veicināja muguras lejasdaļas muskuļu sasprindzinājumu un likās, ka tas ir pretēji tam, kas ir dabiski. Tādēļ viņa paziņoja savam pasniedzējam John Friend, ka tā vairs nedarīs, un sāka ļaut ķermenim kustēties dabiskāk, vēl sākot celt uz augšu arī savus sēžas muskuļus, kā arī izstiepjot un izliecot vēderu. Viņai bija savas idejas par to, kā vajadzētu novietot ķermeni.

John Friend, kurš bija Anusara jogas sistēmas izveidotājs ar vairāk kā 15 gadu pieredzi, sākotnēji uzskatīja šīs jaunās idejas par nepareizām, taču, izmēģinot tās, lai atrisinātu viņa gurnu traumas hroniskās sāpes, juta, ka problēmas izzūd. Pirms jaunās idejas akceptēšanas, viņš veica pētījumus un pats astoņus mēnešu praktizēja.

2013. gadā viņi apvienojās un kopīgi izveidoja Bowspring metodi. Vairāk kā 17 valstīs ir šīs metodes pasniedzēji, kurus John un Desi katru gadu apciemo, braukājot pa pasauli un vadot seminārus.

Foto: Kristīnes Maķes personīgais arhīvs / Bowspring intensīvais seminārs

Raksta autore: Kristīne Maķe / Piesakies nodarbībām

Citi Raksti