Šīs nedēļas populārākais

Piedāvājumi

Iegurņa pamatnes muskulatūras trenēšanas izpratne daudzām sievietēm saistās ar Kēgela vingrojumiem un lielākā daļa sieviešu, kas pašrocīgi tos atrod internetā, vingrojuma izpildē iesaista tikai iegurņa pamatnes muskulatūru, neiesaistot pārējās struktūras.

Arnolds Kēgels (1894-1972) bija amerikāņu ginekologs, kurš pirmais klīniskajā pasaulē sāka runāt par šīs muskulatūras nozīmību un kurš pirmais pierādīja, ka attīstot šo muskulatūru, sieviete atrisina dažādas iegurņa problēmas. Viņš bija pirmais ārsts, kurš radīja arī speciālu ierīci ievietošanai makstī, ar kuras palīdzību ārpusē pievienotā monometrā sieviete redz šīs muskulatūras darbību.

Kopš tā laika pasaulē ir radītas neskaitāmi daudz dažādas ierīces, kas bieži tiek reklamētas kā Kēgela vingrojumu palīgierīces, - vaginālās lodītes, bumbiņas, trenažieri, stikla vai akmens olas, digitālas ierīces, svara trenažieri u.c. Īpaši radoša pieeja šajā jomā ir seksa preču industrijai, kur gandrīz katram seksa preču ražotājam ir dažādas formas, izmēra, smaguma un funkciju ierīces, no kurām gandrīz katra ir definēta ar Kēgela nosaukumu. Pieļauju, ka vairums no šiem produktiem ar šādu nosaukumu nekad nesasniegtu patērētājas, ja Arnolds Kēgels vēl būtu dzīvs. Reizēm ir jābrīnās par radošo pieeju šādiem produktiem, taču tas kļūst pašsaprotams, ja izprot, ka šie produkti ir seksa preču industrijas pieprasītākie un pārdotākie no visām seksa rotaļlietām.

Seksa industrijā šo muskulatūru dēvē par mīlas muskuļiem vai baudas muskuļiem, jo tie spēcīgi ietekmē ne tikai sievietes veselību, bet arī baudas pasauli, attiecīgi arī vīrieša sajūtas dzimumakta laikā. Pētījumos ir pierādīts, ka spēcīga iegurņa pamatnes muskulatūra seksuālās funkcijas veic ievērojami labāk. Ir klīniski pierādīts, ka dažādu veidu seksuālā disfunkcija, kā libido trūkums, orgasma traucējumi vai dzimumtieksmes zudums, pēc iegurņa pamatnes muskulatūras attīstīšanas krietni uzlabojas. Tāpēc dažādu intīmpreču ražotāji šo ierīču aprakstos daudz vairāk akcentē tieši baudu, nevis veselību, un ierīču funkcijas bieži vien ir vairāk piemērotas mīlas rotaļām nekā veselīgai intīmās muskulatūras attīstīšanai.

Šo produktu lielākais mīnuss ir to klīniskais un medicīniskais pamatojums (tā trūkums) tieši iegurņa veselības uzlabošanā. Pasaulē ir tikai dažas šādas ierīces, kuru darbība ir klīniski pētīta un pierādīta. Sievietes, pašrocīgi izvēloties intīmos trenažierus, cer, ka, makstī ievietojot vaginālo bumbiņu vai lodīti un vienkārši ar to dodoties savās ikdienas gaitās vai uz sporta zāli, tiks piepildītas cerības pēc spēcīgas iegurņa pamatnes muskulatūras. Bet tā diemžēl nav veselīga un pareiza iegurņa pamatnes muskulatūras attīstīšana. Arī rokas muskulatūru mēs neuztrenētu, ja, ikdienas gaitās ejot, padusē vienkārši nekustīgi turētu kādu treniņu palīgierīci, piemēram, hanteli. Bet, diemžēl, daļa sieviešu tieši šādi interpretē Kēgela vingrojumus.

Vislielāko ļaunumu sievietes iegurnim nodara vaginālās bumbiņas vai trenažieri, kam ir liels svars. Ja iegurņa pamatnes muskulatūra ir vāja, tad makstī ievietots smagums ir visnepareizākā sievietes izvēle ceļā uz veselu iegurni.

Kā korekti darbojas iegurņa pamatnes muskulatūra

Iegurņa pamatnes muskulatūra nav viena struktūra vai posms, kas darbojas atrauti no pārējā ķermeņa. Taču tieši tā bieži sievietes saprot Kēgela vingrojumus, koncentrējoties tikai uz starpenes sasprindzināšanu.

Mums ķermenī ir 2 diafragmas, kas strādā sinhroni elpošanas ciklā:

  • elpošanas diafragma no augšas;
  • iegurņa diafragma no apakšas.

Nav iespējams runāt par korektu iegurņa pamatnes muskulatūras attīstīšanu, neiesaistot abas diafragmas. Diafragmālā elpošana ir būtisks faktors sieviešu iegurņa veselībā. Vairums sieviešu ar diafragmu pareizi ikdienā elpo ļoti maz vai neelpo vispār. Tas nozīmē, ka iegurņa pamatnes muskulatūra dabiskām kustībām tiek pakļauta ļoti minimāli.

Dzemdības ir lielisks piemērs, kas parāda elpošanas nozīmi ķermenī. Grūtniecības laikā sievietes apgūst dažādas elpošanas tehnikas, apzinoties, ka tās atvieglo dzemdību procesu, ļaujot šai muskulatūrai atslābt. Tieši tikpat būtiska pareiza elpošana ir ikdienā. Vairums sieviešu var sasprindzināt iegurņa pamatnes muskulatūru, bet nespēj to pareizi atslābināt. Diafragmālā elpošana atslābina šos muskuļus ne tikai dzemdībās. Šīs muskulatūras tonuss ir svarīgs rādītājs iegurņa veselībā visas dzīves laikā. Ne tikai vāja, bet arī pārāk saspringta iegurņa pamatne rada dažādas disfunkcijas.

Kopā ar abām diafragmām darbojas arī vēdera šķērsmuskulis un muguras dziļie muskuļi. Visas šīs struktūras ir rumpja dziļās muskulatūras sastāvdaļas, kas darbojas kā viens veselums un definējams kā ķermeņa kodols (angļu valodā tas tiek apzīmēts kā “core’’; skatīt attēlu). Disfunkcijas kādā no šiem ķermeņa kodola posmiem bieži nozīmē disfunkcijas visā kopumā. Ja kāda no šīm daļām ir vāja vai pārāk saspringta, tas ietekmē visu kodolu. Dziļā muskulatūra ir jātrenē korekti, iesaistot visu šo kopumu. Ja šis kodols ir vājš, tad fiziskās aktivitātes ar paaugstinātu intraabdominālo spiedienu to vājina vēl vairāk.

Tāpēc, mīļā sieviete, ja vēlies uzlabot iegurņa veselību, noteikti nesāc šo procesu bez izpratnes ar pašrocīgi iegādātu ierīci, bet konsultējies ar fizioterapeitu, kas specializējas iegurņa veselībā.

Mīlestībā,

Zane

Raksta autore: Zane Vorma / www.sajuti.lv

Citi Raksti