Šīs nedēļas populārākais

Piedāvājumi

Sievietes iegurnis ir viena no ķermeņa daļām, kas pēcdzemdību periodā piedzīvo vislielākās izmaiņas. Grūtniecība ir iegurņa lielākais pārbaudījums sievietes dzīves laikā. Daba sievietei ir paredzējusi iznēsāt un radīt dzīvību, taču pēc šī pārbaudījuma tas ir pelnījis īpašas rūpes un uzmanību, ko ne vienmēr sievietes apzinās.

Iedomājies savu iegurni kā trauku, kurā viens otram cieši blakus atrodas reproduktīvie orgāni. Iegurņa pamatnē tos notur tikai muskuļi kā attēlots šajā attēlā.

Ja ieliekam plaukstu starp kājām, tad šīs muskulatūras apjoma lielums ir gandrīz identisks plaukstas apmēram. Šī muskulatūra ir kā sava veida ķermeņa plaukts, kas notur savā vietā mazā iegurņa orgānus. Un šis plaukts spēlē ļoti nozīmīgu lomu ķermenī. Mēģini iztēloties, kā būtu, ja starp kājām šo muskuļu nebūtu, - tas būtu līdzīgi, kā iet, rokās turot pilnu iepirkuma maisiņu, kuram vienā brīdī pārplīstu pamatne, visam saturam pa apakšu izkrītot.

Šie ir vieni no nozīmīgākajiem horizontālas plaknes muskuļiem ķermenī. Grūtniecības laikā iegurņa pamatne notur ne tikai orgānus, bet arī bērniņa svaru. 9 mēnešus iegurnis to visu ir nesis, dzemdībās mazulis tiek spiests cauri šiem pašiem muskuļiem un, ja sieviete vēl piedzīvo plīsumus vai epiziotomiju, tas arī skar šos pašus muskuļus. Visa šī rezultātā iegurņa pamatne sievietēm pēc dzemdībām var būt ne tikai vāja, bet arī traumēta.

Bez muskuļiem arī reproduktīvajiem orgāniem ir jānostājas savās vietās. Katram orgānam ķermenī ir sava vieta. Dzemde grūtniecības laikā ievērojami maina savu izmēru, tādējādi ietekmējot arī apkārt esošos orgānus, saites, vēdera muskuļus, saistaudus. Tāpēc pēcdzemdību periods nenozīmē medicīnā noteiktās 6 nedēļas. Bieži vien tas ir daudz ilgāks posms un pareizāk to būtu definēt tāpat kā grūtniecību – 9 mēnešus ķermenis gatavojās dzemdībām un 9 mēneši tam ir nepieciešami priekš atjaunošanās.

Tāpēc ikvienai sievietei pēc dzemdībām būtu jāatrod savs speciālists vēl bez ginekologa, kas novērtē kopējo ķermeņa stāvokli, iegurņa funkcionalitāti un sastādītu korektu pēcdzemdību rehabilitācijas plānu, kas palīdz ķermenim atjaunot funkcijas.

 

Mīlestībā,

Zane


Raksta autore: Zane Vorma / www.sajuti.lv

Citi Raksti